Join now - be part of our community!

Επισκευή dslr sony

smaro107
New

Επισκευή dslr sony

Απευθύνω το μύνημα αυτό στην κοινότητα της Sony και αφορά στο παρεχόμενο service της εταιρείας.

Να διευκρινήσω ότι είμαι επαγγελματίας και έχω στην κατοχή μου τις εξείς μηχανές της sony:

sony a700, a580, a850, a900, a77, a900 δουλέυω με μηχανές της sony τα τελευταία 5 χρόνια

και τις θεωρώ εξαιρετικά μηχανήματα.

Στο θέμα μας τώρα, έχω χρησιμοποιήσει το service στο παρελθόν για τις μηχανές a700 με χρόνο επισκεύης 45 ημέρες την a900 με χρόνο επισκεύης 33 ημέρες και σήμερα έχω στο service για επισκευή την a850. Η μηχανή παραδώθηκε στο Mega service στις 29/12/2014 και σήμερα 14/01/2015 ενημερώθηκα μετά από δική μου ενόχληση ότι η επισκεύη θα στοιχίσει 230,00€ και δεν μπορούν να μου πουν πότε θα έχω την μηχανή στα χέρια μου.

Η ερώτηση είναι απλή, εάν το service σε έναν επαγγελματία που απευθύνεται σε αυτό δεν ορίζει χρόνο παράδοσης για την επισκεύη τότε ποιά ακριβώς είναι η δουλεία του.

Πως ένας επαγγελμτίας θα εμπιστέυεται μια εταιρεία εφόσον αυτή όταν καλείται να του παρέχει την υποστήριξη που χρειάζεται αδιαφορεί;

Γιατί να διασύρεται το όνομα μιας παγκόσμιας βιομηχανίας;

Ερωτήματα που το ποιό πιθανό να μην απαντηθούν ποτέ, αλλά γίνονται προς ενημέρωση των όποιων συναδέλφων επιχειρήσουν να χρησιμοποιήσουν τις υπηρεσίες του serviceτης sony στην Ελλάδα. 

Μετά τιμής Τρυφωνίδου Σμαρώ

 

0 REPLIES 0