anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nie moge zgrac zdjec na komputer

szymonk
Początkujący

Nie moge zgrac zdjec na komputer

Witam mam problem z aparatem alfa 200 a mianowicie jak podlacze aparat do komputera to komputer nie widzi aparatu a wczesniej chodzilo wszystko ok a pozatym to aparat robi zdjecia i wszystko ok tylko wlasnie ni mozna zfrac zdjec. Co to moze byc za przyczyna :c20

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

a czy masz w aparacie ustawione połączenie USB jako "pamięć masowa" ?
może przez przypadek masz zmienione na "PTP" :c20

pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
szymonk
Początkujący

I mam ustawione w USB Pamiec masowa a nie PTP ale i tak nie moge nadal zgrac zdjec i nie wiem co to moze byc. Prosze o pomoc :c20
Szymon K

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

możesz też mieć coś z komputerem, szczególnie jeśli pod windowsem.

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

a jak podłączasz inne urządzenia to komputer widzi?
włączyłeś aparat przy podłączeniu? ;)

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

szczególnie jeśli pod windowsem.


Niekoniecznie.
Ja mam Windowsa i jakoś nie mam problemów ze ściągnięciem zdjęć z mojej dwusetuni.

Rozumiem, że jak załączasz kabe USB do 200tki i komputera to aparat masz cały czas załączony :smileyquestion:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Konieczne jest sprawdzenie czy system "widzi" Twój aparat.

Podłącz włączony aparat do gniazda USB.

Uruchom Menadżera Urządzeń.

W sekcji "Stacje Dysków" powinno być pojawić się Sony DCS USB Device
(opieram się na tym co wyświetla Windows 7, być może inne system inaczej to pokażą)

Jeśli nie wykrywa aparatu, trzeba sprawdzić kabel (najlepiej pożyczyć od kogoś podobny - USB :smileyarrow: MicroUSB).

Tak naprawdę najlepszym sposobem zgrywania zdjęć z aparatu jest zakupienie czytnika kart.
To niewielki koszt, a zdecydowanie podnosi komfort i eliminuje konieczność używania kabelka.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Tak naprawdę najlepszym sposobem zgrywania zdjęć z aparatu jest zakupienie czytnika kart.
To niewielki koszt, a zdecydowanie podnosi komfort i eliminuje konieczność używania kabelka.

Z tym się całkowicie zgadzam, pod warunkiem, że czytnik będzie "dobry".
Mój najpierw stwierdził, że nie będzie czytał MSów a teraz mu SDHC "nie leżą". A to taka ładna granatowo-fioletowa hama 19w1 :c9 I muszę kabelkiem, z aparatu...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

A to taka ładna granatowo-fioletowa hama 19w1 :c9 I muszę kabelkiem, z aparatu...


To chyba się skusiłeś na jakąś dziwną wersję Hamy.
Ja mam wersję Hama USB 2.0 Card Reader 35 in 1 - jest kapitalna.

Łyka wszystko bez zająknięcia. Mam właściwie karty do każdego slotu - SD, MS, XD(!), CF

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

Starosta napisał(a):

szczególnie jeśli pod windowsem.


Niekoniecznie.
Ja mam Windowsa i jakoś nie mam problemów ze ściągnięciem zdjęć z mojej dwusetuni.

Rozumiem, że jak załączasz kabe USB do 200tki i komputera to aparat masz cały czas załączony :smileyquestion:


mi chodziło o to, że windows czasem lubi czegoś nie widzieć, lub zgubić sterowniki od usb. taka klątwa na nasz kraj w zamian za piractwo ;)