anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do Sony A58 ze stabilizacją czy bez?

zbyszek170
Poszukiwacz

Obiektyw do Sony A58 ze stabilizacją czy bez?

Witam mam zamiar kupić obiektyw:

Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Makro (1:2) (Model A17), który nie posiada wbudowanej stabilizacji, lub:

Tamron SP 70-300mm F 4-5.6 VC Di USD (Model A005) z wbudowaną stabilizacją.

Sony A58 ma wbudowaną stabilizację i nie wiem, czy ta dodatkowa w obiektywie będzie współgrać z tą w aparacie i zdjęcia będą jeszcze lepsze, czy działać będzie tylko jedna i nie warto płacić za obiektyw 2x więcej?

 

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

 

moim zdaniem nie ma powodów by inwestować dodatkowe pieniądze (tym bardziej dwukrotnie większe!) w stabilizację w obiektywie.

 

Jeśli kupisz obiektyw ze stabilizacją, to zaleca się korzystanie wyłącznie z jednej stabilizacji, ponieważ włączenie obu jednocześnie powoduje zupełnie odwrotny skutek do zamierzonego i zdjęcia są nieostre.

 

 

Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Nie będę współgrały, jeśli będziesz chciał aby stabilizacja działała w obiektywie musisz wyłączyć tę w aparacie. Czy warto kupić obiektyw ze stabilizacja jeśli już ową funkcję na body...temat rzeka, chyba, że nowsza wersja? Tamrona jest też lepsza optycznie, wtedy ową stabilizację otrzymujesz jakoby "gratis", sam osądzisz która ma lepszą wydajność. 

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
jarekppp
Poszukiwacz

Niestety, żaden Tamron nawet nowy 70-300 USD (Model A005) nie posiadają stabilizacji :slight_frown:

ze stabilizacją są tylko do Nikona i Canona a do Sony niestety nie a to niesprawiedliwe, bo kosztują tyle samo,

więc musisz zadać sobie inne pytanie co będzie dla Ciebie lepsze:

nowsza konstrukcja z silnikiem (USD) ale droższa

czy starszy, tańszy bez silnika ale za to z funkcją Makro

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Widzę, że sprawa prawie się wyjaśniła. Dodam tylko od siebie, że obiektywy, o które pyta zbyszek170 są to dwie różne konstrukcje. Nie różnią się tylko stabilizacją w jednym a w drugim jej brakiem. To inne konstrukcje mechaniczne, optyczne i czasowo. Więc i ceny też różne. Nigdy nie miałem tych obiektywów więc to co teraz napiszę jest opinią wyrobioną na podstawie opisów użytkowników i przykładowych zdjęć z internetu. Obiektyw Tamron SP 70-300mm F 4-5.6 VC Di USD (Model A005) to obiektyw bardzo dobry, ostry, nowsza konstrukcja. Oceniany jest jako najlepszy zoom do 300 mm za małe pieniądze. Natomiast obiektyw Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Makro (1:2) (Model A17) to obiektyw tańszy niż poprzednik ale również gorszy optycznie. Obecnie wart zainteresowania z zoomów 70-300 jest ten pierwszy nawet w przypadku braku stabilizacji.

Co do podwójnej stabilizacji (i w body i w obiektywie) to faktycznie, niekiedy stosowanie podwójnej stabilizacji może prowadzić do nieostrych, poruszonych zdjęć. A nie znalazłem informacji o tym aby dwie stabilizacje mogły poprawić obraz (jeden z układów stabilizacji musiałby otrzymywać informacje z drugiego układu stabilizacji o ile ten pierwszy przesunął obraz i w którą stronę i dopiero na tej podstawie drugi układ mógłby działać). Dlatego jedną należy wyłączyć. Ale jest jedna, może dwie, zalety posiadania stabilizacji w obiektywie: po pierwsze możesz wybrać, którą użyjesz, która jest w danych warunkach skuteczniejsza i druga zaleta to możliwość zastosowania stabilizacji przy filmowaniu. Jak wiadomo czas filmowania z włączoną stabilizacją matrycy jest dużo krótszy niż bez stabilizacji (większe grzanie się matrycy i elementów jej mocowania). Dlatego podczas filmowania możemy wyłączyć stabilizację matrycy zmniejszając jej nagrzewanie się przez co wydłużymy czas filmowania a korzystamy ze stabilizacji w obiektywie. Niestety, większość producentów niezależnych obiektywów "kastruje" obiektywy dla Sony ze stabilizacji i nie obniża ceny na nie co przy porównaniach z obiektywami przeznaczonymi dla korpusów innych producentów stawia nasz system na przegranej pozycji.

profile.country.pl_PL.title
jarekppp
Poszukiwacz

Jak użytkownik Tamrona 70-300 USD potwierdzam to co napisał piotruso, w tej cenie to bardzo dobry obiektyw,

dla przykładu fotka zrobiona tym Tamronem

jeśli się nie ma kasy na systemowego Sony 70-300 SSM to ten Tamron to bardzo dobry zamiennik moim zdaniem

DSC07026 poprawione.jpg

Tagi (1)
roberth1
Poszukiwacz

Jest jeszcze problem z dopasowaniem elekroniczni-mechanicznym obiektywów niezależnych producentów obiektywów . Mechanizmy przenoszenia napędu na obiektyw szybko są zmieniane.Sony idzie w stronę szybości,obiektyw jest więc "szarpany" z większą siła by jak najszybciej ustawić ostrość,starsze konstrukcje obiektywów moga na dłuższą metę tego nie wytrzymać. Obiektywy minolty analogowej wcale tak dobrze nie współpracują z cyfrówkami jak mówi sony ( zresztą wogóle analogi). A im nowsza kostrukcja aparatu tym gorzej. Ze swej strony uważam że stabilizacja w sony 58 -taką posiadam jest zła .Porównuje do H1 i uważam że jest nie do użytku .Bez statywu -marnie . Pamiętaj że to długa ogniskowa najmniejszy ruch aparatem , a koniec obiektywu jak witka. Zobacz jak ciężko ogląda się gwiazdy przez lornetkę. Jak jest kasa ,zainwestowałbym w obiektyw ze stabilizacją (pomijając zakup innego aparatu).Musisz też pamiętać ,że na Tamronie nie będzie działać żadna korekta wad obiektywu  z poziomu aparatu , a szkoda bo ona działa b.dobrze. A funkcja makro? Niestety się przydaje, a wspólczynnik 1:2 -to fajna rzecz.(to tak by namieszać) Pozdrawiam .Daj znać co wybrałeś i czy jesteś zadowolony z wyboru.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Roberth1 po pierwsze obiektyw ze stabilizacją wcale lepiej nie będzie działał od tego wbudowanego w aparat. Po drugie nie wiem jakiej wydajności stabilizacji oczekujesz ale mz ta wbudowana daje sobie całkiem dobrze rade (kiedyś nie było stabilizacji i zdjęcia ludzie robili) i wreszcie po trzecie mam a77 używałem a99 ze szkłami minolta af (70-210/4 ; 24-50/4) i nigdy nie było z nimi problemów.

profile.country.PL.title
marcio222
Użytkownik

Witam:) Miałem Tamrona  SP 70-300mm F 4-5.6 VC Di USD (Model A005) z ALPHA 550. To bardzo dobry

           obiektyw ,ale stabilizacji nie ma.

         

Sylwus21
Poszukiwacz

Cześć. Podpowiedźcie mi prosze. Posiadam aparat a58. Dokupiłam do niego obiektyw Sigma 17-70 ze stabilizacja obrazu. Z ktorej stabilizacji polecacie mi korzystac? Do tej pory włączone były stabilizacje obydwie i właśnie zdjęcia często były rozmazane. Szukałam powodu i może to być właśnie to.