anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a7s II szum przy czułości ISO 100

profile.country.PL.title
Kowal121
Poszukiwacz

Sony a7s II szum przy czułości ISO 100

Witam,

 

Pierwszy raz wypowiadam się na forum dlatego z góry przepraszam za błedy itd.

Pisze odnośnie mojego problemu, jakiś czas temu kupiłem Sony a7s II i myślałem że wszystko jest okej jak widziałem szum przy czułości ISO 100 na czarnych elementach podczas filmowania profilem zdjęcia PP6 ( gamma -Cine2, Tryb koloru-Cinema ) myślałem że tak ma być a materiały które są reklamowane w internecie to sciema i sony robi szum i tak, a do tego jeszcze obróbka musi być bo to profesjonalne jest już przecie, dodam że  przeszedłem z canona 6d na Soniacza i kompletnie się nie znam.

 

Po tygodniu podpytujać znajomego okazało się że on szumów nima przy takich czułościach i spokojnie może robić film nawet na 8000 ISO.

Szukałem w internecie rozwiązania ale na marne... nic nigdzie nie ma o tym problemie i szczerze mówiąc zaczynam się martwić czy jakiegos aparatu trefnego nie dostałem ( był zapakowany ładnie, wszystko orginał ) chyba że naprawde nie umiem go ustawić...

 

Zresetowałem cały aparat do ustawień fabrycznych bo tak mi radzono i niestety dalej jest to samo..

 

Chciałem podpytać czy któs miał taki problem? co trzeba zrobić, jak ustawić aparat by tych szumów nie było przy czułości ISO 100 na czarnych elementach.

 

 

Link do filmów surówych które nagrałem.

https://we.tl/8jyIL2wb2Y

 

Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

 
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Kowal121
Poszukiwacz

Iso 100 klatka z filmu

Image40.jpg

profile.country.PL.title
Kowal121
Poszukiwacz

Image39.jpg

Image38.jpg

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Profile S-log i gamma mają za zadanie „spłaszczyć” obraz, pozbawić go kontrastu, nasyconych kolorów i jakiejkolwiek ingerencji aparatu w finalny obraz – to funkcja zbliżona do RAW w zdjęciach.

Pliki wyjściowe zawsze będą sprawiały gorszych jakościowo. Jeśli nie masz czasu na obróbkę wideo lepiej pozostać przy stawieniach domyślnych.

 

Polecamy też sprawdzić poniższy tutorial:

 

https://vimeo.com/29441054

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony