anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampy i tła do mini studia

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

lampy i tła do mini studia

Witam

Od pewnego czasu chę sobie zrobić male domowe fotostudio, ale im wiecej czytam tym bardziej jestem zakręcony, gdyż jedni chwala lampy inni softboxy czy parasolki. mi w głównej mierze chodzi z racji, że nie mam miejsca o przenośne "zwijane" studio czyli tło, jakąś lampe najlepiej chyba softbox tylko jaka moc jakie rozmiary, czy trzeba by jakiś kontrujący ile ich wogole trzeba.

34 ODPOW. 34
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

ale tak do normalnego studia zwykłe fotki to co najlepsze jakie lampy ile ich trzzeba

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

co to są zwykłe fotki? Pokaż przykład.

Sama lampa to jedno, ale istotniejsze od lampy jest to, jaki modyfiktor światła założysz na lampę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

fotoandreq wrote:


ale tak do normalnego studia zwykłe fotki to co najlepsze jakie lampy ile ich trzzeba

Jeżeli zaczynasz przygodę z fotografią studyjną to na początek wszyscy, którzy chcieli mi przekazać troszkę wiedzy mówili skup się na jednej lampie. Z jej pomocą można zrobić bardzo dużo zdjęć a i nauczyć się najwięcej. I tak jak napisał kris, w zależności od modyfikatora uzyskasz różny charakter światła. Do tego blenda lub dwie do rozjaśniania cieni i możesz zaczynać.

Nie znam cen lamp. Podejrzewam, że z ceną 1000 zł to właśnie starczy Ci na jedną lampę (kupowałbym jakąś 250 Ws, 300 Ws z dobrą regulacją mocy błysku), modyfikatory pasujące do mocowania lampy (softbox, parasolka odbijająca, garnek, wrota) do tego tełko szare lub jakiś gnieciuch, statywy, blendy (choć te można zastąpić steropianowymi arkuszami).

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a jakis softbox tło i blendy wystarczą tylko jaki softbox czy prostokątny czy sześciokątny


profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cały czas zadajesz pytania, na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi.


Nikt nie podejmie decyzji za Ciebie. Sugeruję zgłębić temat oświetlenia studyjnego i dobrać sprzęt intuicyjnie.

To, co może okazać się dobre z punktu widzenia polecającego, wcale nie musi być dobre dla Ciebie....

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

bo to temat trudny, a im wiecej czytam tym własnie wiecej mam watpliwości, gdzieś znalazlem wzmiankę o softboxie 60 X90 z świetlówkami o temp chyba 3500k, czy takie coś na poczatek by mi wystarczyło, a sam kiedyś napisałeś, że testy to nie wszystko

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Może jeszcze raz.


Ja nie wiem (i podejrzewam, że nikt na forum nie wie) czy Tobie to wystarczy!!

Zadajesz pytania mniej więcej w stylu : "czy 1 00 koni mechanicznych w samochodzie mi wystarczy ? "

I teraz - ilu użytkowników, tyle odpowiedzi.


Ja tylko jedno napiszę - świetlówki odradzam. Polecam pracę z błyskiem.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

to w takim razie jaka lampę na początek doradzasz


profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jest tego naprawdę dużo na rynku. Konkretnego modelu nie podam bo to nie ma sensu.

Szukałbym na początku jakiejś tańszej lampy z regulacją mocy błysku tak do 1/32. Moc przynajmniej 300Ws lub większa. Warto też by miała mocowanie kompatybilne z popularnymi mocowaniami akcesoriów (softboxy, beauty dish, wrota itp).




profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Żebyś nie zamordował wszystkich swoimi pytaniami proponuję tani zestaw -

Olej tła wszelakie jeśli w pomieszczeniu masz białe ściany i sufit

Statyw - typowy, studyjny - cena do 70 zeta

Uchyt uniweralny - najlepiej taki z oprawką na żarówkę E27 + mocowanie lampy błyskowej + mocowanie parasolki - koszt do 60 zeta - żarówka E 27 jako pilot doświetlający

Parasolka - 100/120cm biało czarna

Blenda owalna - 90/120 - najlepiej w zestawie 5w1 wychodzi najtaniej - koszt do stówki

Przejściówka/stopka do lamp sony na iso - koło 40 zeta

Wyzwalacz radiowy z jednym odbiornikiem - koszt koło 100

Lampa YN 560 w wersji I lub II - bo regulacja mocy - koszt 220/300 zeta


Jest to zestaw tani, uniwersalny i optymalny dla każdego amatora fotografii do wykorzystania w domowym studio jak i w plenerze

Message was edited by: SZFENDAK