anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR-50X94S

profile.country.PL.title
Skynet
Poszukiwacz

Sony XR-50X94S

Witam.

Nieopatrznie w 2022 roku kupiłem telewizor Sony XR-50X94S po początkowym zachwycie teraz to mnie tylko denerwuje to urządzenie.

Telewizor posiada niby 16GB pamięci tyle że dla użytkownika zostaję 4.4GB a tak naprawdę po tym jak telewizor zostanie skonfigurowany i zainstaluje całe swoje oprogramowanie oraz jak się usunie zawartości demonstracyjną to użytkownik na swoje aplikację otrzymuje do dyspozycji 2.3GB gdzie w tych czasach to jakaś kpina. Urządzenie umożliwia podłączenie pendrive do portu USB i sformatowanie go jako pamięć urządzenia ( tylko dwa porty USB to następna kpina ) no to tak też zrobiłem poświęciłem ten jeden z dwóch portów USB na pendrive aby mieć więcej miejsca na aplikacje. Wszystko pieknie pendrive został sformatowany pamięć się powiększyła no i tu następna kpina wyłazi z tego urządzenia pomijając już to że pojawiły się na matrycy takie jakby prześwietlenia których wcześniej nie było i to że padł piksel no powiem że od Sony spodziewałem się dużo lepszej jakości. To urządzenie nie było tanie. Ale do rzeczy w zasadzie powiększanie pamięci nie ma sensu ponieważ niewiele można przenieść z pamięci telewizora na pamięć USB a samo Sony zachęca swoimi wskazówkami żeby użyć pendrive USB do powiększenia pamięci. Już nie czepiam się tego że nie można przenieś aplikacji które telewizor posiada wgrane fabrycznie ale te które instaluje sam powinny dać się przenosić na pamięć USB takim to sposobem udało się w telewizorze zwolnić jakieś 500MB lipa. Ale to nie wszystko teraz gdy w porcie USB jest pendrive który robi za dodatkową pamięcią telewizora występuje następujący objaw po wylaczeniu pilotem TV urządzenie normalne się wyłącza i przykładowo po godzinie lub dwóch godzinach od wyłaczenie można go normalnie właczyc pilotem czyli przyciskam przycisk włączenia na pilocie i TV szybko się włącza tak jak to miało miejsce bez pendrive jako dodatkowa pamięć ale gdy TV zostanie wyłączony i nie uruchamia się go przykładowo przez całą noc to na drugi dzień objaw jest następujący przyciskam na pilocie przycisk włączenia biała dioda przez chwilę świeci i zaraz gaśnie matryca czarna nic się nie dzieje więc przyciskam drugi raz biała dioda znowu się zapala chwilę nic się nie dzieje po czym pokazuje się logo GOOGLE TV i telewizor się uruchamia tak jakby uruchamiał się od początku czyli po restarcie jest to denerwujące czy też tak macie? jest na to jakiś sposób? może da się jakoś zwolnić więcej pamięci w samym TV bez pendrive jako dodatkowa pamięć? czy GOOGLE TV musi zajmować aż 11,6GB, czy reklamować te jaśniej świecące plamy oraz świecący na zielono pixel lub subpixel? ciężko to określić gołym okiem.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Abstrahując od całej reszty, Sprawdził bym na innym, pewnym, szybkim pendrive. Ten start po nocy który wygląda na restart androida, nie jest normalny. 

profile.country.PL.title
Skynet
Poszukiwacz

Sprawdzałem na innym pendrive i jest to samo. Pendrive, który mam teraz to nowo zakupiony specjalnie do tego telewizora Samsung fit plus 2020 64GB.

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Mi np. na bravi xr50x90s nie działa wogóle modul cam z canal +. Tv go nie widzi. A na bravi z 2016 roku nie ma problemu i wszystko działa. Co ciekawe ta bravia z 2022 jest też na liście w strefie canal plus jako pełni współpracująca z modułem. I w pełni współpracuje... działając dwa razy przez miesiąc przez około godzinę. Takie to Sony teraz tworzy urządzenia.