anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

snejku8
Poszukiwacz

SONY KDL-40R470A nie włącza się - POMOCY!

Witam,

 

Mam problem z moim telewizorem SONY KDL-40R470A.

Problem polega na tym, że telewizor nie włącza się po dłuższym czasie w trybie stand by.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że usterka ta wystąpiła w dwóch egzemplarzach tego telewizora i myślę, że może to być kwestia błędu w oprogramowaniu. Przedstawię może po krótce jak to wygląda.

Telewizor kupiłem 12.10.13. Podłączyłem do mojej kablówki wyszukałem kanały analogowe i cyfrowe (darmowe cyfrowe kanały udostępniane przez tv kablową, których sygnał można znaleźć za pomocą zwykłej anteny). Telewizro wyszukał mi również kanały cyfrowe udostępniane przez moją tv osiedlową ale były one kodowane więc byłem zmuszony wyszykać jeszcze raz właśnie wybierając jako przeszkuiwane pasmo nie tv kablową a nadajniki naziemne. Telewizor działał bez zarzutu przez 2 dni. Postanowiłem wykupić w moejej tv osiedlowej pakiet cyfrowy tv. Otrzymałem moduł i kartę CANOX (nie chciałem dekodera bo nie chcę mieć kolejnego użądzenia z kolejnym pilotem). Włożyłem moduł z kartą do telewizora wyszukałem kanały (czy też usługi jak było napisane podczas wyszukiwania) wszystko pięknie działało. Wyłączyłem tv na noc. Następnego dnia chciałem go włączyć pilotem ale nie zareagował. Spróbowałem guzikiem z tyłu tv - również nic. Świeciła się cały czas czerwona dioda sygnalizująca tryb stand by ale telewizor się nie włączył. Pomyślałem, że coś się zawiesiło, wyłączyłem tv z gniazdka i po chwili podłączyłem z powrotem, następnie spróbowałem włączyć tv pilotem i wszystko zadziałało bez zarzutu. Po jakimś czasie wyłączyłem tv. Chciałem go włączyć po trochę ponad godzinie i sytuacja się powtórzyła - tv nie zareagował. Wymieniłem baterie w pilocie na nowe i dalej nic, spróbowałem włączyć guzikiem z tyłu tv - nic. Odłączyłem na chwilę z prądu jak poprzednio i znowu wszystko działa. Pomyślałem, że tv jest uszkodzony więc następnego dnia pojechałem z nim do sklepu złożyć reklamację. Sprzedawca wymienił mi tv na nowy. Przyjechałem do domu podłączyłem tv, skonfigurowałem. Rano następnego dnia chcę włączyć i to samo co poprzednio - nie da się, odłączenie z prądu i ponowne podłączenie znowu przyniosło efekt i wszystko działa.

Pomyślałem, że może to wina modułu więc wymieniłem go w tv osiedlowej na nowy ale znowu nie trafiona diagnoza. Spróbowałem więc wyjąć moduł na noc i wykluczyć konflikt sprzętowy tv z modułem i tu niespodzianka tv rano nie włącza się znowu.

Zresetowałem tv do ustawień fabrycznych i wyszukałem same kanały analogowe oraz bezpłatne kanały cyfrowe z nadajników naziemnych, Zostawiłem go na noc w stand by i rano wszystko działa bez zarzutu. Wyszukałem kanały cyfrowe (usługi) w sieci kablowej, wyłączyłem tv na godzinę, próbuję włączyć i znowu to samo nie reaguje.
Nie bardzo wiem co robić dalej, TV bardzo mi się pdoba, jakość obrazu super. Sprzedawca zaproponował wymianę na TV innej marki jak powiedziałem, że sytuacja powtórzyła się w przypadku drugiego telewizora ale nie za bardzo mi się podoba ta opcja. Czy ktoś miał może już do czynienia z taką usterką i jak to rozwiązać?

Jak wspomniałem wcześniej wydaje mi się, że jest to jakiś błąd w oprogramowaniu, może firma Sony nie jest świadoma, że taki problem istnieje,
Dodam, że oba telewizory, które miałem mają najnowsze oprogramowanie a z nalepki na obudowie wynika, że zostały wyprodukowane w październiku 2013 więc są prosto z fabryki.

Liczę, że ktoś wpadnie na jakieś rozwiązanie problemu.

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Kto dodał ten temat do Ja też