anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Alpha 57 czy 65??

profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

Sony Alpha 57 czy 65??

Siemka jestem tu nowy i od razu przepraszam jeśli już był taki temat, albo w złym miejscu umieszczam ten temat. Mam problem, zastanawiam się nad zmianą puszki, mam aktualnie a350 i zastanawiam się nad 57 i 65. Co wybrać? Z tego co wiem 57 od 65 różni się matrycą i tu na korzyść 57 bo jest mniejsza (mniejsze szumy), są jeszcze jakieś różnice?
Szkła które mam aktualnie to kitowy 18-70, sigma 70-300, tamron 70-200 i lampa Di622 Mark II. To co fotografuje to zazwyczaj fotorelacje, portrety, krajobraz i bardzo rzadko zdjęcia sportowe. Kiedyś zastanawiałem się nad a580 i a700 ale teraz już nie wiem czy jest sens, no bo niby są to już stare puszki, ale nie zawsze to co stare jest złe. Więc chciałbym usłyszeć wasze opinia na ten temat. Z góry dzięki :)

PS: Jak wygląda żywotność matrycy w 57, 65, 580 i 700? Bo 580 i 700 musiałbym kupić używaną, więc nie jako ma to znaczenie i czy jest sposób sprawdzenia migawki ilości zdjęć czy tylko serwis?

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Szalewa napisał(a):

Siemka jestem tu nowy i od razu przepraszam jeśli już był taki temat, albo w złym miejscu umieszczam ten temat. Mam problem, zastanawiam się nad zmianą puszki, mam aktualnie a350 i zastanawiam się nad 57 i 65. Co wybrać? Z tego co wiem 57 od 65 różni się matrycą i tu na korzyść 57 bo jest mniejsza (mniejsze szumy), są jeszcze jakieś różnice?
Szkła które mam aktualnie to kitowy 18-70, sigma 70-300, tamron 70-200 i lampa Di622 Mark II. To co fotografuje to zazwyczaj fotorelacje, portrety, krajobraz i bardzo rzadko zdjęcia sportowe. Kiedyś zastanawiałem się nad a580 i a700 ale teraz już nie wiem czy jest sens, no bo niby są to już stare puszki, ale nie zawsze to co stare jest złe. Więc chciałbym usłyszeć wasze opinia na ten temat. Z góry dzięki :)

PS: Jak wygląda żywotność matrycy w 57, 65, 580 i 700? Bo 580 i 700 musiałbym kupić używaną, więc nie jako ma to znaczenie i czy jest sposób sprawdzenia migawki ilości zdjęć czy tylko serwis?



Takie pewne sprawdzenie migawki tylko w serwisie. Mniej więcej można szacować stan po numerze zdjęcia na karcie ale ... są trzy warunki:
- numery się zerują przy każdej 10 000 klatce
- musi być założenie, że nie była używana karta z aparatu o innej liczbie zdjęć, bo wtedy nastąpi zapis zdjęcia z kolejnym numerem na karcie
- musi być włączona kontynuacja numerowania w body

Co do wyboru korpusu to podobny temat jest tu. Wybór puszki to Twój wybór i nikt za Ciebie nie odpowie na to pytanie. Piszesz, że A57 to mniejsza matryca i mniejsze szumy? Nie wiem czy to będzie miało aż tak istotne znaczenie, czy ta różnica jest tak ogromna. Z drugiej strony matryca o większej ilości pikseli może zarejestrować więcej szczegółów, możesz mocniej cropować a więc kadrować zdjęcia. Pewnie tych różnic jest jeszcze więcej. Musisz sam zdecydować co jest w Twoim przypadku ważniejsze.
Co do A580 to pewnie można kupić ją jeszcze nową.