anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

196 - zupełnie przyzwoicie pokazany kwiatek (nie mam pojecia co to...) :c4
197 - Może ten storczyk tak zwisał z wazonu, ale myślę, że naturalniej wyglądałby w pionie - po obróceniu fotki o0 90* w lewo
198 - ładna stokrotka, ale: jak się już zdecydowałeś na taki centralny kadr - tu nie jest błędem, to ponieważ zdjęcie jest z góry, a kwiatek okrągły - lepszy byłby kwadrat, tak myślę. W każdym razie należałoby wystemplować fragmenty płatków z LD (lewy dolny róg) i wyczyścić trochę płatki głównego tematu - na godz. 12 i na 7.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

196 - zupełnie przyzwoicie pokazany kwiatek (nie mam pojecia co to...) :c4
197 - Może ten storczyk tak zwisał z wazonu, ale myślę, że naturalniej wyglądałby w pionie - po obróceniu fotki o0 90* w lewo
198 - ładna stokrotka, ale: jak się już zdecydowałeś na taki centralny kadr - tu nie jest błędem, to ponieważ zdjęcie jest z góry, a kwiatek okrągły - lepszy byłby kwadrat, tak myślę. W każdym razie należałoby wystemplować fragmenty płatków z LD (lewy dolny róg) i wyczyścić trochę płatki głównego tematu - na godz. 12 i na 7.




Witam.Tadeusz dzięki za odwiedziny.197-przepraszam ale to nie storczyk,faktycznie na zdjęciu stoi w wazonie jest jednym z wielu jakie zabrałem z działki.198-wystemplowałem a płatki muszą pozostać takie jakie są zastane w środowisku naturalnym.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojkra napisał(a):

płatki muszą pozostać takie jakie są zastane w środowisku

I tak i nie. Jeśli jest to zdjęcie dokumentacyjne, inwentaryzacja ogródka, itp. to masz rację, ale jeśli to fotka pokazowa... należy albo wybierać egzemplarz "idealny", albo delikatnie wyretuszować paproszki, których gołym okiem, na kwiatku często widać nie było - to tak, jak z brudną matrycą, czy pryszczami na twarzy młodej dziewczyny - usuwamy. Chyba, że celem zdjęcia było pokazanie skaz.

W 200 trochę przeszkadza ta brązowa smuga pod kwiatem, poza tym OK, choć przy pochyleniu główki kwiatka w lewo, lepiej by było tam właśnie zostawić więcej przestrzeni.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

wojkra napisał(a):

płatki muszą pozostać takie jakie są zastane w środowisku

I tak i nie. Jeśli jest to zdjęcie dokumentacyjne, inwentaryzacja ogródka, itp. to masz rację, ale jeśli to fotka pokazowa... należy albo wybierać egzemplarz "idealny", albo delikatnie wyretuszować paproszki, których gołym okiem, na kwiatku często widać nie było - to tak, jak z brudną matrycą, czy pryszczami na twarzy młodej dziewczyny - usuwamy. Chyba, że celem zdjęcia było pokazanie skaz.

W 200 trochę przeszkadza ta brązowa smuga pod kwiatem, poza tym OK, choć przy pochyleniu główki kwiatka w lewo, lepiej by było tam właśnie zostawić więcej przestrzeni.




Tadeusz dzięki za cenne uwagi.Jeszcze jedno z działki.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kadr ładny, ale brakuje mi tu trochę światła - mam wrażenie ponurości - kolory takie jakby "sprane". Sprawdzałeś histogram?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Kadr ładny, ale brakuje mi tu trochę światła - mam wrażenie ponurości - kolory takie jakby "sprane". Sprawdzałeś histogram?



Brak światła to prawdatakiej opinii się spodziewałem ale to było mi potrzebne by usłyszeć od znawcy tematu.Parametry zdjęcia og.50mm,f/2,8,t1/250s,iso-800.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojkra napisał(a):

Brak światła to prawda

Nie zrozumiałeś mnie - chodziło mi o niewykorzystanie pojemności tonalnej zdjęcia. Zobacz - kilka ruchów suwaczkiem w najprymitywniejszym z programów - Fast Stone Image Viewer:
Storczyk po drobnej korekcie

Korzystaj z histogramu - to się naprawdę przydaje!

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

wojkra napisał(a):

Brak światła to prawda

Nie zrozumiałeś mnie - chodziło mi o niewykorzystanie pojemności tonalnej zdjęcia. Zobacz - kilka ruchów suwaczkiem w najprymitywniejszym z programów - Fast Stone Image Viewer:
Storczyk po drobnej korekcie

Korzystaj z histogramu - to się naprawdę przydaje!



Tadeusz dzięki za podpowiedzi,spróbuję ściągnąć ten program.

Misiek025
Początkujący

Kwiatki mi się podobają, choć ze zdjęciami architektury i ludzi bym robił większą selekcje