anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto? przesiadka z A550 na a6000

profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Czy warto? przesiadka z A550 na a6000

Cześć Wszystkim,

 

Ostatnio chodzi mi po głowie pewna myśl aby zmienić aparat z lustrzanki A550 którą ostatnio jedynie noszę typowo z zamiarem robienia zdjęć (jakieś krajobrazy, spacerki, wakacje, spotkania rodzinne w domu oraz moje hobby czasem zdjęcia samolotów głównie przy lotnisku Okęcie) 

Posiadam A550 + obiektyw 16-50 2.8 sony + 70-300 TAMRON USD z którego zestawu jestem zadwolony troche czasem brakuje trybu filmowania ale tel daje rade

 

zmiana aparatu głównie podyktowana jest tym że coraz częściej zauważam że brakuje mi aparatu przy sobie którym mógłbym zrobić jakieś fajnie zdjęcie i tu wpadłem na pomysł wymiany na A6000 + 16-50 + 55-210. 

Takie A6000 z tym kitem jest małe i można praktycznie mieć przy sobie w kieszenie (ewentualnie w damskiej torebce mojej narzeczonej w której wszystko się mieści :wink:  do tej pory jedynie używam iphona a coraz więcej mam ostatnio wypadów czy to Polska czy europa na 2-3 dni i chciałbym przywieź jakieś fajne pamiątkowe zdjęcia (głownie po pracy robione wiec dużo robionych jak już jest trochę ciemniej)

 

I tu moje pytanie jak sądzicie czy wymiana takiego zestawu na A6000 da podobne rezultaty jakościowe zdjęć najbardziej martwi mnie ten kitowy ciemny obiektyw jego plusem jest to że jest mały ale moze poza światłem A6000 radzi sobie lepiej z wyższym ISO ? i tym można sie ratować np na imprezach rodzinnych itp. Dodatkowo a6000 krecie filmy do tej pory używałem tych z tel co uważam i tak za nawet dobre. Do tego czytałem że oprogramowanie sony nie działa na 64 bitach?

 

jak ma się obiektyw 55-210 do mojego Tamrona ? jeśli chodzi o obiektyw 16-50 domyślam się że nie będzie to taki jak mój ze stałym światłem ale czy jest on lepszy od 18-55 kita z mocowania A ? 16-50 jest malutkie rozmiarowo co martwi mnie że fizyki nie da się oszukać i z jakością może być kiepsko.

 

 Może lepiej poczekać z zakupem do końca roku aby kupić jakiś nowszy model tylko czy bedzie moze a7000? :wink:  Dodam że jest to zamiana sysemu czyli sprzedaż jednego i zakup nowego. Sporo zdjęć (jak nie wiekszość ostatnio) robie w rawach wiec chciałbym aby sobie radził dobrze ten aparat/obiektyw z rawami a nie jpeg programowo poprawiane

 

Czy są w sprzedazy (szukałem w sklepach ale jakoś mały wybór obiektywów) ewentulanie planowane obiektywy sony/innych marek o ogniskowej coś około 11-16 itp ? taki chciałem dokupić jako nastepny do swojej kolekcji (oczywiscie w cenie do 2tys)

 

Z góry dziękuje za jakieś pomysły, porady może ktoś miał podobny dylemat i powie więcej jak wygladało przejście z lustrzanki na mały aparat typu nex itp.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik

Ja używam przejściówki i jedyną jej wadą jest fakt iż mam ją jedną a kilka lamp więc stale muszę pilnować jak gdzieś jadę by ją zabrać. Gdzieś na Allegro widziałem niedrogo przejściówkę ale chyba na Twoim miejscu wolałbym zainwestować w jakąś lepszą lampę.
Tak jak nieraz pisałem nigdy nie żałowałem zmiany. Jestem bardzo zadowolony z A6000 i chyba trudno by było znaleźć dla mnie coś lepszego (zwłaszcza w tym przedziale cenowym).
profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Co do a6300 to jak dadzą taką cene to w Polsce mało kto to kupi. Ale a6000 jak najbardziej do kupienia. Póki co musze tylko sprzedać głównie tamrona 70-300 i 16-50 2.8 (z tym mogę się bujać trochę bo tanio nie oddam do tego wersja BOX plus brak śladów używania :wink: zobaczymy :wink: wtedy kupie a6xxx.

 

Czytałem o lampie MEIKE MK-320 która podobno dobrze współpracuje z a6000 i jest tania. Działa w TTL jest troche mocniejsza i daje wiecej możliwości przy zastosowaniach w domu. 

 

W tym przedziale cenowym rozważałem jeszcze lx100 z tym swoim obiektywem ze światłem 1,7-2,8 ale brak wymiennych obiektywów jednak raczej nie dla mnie :wink: chociaż aparacik fajny.