anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Brawo Panowie-widzę powiew emocji.Trebor-którą "wysztemplekować",czy parę spacerowiczów też.Żaglówka płynie do portu dlatego ma z górki.Jak by nie było niebiesko to szaro i buro.Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

wojkra napisał(a):

Brawo Panowie-widzę powiew emocji (...)


Teraz i ja widzę :c25

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam dzięki za wizytę.
Teraz kacza rodzinka.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.

spolnemesis1paejw
Początkujący

Do każdego zdjecia mozna sie przyczepić i je - mniej lub bardziej - skrytykować. Jeśli obraz wzbudza emocje, nie tylko negatywne - gdy zdjęcie jest "skopane", to już jest nieźle - zawsze mozna podyskutować nad kadrem, kompozycją itp. Ale jeśli wszyscy zgodnie twierdzą, że fotka jest do niczego, to coś musi byc na rzeczy :c20 i warto przemysleć - dlaczego.

Ostatnie dwa, moim skromnym zdaniem sa co najmniej poprawne.
264 - w zasadzie nie mam uwag - ja bym się nie wstydził takiego obrazka pokazać :thumbsup: ;
265 - tu mozna by podyskutować, czy właściwy jest format panoramiczny, czy ten liść po lewej jest potrzebny (ja bym go odciął przy samym czubku), ale poza tym jest OK. Warto w postprocesingu spróbować różnego kadrowania i czasem uda się lepiej niż za pierwszym razem - w aparacie, dlatego warto (przynajmniej na początku) kadrować ciut szerzej - tylko trzeba potem pamiętać, że trzeba przyciąć (czasem nie trzeba).


Mam tylko nadzieję, że teraz kolejna partia zdjęć, będzie równie dobra, lub lepsza od tych ostatnich dwóch.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

O której godzinie to było robione?

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

kuraq napisał(a):

O której godzinie to było robione?




Witam nemesis i kurag dzięki za wizytę.
Co do pytania-w samo południe i przy lekkim wietrze nad rzeką.
Są to wycinki z zdjęcia.
Parametry-zdjęcie 264-og.300mm;f/5,6;cz.1/1250s;iso-400;komp.naśw. -0,3
zdjęcie 265-og.300mm;f/5,6;czas 1/640s;iso-400;komp.naśw. -0,3

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojkra napisał(a):

Co do pytania-w samo południe i przy lekkim wietrze nad rzeką.

Wiatr nie ma znaczenia, natomiast "samo południe" to pora dobra dla westernów, do robienia zdjęć, niestety bardzo rzadko. I niestety widać niefajne kontrasty spowodowane ostrym południowym światłem.
Ale kadr z kaczuszkami bardzo przyjemny :smileythumbsup:
Przy ważce ostrość chyba trochę uciekła i jakby ciut za szeroko.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę.O wietrze to tak asekuracyjnie że jest poruszone i brak ostrości.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojkra napisał(a):

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę.O wietrze to tak asekuracyjnie że jest poruszone i brak ostrości.Pozdrawiam.


Wojciechu, zamiast asekuracji, trzeba się postarać trochę to: zdjęcie było zrobione na wietrze, na kołyszącym się liściu i to Minoltą jeszcze, plus Sigma 70-300. I nie jest to wycinek, tylko przycięte do kwadratu.
Może nie jest najlepsze, ale uważam je za przyzwoite.
A na czym polegało postaranie się? Ano stałem tam, nad tym motylkiem z 10 minut, zrobiłem :c18 30-40 zdjęć - to jedno się nadawało. Ja jestem z niego zadowolony.

------------------------------
fotoamator