anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu

profile.country.DE.title
Peter_S.
Genius
359 wyświetleń

DSC05120_e.jpgPoznaj bliżej zwycięzcę ostatniego konkursu i jego wskazówki, jak fotografować:

 

Na początek opowiedz coś o sobie. Gdzie mieszkasz i co robisz?

Mieszkam w Leverkusen w Niemczech. Można by powiedzieć, że moja praca również jest związana z fotografią, choć z zupełnie innych i mniej osobistych powodów. Robię zdjęcia transmisyjnymi mikroskopami elektronowymi (TEM) i skaningowymi mikroskopami elektronowymi (SEM).

„Zwykła” fotografia do po prostu moje hobby.

 

Kiedy spróbowałeś swoich sił w fotografii? Jakim aparatem?

Fotografią zainteresowałem się w wieku kilkunastu lat. Było to jeszcze w erze analogowej, więc do zdjęć służyły mi proste aparaty małoobrazkowe, a potem lustrzanki jednoobiektywowe Minolta. W tamtych czasach około 95% zdjęć wykonywało się na diapozytywach. Później na kilka lat straciłem zamiłowanie do fotografii. Odkryłem ją na nowo, gdy na rynku pojawiły się pierwsze cyfrowe aparaty kompaktowe w przystępnej scenie. Zacząłem wtedy używać lustrzanek cyfrowych i przez wiele lat fotografowałam sprzętem firmy Canon. Kiedy Sony wprowadziło aparat a6000, natychmiast go pokochałem — nigdy wcześniej nie widziałem tak małego aparatu zapewniającego tak wysoką jakość. Kilka lat później jego następcą został a6300, a gdy w ubiegłym roku Sony wprowadziło model a7III, zrozumiałem, że wreszcie mam aparat, na który czekałem całe życie. Sprzedałem część sprzętu Canon i dziś używam niemal wyłącznie a7III.

 

Co czułeś, gdy dowiedziałeś się, że wygrałeś konkurs? 

Otrzymany mail był dla mnie zaskoczeniem. Nie spodziewałem się wygrać tego konkursu; zapomniałem nawet, że biorę w nim udział. 😉 Pierwsza nagroda była więc wspaniałą niespodzianką!!

 

Opowiedz, co zainspirowało się do zrobienia tego zdjęcia. 

Zdjęcie jest kompozycją. Fotografia głównego motywu pochodzi z warsztatów w studiu Stefana Gesella w Monachium. Leżały w nim w bezładzie najróżniejsze akcesoria (jak pokazany na zdjęciu koń na biegunach). Ich widok podsuwał szalone pomysły, zwłaszcza że modelka była skłonna do wszelkich wygłupów. 😉

 

Jakiego sprzętu i akcesoriów użyłeś do zrobienia tego zdjęcia? Czy je potem obrabiałeś?

Zrobiłem to zdjęcie aparatem Sony a7III z obiektywem 4,0/24–105. Kompozycję stworzyłem w programie Photoshop®; jej tłem jest kupione zdjęcie stockowe.

 

Jaką radę dałbyś innym fotografom, by ułatwić im robienie wybitnych zdjęć?

Moja podstawowa wskazówka: spróbuj wypracować własny styl i sprawić, żeby Twoje zdjęcia wyróżniały się spośród innych.