anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

OLED XR-65A90J - pikselizacja na module CAM UPC

-G-O-L-
Poszukiwacz

OLED XR-65A90J - pikselizacja na module CAM UPC

Pikselizacja pojawia się niezależnie od pory dnia, kanału co kilka minut (czasem częściej) ale nie w sposób ciągły. Ma różne natężenie ale generalnie objawia się raczej w centralnej części ekranu i na ruchomych obrazach. Pora dnia nie ma znaczenia. Jasność sceny nie ma znaczenia. Technik z UPC robił pomiary - sygnał na kablu jest w każdej mierzonej wartości praktycznie w środku przedziału (nawet nie przy granicach). Na dekoderze czy też na innym TV (Panasonic) podłączonym na próbę do tego samego kabla, z tym samym modułem CAM i kartą CI+ wszystko śmiga jak brzytwa. Problem występuje tylko przy dekoderze wewnętrznym A90J - także na kanałach nie kodowanych. Wszelkie sygnały podawane przez HDMI czy treści z internetu wyświetlają się znakomicie niezależnie od ich jakości.

Robiłem już wszystko co można:

- wyłączenie wszelkich upłynniaczy / usprawniaczy obrazu (na tyle ile to możliwe z menu)

- wyłączenie LNA

- odłączanie modemu (choć TV jest podłączony przez zwrotnicę z filtrowaniem kanału zwrotnego więc nie powinno być z tym problemu)

- podłączałem TV bezpośrednio (jednym kablem) bez żadnych zwrotnic po drodze

 

Problem cały czas jest.

 

Czy ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić? Czy też raczej zgłaszać jako wadę do serwisu? Może to jakieś niedopasowanie impedanycjne?

Dodam tylko, że spędziłem cały dzień na googlowaniu takich problemów (w tym forum mediaświat) i wszelkie odpowiedzi można podzielić na trzy grupy:

1. TV  być może "tak ma" (procesor sobie nie radzi z przetwarzaniem) - jeżeli tak to zwracam go

2. Jest wadliwy egzemplarz (zdarza się)

3. Są zakłócenia sygnału (głównie kanał zwrotny gdy korzysta się z równolegle z modemu lub dekodera z VOD).

Ostatni przypadek wyeliminowałem testami jakie wyżej opisałem. 

 

Generalnie to nie jest jedyne zastrzeżenie do tego TV i powiem szczerze że jestem mocno rozczarowany, że TV Premium za 14k PLN ma tyle niedoróbek / braków.....

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

U mnie na XR 50X90 J z 2021 roku było to samo. Załatwiło sprawę całkowite wyciągnięcie z gniazda modułu CAM wraz z kartą. Pikseloza zniknęła, obraz świetny, ale zostały tylko niekodowane kanały.