anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia w ciemności + sceny

profile.country.PL.title
mareczek87ww
Poszukiwacz

Zdjęcia w ciemności + sceny

Witam

Z góry przepraszam za typowo amatorskie pytanie, ale przesiałem się z kompaktu Casio EX10 na SONY A6000 i pewnie trochę potrwa zanim spokojnie bedę obsługiwał nową alfę.

Poszedłem wczoraj w nocy na Ostrów Tumski we Wrocławiu. Wiadomo, jedne zdjęcia wychodziły gorzej inne lepiej.

Tylko jedna sytuacja mnie zaniepokoiła. Chciałem zrobić zdjęcie żonie - wybrałem program nocny portret. Przy wciśnięciu przycisku do połowy ustawiło ostrość na twarzy (pojawił się biały kwadrat) ale po chwili zniknął i twarzy była już nie ostra, dlaczego?

 

Drugie pytanie dotyczące scen. Dlaczego w trybach automatyki aparat sam może rozpoznać scny takie jak dziecko, słabe światło, reflektor a z "ręki" mogę wybrać tylko między portret, sporty, makro, krajobraz, zachód słońca, nocny widok, Z ręki o zmierzchu, Nocny portret i Korekcja drgań.

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Nie będąc świadkiem sytuacji ani nie widząc zdjęcia trudno powiedzieć co mogło pójść nie tak. W trybie zielonym i złotym (lepsza automatyka) aparat sam rozpozna podstawowe scenerie i dla takich sytuacji jak fotografowanie wieczorem to w zupełności powinno wystarczyć. W trybie złotym dodatkowo uruchomi się wieloklatkowa redukcja szumu - aparat wykona kilka fotografii i inteligentnie nałoży je na siebie, dzięki czemu zdjęcie zrobione wieczorem z ręki będzie miało mniej szumów, bardziej naturalne kolory i więcej szczegółów.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony 

profile.country.PL.title
mareczek87ww
Poszukiwacz

No wiem, że bez zdjęcia itd trudno określić.

Może jeszcze nie umiem dobrze go używać. ale co do automatyki są dwie - inteligentna i lepsza. Jakie są różnice między nimi, które kiedy używać?