anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

program do nanoszenia dat

bozena626
Początkujący

program do nanoszenia dat

Hej jestem nowa na tym forum :)
Mam pytanie odnośnie programu PMB Sony, mianowicie chodzi mi o nanosze dat na zdjęciach. Wiem jak dodawać na pojedyńczych zdjęciach datę, natomiast czy byłaby możliwość dodatnia dat na kilkunastu zdjęciach równocześnie. Podobno są programy do nanoszenia dat na kilkunastu zdjęciach jednocześnie. Miał ktoś z tym styczność może?
Pozdrawiam

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bozena626 napisał(a):

Hej jestem nowa na tym forum :)
Mam pytanie odnośnie programu PMB Sony, mianowicie chodzi mi o nanosze dat na zdjęciach. Wiem jak dodawać na pojedyńczych zdjęciach datę, natomiast czy byłaby możliwość dodatnia dat na kilkunastu zdjęciach równocześnie. Podobno są programy do nanoszenia dat na kilkunastu zdjęciach jednocześnie. Miał ktoś z tym styczność może?
Pozdrawiam


Witaj :c37

nie znam na tyle dobrze programu PMB by wypowiadać się na temat specyficznych funkcji, ale ja jeśli chciałbym to zrobić, to użyłbym darmowej przeglądarki IrfanView lub PhotoDater. Nie są to jedyne programy do tego, tak naprawdę to sporo jest tego w sieci :smileythumbsup:


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
bozena626
Początkujący

Własnie ściągnęłam program IrfanView i gdzie znajdę taką opcję jak wcześniej wspomniałam. Program mam w języku polskim, ale nie moge znaleźć tej funkcji.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bozena626 napisał(a):

Własnie ściągnęłam program IrfanView i gdzie znajdę taką opcję jak wcześniej wspomniałam. Program mam w języku polskim, ale nie moge znaleźć tej funkcji.


Już śpieszę tłumaczyć.
Otwórz zdjęcie tym programem. Następnie naciśnij na klawiaturze literkę "B". Otworzy się okno masowych zmian. W górnym prawym rogu masz katalog ze swoimi zdjęciami. Zaznacz te, na które chcesz nanieść zmiany. Kliknij poniżej "Dodaj". Teraz z lewej strony kliknij "opcje zaawansowane". W "dziale" Różne zaznacz "Nakładaj tekst". Następnie "Ustawienia". Pojawi się okienko dostosowania tego jak ma się wyświetlać tekst oraz jaki tekst. Żeby na zdjęciu pojawiła się data (z danych EXIF) wpisz w okienko tekst: $E36867. Możesz też dodać inny tekst np. miejsce wykonania zdjęcia. Możesz także zmienić kolor czcionki, samą czcionkę, czy położenie daty.
Po wykonaniu wyboru kliknij OK. Wrócisz do poprzedniego okienka. Jeśli wszystko się zgadza, klikasz OK. Teraz poniżej "opcji zaawansowanych" masz "katalog docelowy". Możesz wybrać gdzie mają być zapisane zdjęcia. Ważne byś sobie przez przypadek nie nadpisała oryginalnych zdjęć, bo NIE MOŻNA COFNĄĆ wprowadzonych zmian.
Jeśli wszystko jest ustawione jak chcesz, klikasz START :smileythumbsup:
W razie problemów daj znać lub skorzystaj z docelowych programów (irfanview jest u mnie zawsze pod ręką bo nim przegląda zdjęcia).
Powodzenia

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
bozena626
Początkujący

Robię tak jak piszesz i nie ma daty :-(( Nie wiem co robię źle ! :c18

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Być może nie masz tzw. EXIFa (dane zapisywane do zdjęcia przez aparat). Zawsze możesz wpisać datę ręcznie lub ewentualnie spróbować innym programem :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
bozena626
Początkujący

Witam
Nawet jak wpisuję datę ręcznie w tym programie (IrfanView) to nie ma daty :-((

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bozena626 napisał(a):

Witam
Nawet jak wpisuję datę ręcznie w tym programie (IrfanView) to nie ma daty :-((


Więc coś jest nie tak. U mnie działa. Może skorzystaj z innego programu np.Photo Dater. Wprawdzie jest w języku angielskim, ale jeśli będziesz potrzebować instrukcji działania - daj znać :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
bozena626
Początkujący

Jak wpiszę datę ręcznie to data jest widoczna na zdjęciu (wcześniej nie była widoczna, gdyż była minimalna czcionka). Teraz mam inny problem, po zwiększeniu czcionki data na zdjęciach jest w dwóch rzędach.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bozena626 napisał(a):

Teraz mam inny problem, po zwiększeniu czcionki data na zdjęciach jest w dwóch rzędach.


Musisz zwiększyć rozmiar pola, w którym pojawia się tekst. W tym samym okienku, w którym wpisujesz datę, w górnym prawym rogu zmień wartość "szerokość":
http://img80.imageshack.us/img80/807/fotoyba.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer