anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie do użytkowników SEL 50F18 - cały czas słychać szum?

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Pytanie do użytkowników SEL 50F18 - cały czas słychać szum?

Kupiłem kilka dni temu obiektyw SEL 50F18 i obserwuję (a raczej słyszę) dziwny objaw - cały czas, kiedy jest właczony aparat, z obiektywu dobiega bardzo cichy dźwięk, jakby pracował jakiś silniczek. Byłoby to dla mnie zrozumiałe, gdyby dźwięk dochodził podczas ostrzenia, kiedy pracuje AF i stabilizacja, ale ten dźwięk dochodzi przez cały czas kiedy aparat (A6000) jest włączony, nawet kiedy w ogóle przestawię go w tryb MF i wyłączę OSS. Czy to jest normalna cecha tego obiektywu, czy powinienem go odesłać do reklamacji?

 

pozdrawiam,

vk

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Mam odpowiedź prosto od użytkownika tego obiektywu. 

Potwierdza, że słychać szum, więc wychodzi na to, że ten typ tak ma :wink:

 

Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, możesz wysłać sprzęt do ekspertyzy do serwisu. Ekspertyza jest bezpłatna, jeśli sprzęt nie jest wadliwy, ponosisz jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

 

Pozdrowienia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Najlepiej będzie jeśli spotkasz się z kimś, kto ma taki sam obiektyw i sprawdzisz.

Ewentualnie podjechać do sklepu i sprawdzić z innym egzemplarzem.

 

Nie zdarzyło mi się żeby odbiektyw wydawał jakieś dźwięki w momencie gdy nie ostrzy (a przynajmniej nie wsłuchiwałem się nigdy dokładnie).

profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Dzięki, niestety nie znam nikogo kto by miał ten obiektyw, dlatego liczyłem, że może no forum Sony znajdzie się taka osoba. Również nie spotkałem się z sytuacją, żeby obiektyw wydawał dźwięki w czasie gdy nie ostrzy, dlatego jestem tym zaskoczony. W sklepach ciężko trafić na ten obiektyw na miejscu, dlatego szukanie go po sklepach dla porównania wiąże się z dużą stratą czasu, paliwa itd. Liczę, że może jednak ktoś z tutejszych użytkowników znajdzie pół minuty żeby włączyć aparat i wytężyć słuch :wink:

 

pozdrawiam,

vk

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Mam odpowiedź prosto od użytkownika tego obiektywu. 

Potwierdza, że słychać szum, więc wychodzi na to, że ten typ tak ma :wink:

 

Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, możesz wysłać sprzęt do ekspertyzy do serwisu. Ekspertyza jest bezpłatna, jeśli sprzęt nie jest wadliwy, ponosisz jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

 

Pozdrowienia.

profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Dzieki! To zamyka temat... generalnie mi ten szum bardzo nie przeszkadza, ale efekt jest niespotykany i obawiałem się, że może się wiązać z szybszym wyczerpywaniem się baterii. Nie wiem co Sony tam wsadziło (aktuatory focus by wire? żyroskop?), może jeszcze kiedyś jakiś serwisant zaspokoi moją ciekawość...

 

pozdrawiam,

vk

matman01
Poszukiwacz

Mam podobny problem. Posiadam obecnie A77M2 z obiektywem Sigma 17-50 F2.8. Poprzednio miałem A77. Obecnie jak trzymam wciśnieęty spust do połowy to po wyostrzeniu z obiektywu dochodzi ciągły szum (delikatnie brzęczenie) jakby silnik ultradźwiękowy ciaglepracował. Przy A77 tego nie było a przy A77M2 jest. Podpinałem również obiektyw kitowy 18-55 i jest to samo. Wg mnie dziene zachowanie ale widocznie tak jest. 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A to nie jest czasem dźwięk układu stabilizacji matrycy? On również nie pracuje bezgłośnie. Spróbuj wyłączyć SteadyShot w menu i sprawdź. :slight_smile: