anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

50W805C - problemy

Gass35
Nowicjusz

50W805C - problemy

Witam,

 

Chciałem podzielić się problemami jakie występują w moim TV zakupionym w czerwcu br. licząc na usunięcie ich w kolejnej aktualizacji oprogramowania.

1) Samoczynne restarty TV - zdarzają się nawet kilka razy w tygodniu, trochę to irytuje,

2) Układanie listy programów w ustawieniach TV używając modułu CAM to "droga przez mękę". Bardzo wolno przestawia się programy, klikając jedną pozycję do góry przeskakuje od razu kilka. Ułożenie własnej listy programów zajmuje wieki, bardzo kiepskie rozwiązanie.

3) Czujnik światła mam wrażenie, że jest nie wyregulowany, zawsze obraz przy jego użyciu jest za ciemny, czy w nocy czy w dzień. Na wszystkich fachowych forach z ustawieniach ten parametr jest nie używany, to po co one jest. Może warto dodać regulację czujnika tak jak jest w Samsungu H6200.

4) Brak płynności video na odtwarzaczach takich jak MXplayer, Kodi itp.. podobno jest jakiś konflikt na Androidzie. Aplikacja oryginalna Sony działa lepiej ale ze względu na brak możliwości regulacji wielkości czcionki jest bezużyteczna w przypadku video z napisami. Proponuje dodać możliwość powiększania napisów w oryginalnym odtwarzaczu Sony albo poprawić płynność w aplikacjach Google play.

5) Przy restarcie TV logo startowe Android się krzaczy w momencie latających kulek, tak jakby hardware był za słaby. Po co taka grafika skoro nie działa płynnie tylko uwydatnia niedoskonałości, proponuje zmienić ją na element statyczny a nie krzaczące się efekty wizualne.

6) W zależności czy oglądam TV czy jestem w menu serwisowym TV gubi ustawienia ekrany pokazuje Menu raz w ciepłych barwach raz w zimnych,

7) Brak graficznego paska który informuje o czasie trwania danego programu, dla mnie to standard jakie miałem na wszystkich TV do tej pory. Teraz aby sprawdzić jak długo trwa program, patrzę od której godziny się zaczął i którą mamy, moim zdaniem krok do tyłu Sony w tym zakresie.

😎 Co jakiś czas TV się zawiesza, pilot nie reaguje i trwa to około 3 minut,

 

Jakie są szanse na usunięcie tych problemów?

 

Dodatkowe uwagi jeśli chodzi o design:

1) Dostęp do portów w TV beznadziejny, mniej więcej na środku ekranu z tyłu obudowy. W momencie powieszenia TV na ścianie trzeba się nagimnastykować aby coś podłączyć. Porażka.

2) Standardowy pilot beznadziejny, plastikowy bubel.

3) Konstrukcja TV mnie nie przekonuje u góry cienki a na dole grubszych niż większość konkurencyjnych TV, jeszcze zasilacz odrębny od TV w przypadku powieszenia TV na ścianie przysparza sporo problemów. Słyszałem od instalatorów z Sony Center, że na ścianie za odbiornikiem go wieszają a mały on nie jest.

 

Pozdrawiam

Patryk

2 ODPOW. 2
stojak123
Użytkownik

Do układania własnej listy kanałów program SonyEditor. Zgrywasz listę na pendriva i w kompie robisz z nią co chcesz. Co do reszty to Sony. Trzeba z tym żyć.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty. Przede wszystkim razi wydajność aplikacji na Androida i ułomność wbudowanego playera - po co te wszystkie Smarty, jak na tę chwilę jedynym wyjściem jest podłączenie komputera / laptopa po HDMI. A to potrafią telewizory za dużo mniejsze pieniądze.