anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

wojkra napisał(a):

dzięki za wpis,ale interesują mnie uwagi dotyczące technicznego wykonania zdjęć i obróbki.

Najmocniej Cię przepraszam , że zaśmieciłem Twoją galerię niepotrzebną uwagą. :cry:

Wybacz.

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Bertone napisał(a):

wojkra napisał(a):

dzięki za wpis,ale interesują mnie uwagi dotyczące technicznego wykonania zdjęć i obróbki.

Najmocniej Cię przepraszam , że zaśmieciłem Twoją galerię niepotrzebną uwagą. :cry:

Wybacz.



Witam.Nie ma co się obrażać. Ja zawsze oczekuję na konkrety.
Dziś barwy jesieni.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

jesiennie c.d.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

Taka moja rada - spróbuj robić zdjęcia drugiej strony liści, czyli stań tak, żeby liście Ci słoneczko zasłoniły. IMO daje to o wiele lepsze efekty :). A co do zdjęć, to w 241 coś nie tak chyba (kontrast, kompresja?), bo jakoś mi kolorki nie pasują. 242 dużo lepsze, tylko słońce trochę zbyt mocne chyba, co widać na jednym z liści.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

masthere napisał(a):

Taka moja rada - spróbuj robić zdjęcia drugiej strony liści, czyli stań tak, żeby liście Ci słoneczko zasłoniły. IMO daje to o wiele lepsze efekty :). A co do zdjęć, to w 241 coś nie tak chyba (kontrast, kompresja?), bo jakoś mi kolorki nie pasują. 242 dużo lepsze, tylko słońce trochę zbyt mocne chyba, co widać na jednym z liści.




Witam.Dzięki masthere za wizytę i uwagi,ale nie zawsze i wszędzie można tak podejść jak sugerujesz,prawdą jest że słońce było ostre,ale pora roku jest taka że w tej chwili jest słońce a za godzinę deszcz.Sugestie twoje będę miał na uwadze.Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dzisiaj do oceny portrecik.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na portretach, to ja się akurat najmniej znam, ale jak dla mnie: tło ok, ostrość gdzie trzeba, GO odpowiednia, a co mi nie pasuje? Szarość. Czyli konwersja. A dokładniej - jest zbyt ciemne. Gdyby ciutke rozjaśnić, to i włosy zyskałyby fakturę i białka oczu byłyby białkami a nie szarkami.
W ogóle zauważyłem, że większość Twoich konwersji do cz-b. charakteryzuje się małą rozpiętością tonalną, czyli są szaro-szare,zamiast czarno-białe.
Ale, jak napisałem wyżej, portrety to nie moja działka, więc mogę się mylić.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę i uwagi ja też widzę tą szarość i nie wiem jak z niej wyjść.
Czy może to zależeć od ustawienia aparatu?
Dla porównania trochę zmienione.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

może zacznij od lektury http://www.radoslav.pl/photoshop-konwersja-do-bw-zdjecia-czarno-biale/ - poradnik w 3 częściach