anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu

profile.country.DE.title
Peter_S.
Genius
263 wyświetleń

 

Teaser.jpgPoznaj bliżej zwycięzcę ostatniego konkursu i jego wskazówki, jak fotografować:

 

Na początek opowiedz coś o sobie. Gdzie mieszkasz i co robisz?

Nazywam się Artem i mieszkam w Moskwie. Przez ostatnie 4 lata pracuję jako fotograf koncertów. Koncerty są ważnym elementem mojego życia.

 

Kiedy spróbowałeś swoich sił w fotografii? Jakim aparatem?

Aparatu użyłem pierwszy raz w latach szkolnych, w 10. klasie. Na świat fotografii otworzył mnie Canon 600D z obiektywem 18–55 mm. Robiłem zdjęcia wszystkiego, co tylko widziałem: znajomych, kwiatów, znajomych z kwiatami... Fotografować na poważnie zacząłem na pierwszym roku studiów.

 

Co czułeś, gdy dowiedziałeś się, że wygrałeś konkurs? 

Z początku byłem zaskoczony.

Przez cały czas oglądałem prace innych uczestników i było wśród nich wiele wartościowych zgłoszeń.

 

Opowiedz, co zainspirowało się do zrobienia tego zdjęcia. 

Inspiracją jest dla mnie muzyka, klimat wydarzenia i energia emanująca z ludzi.

 

Robiąc zdjęcia na dużych imprezach i koncertach, staram się tworzyć niepowtarzalne i atrakcyjne fotoreportaże. Trzeba na nich uchwycić momenty, które trwają ułamek sekundy.

 

Jakiego sprzętu i akcesoriów użyłeś do zrobienia tego zdjęcia? Czy je potem obrabiałeś? 

Zdjęcie zrobiłem aparatem Sony a7R3 z obiektywem szerokokątnym. Do obróbki zdjęć z wydarzeń używam programu Adobe Lightroom. Zdarza mi się korygować pojedyncze obrazy w programie Adobe Photoshop.

 

Jaką radę dałbyś innym fotografom, by ułatwić im robienie wybitnych zdjęć?

Szukaj odniesień w Internecie, poznawaj nowe funkcje swojego aparatu i spróbuj znaleźć własny styl zdjęć :wink:

 

A przede wszystkim nie poddawaj się — uda Ci się!