anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD 55X8509C - czy da się oglądać w 4K z dysku twardego?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

KD 55X8509C - czy da się oglądać w 4K z dysku twardego?

Z czego poza internetem można oglądać filmy w 4K na ww. telewizorze? Mój laptop niestety pozwala tylko na rozdzielczość 1080p. Czy można umieścić materiał 4K na dysku twardym i podłączyć do TV przez USB? Jak dotąd próbowałem przez pendrive ale nie działa. Czy w ogóle da się tak zrobić? Czy musi to być szybki dysk SSD czy to nie ma znaczenia? Jakiem formaty ten TV odczyta?

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
luki932-----
Poszukiwacz

Pewnie że można oglądać filmy 4K z dysku. Zajmują trochę pamięci ale można. Podpinam pod mój 55X8509C dysk zewnętrzny i oglądam. Wczoraj np Transformerów 3 w 4K.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Tak jak wyżej da się spokojnie 4k oglądać z pendrive lub HDD. Zależności jakie zachodzą to szybkość nośnika i format nośnika. Pendrive jeden z nowszych nie 10letnich no i jak wiadomo 4k trochę zajmuje miejsca,więc taki pendrive trzeba zrobić format z FAT na NTSC by czytał pliki większe niż 4GB. Dysk HDD i SSD ruszy bez problemu jak nie w apk video to w Kodi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
luki932-----
Poszukiwacz

Pewnie że można oglądać filmy 4K z dysku. Zajmują trochę pamięci ale można. Podpinam pod mój 55X8509C dysk zewnętrzny i oglądam. Wczoraj np Transformerów 3 w 4K.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Tak jak wyżej da się spokojnie 4k oglądać z pendrive lub HDD. Zależności jakie zachodzą to szybkość nośnika i format nośnika. Pendrive jeden z nowszych nie 10letnich no i jak wiadomo 4k trochę zajmuje miejsca,więc taki pendrive trzeba zrobić format z FAT na NTSC by czytał pliki większe niż 4GB. Dysk HDD i SSD ruszy bez problemu jak nie w apk video to w Kodi.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie pendrve był chyba za stary, z dysku SSD działa, chociaż pechowo testowałem na początku jakieś torrentowe dema i one widocznie ogólnie są uszkodzone. Działa przez playera z TV chociaż KODI też zainstalowałem. Możecie polecić jakąś fajną stronkę z filmami 4K czy ogólnie z torrentów to się ciągnie?

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

 

Materiał 4K Ultra HD jest odtwarzany z pamięci USB lub dysków HDD (nie ma potrzeby stosowania szybkich dysków SSD.

 

Należy jednak pamiętać że stosowanie dużej pojemności dysków, z dużą zawartością materiału wideo może wydłużyć czas wczytywania zawartości

 

Lista odtwarzanych kodeków jest dostępna w menu telewizorów (jeśli rozmawiamy o modelach 2015 z końcówką C)

HOME / Pomoc / Oglądanie i słuchanie z podłączonych urządzeń / Podłączenie urządzenia USB / Korzystanie ze zdjęć, muzyki, filmów w urządzeniu USB – w tej zakładce odnajdujemy obsługiwane formaty - Przejdź do listy

 

Załączamy listę kodeków do modeli 2015

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

Edzio85
Poszukiwacz

Witam ja mam problem z odtwarzaniem filmu 4k. Po podlaczeniu pendrive film idzie jest dzwiek tylko jest czarny obraz czym to moze byc spowodowane? Pendrive jest 3.0 Dysk tez podlaczalem i to samo, Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

kepisty
Poszukiwacz

Mała poprawka - formatujemy na NTFS, a nie NTSC. :wink: