anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat Sony A7II i dedykowany obiektyw

snyvmp
Poszukiwacz

Aparat Sony A7II i dedykowany obiektyw

Witam, Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Planuję zakup sonyA7II, posiadam obiektyw Zeissa 24mm f/1.8 Sony E, ale ten obiektyw przeznaczony jest do bezlusterkowców niepełnoklatkowych. A dlaczego, skoro na jednym z forum było napisane, że obiektyw był testowany na A7R?Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie. Jeśli nie, to co byście polecili do tego obiektywu?Używam go do filmowania-przede wszystkim wesel. 

pozdrawiam

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy
 
Po podłączeniu obiektywu apsc do aparatu pelnoklatkowego np. A7 II aparat przejdzie w tryb apsc - czyli będzie pracował tylko częścią matrycy. Alternatywą byłby obiektyw Sony 28mm f2.0 dedykowany do aparatów pełnoklatkowych, bądź obiektywy Zeiss 35mm f2.8 lub 35mm f1.4.
 
Pozdrawiamy
Zespół Sony
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Generalnie obiektywy do bezlusterkowców APSC, czyli dawnych NEX-ów oraz wszystlich ILCE/A-xxxx, to obiektywy z oznaczeniem E. Obiektywy przeznaczone do aparatów pełnoklatkowych (FF) z serii A7/R/S, mają oznaczenie FE. Można je stosować zamiennie, z tym że obiektyw E założony do FF, czyli A7, spowoduje przejście aparatu w tryb APSC (jak wyżej napisał SONY), zaś odwrotne działanie - obiektyw FE na APSC - nie rodzi żadnych technicznych skutków.

------------------------------
fotoamator
snyvmp
Poszukiwacz

A czy nie ma w takim razie róznicy w jakości materiału?Pytałem się kilku osób, którzy stwierdzili, że może się pojawić czarna winieta na okolo?czy jest to możliwe?Czytałem, że aparat ma bardzo dobrą stabilizację obrazu-źródło http://www.fotopolis.pl/n/20188/sony-a7-ii-test-aparatu/?page=8. Czy matryca szybko potrafi się zagrzać podczas filmowania?Zeiss 1.8/24mm nie ma stabilizacji. Czy w takim razie 5-osiowa stabilizacja obrazu pomoże w pewnym stopniu?Chciałbym się wypytać Państwa zanim kupię ten aparat. 

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeżeli A7(x) poprawnie przełączy się w tryb APS-C, to będzie taki obraz jak z NEX-a - nie będzie "czarnej" winiety, tylko takiej samej jakości obraz, jak w aparacie APS-C.

Miałem przyjemność rozmawiać z p. Tomaszem Tomaszewskim, który miał A7 na i wyjeździe robił zdjęcia. Ponieważ nie miał (nie było jeszcze) sensownego tele do A7, zabrał SEL55-210. Wyrażał się bardzo pochlebnie o tym zestawie, a zdjęcia były pierwszorzędnej jakości. No, ale "od tyłu aparatu" stał nie byle kto... :slight_smile:
O grzaniu się matrycy nie napiszę - używałem zbyt krótko A7 i A7R i tych kilka krótkich migawek nakręconych przeze mnie nie daje odpowiedzi na to pytanie.- po prostu nic złego się nie działo. Ale to były krótkie, max 2-3 minutowe ujęcia (w sumie i tak długie - zazwyczaj ujęcia są krótsze - poza specyficznymi sytuacjami - np. występ sceniczny...)

Myślę, że stabilizacja w puszce jest całkiem dobra, a ta nowa, 5-osiowa jeszcze lepsza, ale tego sprzętu, to nawet z daleka nie widziałem :wink:

------------------------------
fotoamator
snyvmp
Poszukiwacz

Tutaj mam info na jednym z forum: źródło http://www.digart.pl/forum/temat/1188182/obiektyw_pelnoklatkowy_na_nie_pelna_kklatke_i_odwrotnie.htm...

"obiektyw pełnoklatkowy na body o niepełnej klatce - wszystko super, zwłaszcza że będziesz wykorzystywał najlepszą optycznie część pola widzenia obiektywu

odwrotnie - nie bardzo (będzie winieta, mniejsza lub większa, w zależności od szkła - lub jeżeli body ma taką funkcję, to użyje tylko części megapikseli mieszczącej się w formacie niepełnej klatki)"

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Jeżeli aparat bedzie ustawiony w trybie aps-c to dla obiektywów niepełnoklatkowych nie będzie winiety ponieważ aparat będzie pracował tylko na części matrycy. Jest też opcja wymuszenia trybu FF przy obiektywach niepełnoklatkowych wtedy będzie występować winieta mniejsza lub większa w zależności od obiektywu.

snyvmp
Poszukiwacz

Czyli pozostaje udać się do sklepu wraz z obiektywem i sprawdzić na danym modelu, jak w rzeczywistości będzie?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Dokładnie tak.

snyvmp
Poszukiwacz

W momencie podpięcia obiektywu przeznaczonego do APS-C aparat wykorzystuje tylko część powierzchni pełnej klatki. Jeśli wyłączymy tą opcję to po prostu stworzy się mocna winieta. Tylko teraz pytanie, czy będzie utrata na jakości?