anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kdl 55w809c i pliki mkv

ROZWIĄZANE
mariusz997
Poszukiwacz

kdl 55w809c i pliki mkv

Witam

Proszę o informację dlaczego w moim telewizorze pliki .mkv nie widzę poprzez sieć natomiast bez problemów mogę je odtwarzać z pendriva.

Pozdrawiam

Mariusz

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Oczywiście każdy robi jak chce...ale po co ma być włączonych do sieci tyle urządzeń? Na hdd mam pliki i jak wyłączam laptopa to włączam tv. Oszczędność prądu i nerwów a do tego pełna kompatybilność. Najlepsze co mnie ciekawi to narzekanie na odbiornik choć po drodze jest nadajnik i sieć domowa. Ale co tam lepiej szukać problemów w odbiorniku.  Ostatnio pobrałem plik gdzie mój laptop nie miał dźwięku i napisów... A co,taki plik podłączyłem pod tv i był obraz, dźwięk DTS oraz Kodi pobralo napisy :slight_smile: a lapek wyłączony sobie odpoczywal.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

NAS sam sobie ściąga, pobiera napisy i kataloguje. Ja nie mam zamiaru latać z pendrivem czy dyskiem do telewizora. Po to jest NAS lub dysk sieciowy, żebym miał dostęp do niego z każdego urządzenia w domu.

Narzekam na odbiornik, bo na komputerze wszystko działa, na laptopie działa, na telefonie z chin za 600zl działa, na Intel Stick z Atomem za 450zł działa, a na telewizorze Sony za 5000zł działa słabo 😕 To jak mam nie narzekac?

 

Dwa, co ma sieć / nadajnik do tego? Telewizor mam podłączony kablem ethernetowym 100Mbps, transfery uzyskuję rzędku 12MB/s, gdzie Bitrate filmu FullHD jaki mi tnie to ~2MB/s. Zobacz jaki mam zapas... 

 

I cały czas powtarzam; na wbudowanej aplikacji działa, więc problemy z siecią można wykluczyć! Narzekam, że inne aplikacje działają słabo i że ta wbudowana jest biedna.

 

 

mariusz997
Poszukiwacz

Witam

Proszę Cię czytaj ze zrozumieniem - napisałem, że widzę wszystkie pliki wideo (avi itp) z katalogu udostępnionego na komputerze - poprzez zwykłą fukcję udostępnianie (Windows) NIE WIDZI TYLKO PLIKÓW MKV. Natomiast jeśli ten sam plik mkv zgram na pena i podłączę do TV to je widzi i ODTWARZA i to jest mój problem - nie chce mi się biegać z penem tylko dla filmów mkv.

Pozdrawiam

Mariusz

 

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Ok, nie zrozumiałem wcześniej. U mnie niestety nie widać udostępnionych plików. Wchodzisz do menu Foldery czy Urządzenia?

 

Ale sam widzisz jaka to jest głupota. Widzi .avi a .mkv nie. Dlaczego? To wygląda na celowe działanie, ktoś sobie wymyślił chory warunek, że jak .mkv to nie wyświetlaj  i tyle 😕 Ciekawe czym Sony się kieruje podejmując takie decyzje.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

może trochę offtopowo, ale w sumie trochę w kotekście tego co zostało napisane czyli płynności.

 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Telewizory-bez-marketingu-jestesmy-skazani-na-SmartTV.-Co-wybrac,News,69...

Android TV (w wersji Sony)

Pierwszym z telewizorów, jaki mieliśmy okazję przetestować, był Sony 65X9005C, wykorzystujący platformę Android TV. W tym kosztującym ok. 14 tys. zł modelu o zdumiewająco cienkim wyświetlaczu i naprawdę pięknym odwzorowaniu barw zastosowano zaskakująco skromny procesor aplikacyjny – dwurdzeniowy MT5890 Mediateka, ze zintegrowanym układem graficznym Mali-T624. I niestety taki wybór rzuca się w oczy, o płynności działania systemu możemy tylko pomarzyć. Zastosowany procesor nie potrafi zapewnić nawet płynności animacji startowej, wyświetlanej podczas uruchamiania Androida na telewizorze, co musi budzić pewną konsternację u nabywcy, który właśnie za telewizor zapłacił więcej, niż wart jest przeciętny samochód w tym kraju.

 

 człowiek się boi co mu Sony zprezentował w słabszych modelach...

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

KDL55W809C też na MT5890.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik