anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino domowe Sony HTP-BD8350 problem

DeCza-----
Początkujący

Kino domowe Sony HTP-BD8350 problem

Witam

jestem od pewnego czasu szczęśliwym posiadaczem kina Sony HTP-BD8350 (BDP-S350, STR-DG820B, SS-FCR6000).

Pokrótce przedstawię co mam podłączone pod amplituner:
1.amplituner podpięty jest pod Toshibe 42 full hd (hdmi out)
2. do amplitunera wejściem HDMI IN SAT - dekoder upc mediabox
3. do amplitunera wejściem HDMI IN BD - odtwarzacz Blueray BDP-S350
4. do amplitunera wejściem HDMI IN VIDEO - konsola PS3

(1) Pierwsze pytanie:

Filmy BD i gry odtwarzane przez konsole PS3 bajka naprawdę jestem pod dużym wrażeniem (wszystkie głośniki wydobywają dźwięk). Problem jednak występuje przy odtwarzaniu muzyki czy to mp3 z dysku czy z płyty cd... Dźwięk odtwarzany jest wyłącznie z dwóch przednich głośników (tylnie i centralny - cisza). Próbowałem zmieniać opcje w amplitunerze i w ps3 ale nic to nie daje... nadal tylko dwa głośniki działają.
Problem występuje tylko z konsolą playstation - natomiast przy odtwarzaniu plyty z muzyką za pomocą odtwarzacza sony BDP-S350 takich problemów nie ma wszystkie głośniki grają.

(2) Drugie pytanie:

Włączając z PS3 filmy BD na amplitunerze nie wyświetla sie jaki dekoder w tym czasie jest używany (np TrueHD) - mogę to tylko zobaczyć wciskając na padzie display. Jeżeli chodzi o PS3 dźwięk pewnie jest rozkodowywany i dlatego amplituner nie wyświetla na wyświetlaczu jaki dekoder jest obsługiwany, ale jak wygląda sprawa z dedykowanym odtwarzaczem sony BDP-S350? W trakcie odpalania filmów BD na odtwarzaczu pali się ikona LPCM oraz Linear PCM natomiast nie wiadomo jaki dekoder w tym czasie obsługuje amplituner?.
Ciekawi mnie jak osiągnąć na amplitunerze te wszystkie dekodery które posiada ten model - na razie żaden sie nie włącza - jak to zrobic?.

jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania z góry dziękuję za odpowiedz

pozdrawiam

DeCza

12 ODPOW. 12
DeCza-----
Początkujący

Witam ponownie

intryguje mnie jedna sprawa playstation 3 jest podpięte pod amplituner STR-DG820B mam kilka gierek w dźwięku dolby digital np motorstorm, metal gear solid 4 i devil may cry 4. Jedynie w grze devil may cry 4 amplituner wyświetla po wczytaniu gry jaki dekoder jest obsługiwany w tym przypadku dolby digital w pozostałych po wczytaniu wyświetla LINEAR PCM . Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

pozdrawiam

DeCza

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

witam a wiec to zalezy tylko i wylacznie od PS to ono wysyla sygnal do amplitunera a dlaczego sie tak dzieje byc moze ze dolby jest nagrane w 2ch

oldguest
Początkujący

DeCza - PS3 to pod tym względem to zagadka. Możliwe że po prostu programiści jednej gry postanowili wysyłać w DD, a drudzy w PCM-ie. Możliwe że też w ustawieniach gry jest opcja w której można wybrać jaki dźwięk ma wysyłać. Druga sprawa jest taka że przy konfiguracji PS3 zaznaczamy jakie standardy nam ampli obsługuje możliwe że przy braku współpracy (czyli nie zaznaczenia wszystkich opcji) niektóre standardy będą dekodowane za pomocą PS3 do PCM-a. Ale w sumie to z tego co wiem nie wiele zmienia jeśli chodzi o jakość dźwięku.