anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NETFLIX w HD i UHD w Bravia KD 55X8509C - ma ktoś?

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

NETFLIX w HD i UHD w Bravia KD 55X8509C - ma ktoś?

Od wczoraj korzystam z NEFLIX-a, wykupiłem abonament w jakości HD/UHD,
niestety mimio szybkiego łącza i prawidłowych ustawień jakość przyblokowana jest do 480p.
Pomoc techniczna NETFIX-a nie istenieje, więc nawet nie ma co tam pytać, ten konkretnie telewizor
powienien obługiwać NETFLIX-a w UHD, choć na liście modeli obsługujacych go nie ma ale są starsze:
https://help.netflix.com/en/node/23878
Pytanie - czy ktokolwiek uzyskał jakość HD/UHD w NETFLIX na TV SONY?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

To skoro u mnie jest stabilne 1500 kB/s (czyli 9 Giga na godz. jeśli sie nie mylę) to powinienem mieć teoretycznie 4K a praktycznie chociaż HD a mam nadal 480p....więc nie jest to kwestia łącza wg mnie.

I jeszcze jedno: w moim przekonaniu HD to 720p a FHD to 1080p, z tego co widzę w NETFLIX jest tylko HD lub 4K więc jak oni to widzą? Czy wg NETFLIX HD to jest 720p czy 1080p czy jedno i drugie. Tym samym, czy mieliście jakąkolwiek jakość pomiędzy 480p a 1080p? Bo u mnie NETFLIX nadal nie może przekroczyć magicznej bariery 480p...

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mat a nie masz jakiegoś ssaka podłączonego typu p2p, albo wielu urządzeń? Może sąsiad siedzi na routerze? Wczoraj podwyższyłem prędkość łącza i wygląda to następująco...

Patrząc na wyniki speed od dolu- prędkość przed i obraz tylko HD. Środkowy wynik- prędkość łącza w czasie emisji serialu, Górny wynik to prędkość bez obciążenia sieci. Więc wiele nie trzeba aby mieć 4k.

_20160110_061630.JPGDSC_0208.JPG

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Nie, tak jak pisałem łącze mam szybkie, nie jest obciążone i nikt inny nie korzysta, filmy 4K na YouTube śmigają
bez zająknięcia. Wg mnie po prostu NETFLIX nie włączył mi w ogóle tej usługi HD i UHD z jakichś przyczyn. Zgłaszałem to do nich, ale jestem w 100% przekonany że to nic nie da, odpiszą pół automatycznie coś w rodzaju "Szanowny Panie upewnij się że podłączyłeś TV do prądu,jeżeli nasza pomoce nie była skuteczna skontaktuj się z dostawcą TV". Płaciłem PayPalem ale płatność nie zeszła z konta. Pewnie ten Trial jest tylko w SD do tego coś się posrało i skończy się tak że z tego zrezygnuję skoro kłopoty są już na starcie a oferta nie ciekawa jak dla mnie to potraktuję to jako nomen omen.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Ruszyło....z niewiadomych przyczyn po prostu...działa...jak to w życiu jak pogodziłem się z tym że nie działa i odpuściłem to samo zaczęło działać...dziękuję wszystkim za pomoc.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Tak jak pisałem wcześniej, serwis nowy, świeży w RP i się rozwija. Tak jak android w naszych tv. Polecam Ci moje posty to zobaczysz jak rozbudować nasz tv w apk.