anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Studio

profile.country.pl_PL.title
kuba2106
Początkujący

Studio

Witam wszystkich zamierzam zrobić swoje mini studio. Mam lampę nissin 866 mkll i potrzebuję do niej wyzwalacz radiowy i softbox. Myślałem o pixel king i http://allegro.pl/microbox-3-softboxy-do-lampy-reporterskiej-zestaw-i2629299444.html dodam że zależy mi na maksymalnej mobilności.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Mam wątpliwości co do tego, czy ten softboks nie będzie za mały. Co chcesz focić?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Zależy co chcesz fotografować. Wyzwalacz powinien umożliwiać synchronizację z czasami synchro (niektórzy szukają aby wyzwalacz pozwalał synchronizować do 1/200, 1/500 ale mi się wydaję, że 1/100 powinna być wystarczająca do studia). Softobox powinien być dość duży, im większe źródło światła tym światło jest miększe. Te softboxy, które przedstawiłeś według mnie do studia się nie nadają. Są to typowe, maleńkie softboxiki na lampy reporterskie, raczej poprawiające humor użytkownikom niż sprawdzające się w studio.
Przyznam się po cichu, że sam czasem korzystam z takiego niewielkiego softboxu ale nie w studio a podczas reportażu, podczas imprez w halach na lampach reporterskich. Nigdy nie robiłem porównania, jak bardzo "lepsze" może być światło z zastosowaniem takiego softboxu. Na pewno poprawia mi samopoczucie mimo, że wyglądam z tym śmiesznie.

P.s. Zastanowiłbym się nad softboxem o wymiarach co najmniej 60x40 cm.

profile.country.pl_PL.title
kuba2106
Początkujący

Głównie fotografia portretowa i produktowa też bym na zewnątrz bym chciał spróbować, ale jeśli będę potrzebował lepszego sprzętu to mam darmowy dostęp do profesjonalnego studia . I mam jeszcze takie pytanie, czy lampa o liczbie przewodniej 60 do jakieś zauważalne efekty?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Przy fotografowaniu z oświetleniem sztucznym i wykorzystaniem modyfikatorów światła ciężko jest operować liczbą przewodnią lampy. Przy korzystaniu z różnego rodzaju dyfuzorów siła emitowanego światła się zmienia i dlatego lampy studyjne nie mają określonej LP a tylko podaje się jakiej mocy jest zastosowany palnik (moc max. możliwa do uzyskania z danego palnika bez stosowania modyfikatorów). Stosując lampy reporterskie już jest tam zastosowany modyfikator, poza tym LP podawana jest dla różnych kątów rozsyłu światła. Ciężko więc porównywać lampy studyjne i reporterskie.
Stosując lampę o LP 60 będziesz widział efekty, oczywiście w zależności od odległości, z jakiej będziesz jej używał.

profile.country.pl_PL.title
kuba2106
Początkujący

Piotruso chyba nie do końca się zrozumieliśmy :c20 lampę reporterską zamierza używać na zewnątrz i jeśli będzie taka potrzeba to poza studiem np. współpracuję z pewną firmą i robię im między innymi zdjęcia produktów do gazetek reklamowych. Natomiast portrety będę robił w studio z lampami studyjnymi Quantuum PT-300 i dwoma Quantuum T600 do dyspozycji będzie też beauty dish, czsze, rużne softoxsy... i cała masa sprzętu :thumbsup:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

O.K. Nie zrozumieliśmy się.