anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

Problem tego typu padl mi windows7 po ponownym ustanowieniu programu udalo sie odzyskac z archiwum cala moja biblioteke filmow lecz bez plikow moff i modd,gdy wlaczylem program PMB zrobil mi analize filmow ale wydal tylko pliki moff i tu jest problem poniewaz wszystkie daty i godziny sa nieprawdziwe,czy jest jakas mozliwosc odzyskac pliki modd lub daty i czas wykonania filmow.Prosze o pomoc.

Ps.Nie wiem czy to potrzebna informacja:filmy wykonuje kamera HDR XR350VE.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Właśnie w tym temacie. Co to za cholerstwo :smileynot_talking:. Do czego służą pliki modd? Wydaje mi się, że po aktualizacji PMH takie pliki zaczęły mi się masowo pojawiać. Czy one są w ogóle potrzebne? Czy można je usuwać, albo czy można "gdzieś" ustawić by takie pliki się nie tworzyły? Straszny mi się stworzył bałagan, bo do każdego pliku graficznego wygenerowany został plik modd.

[α77]
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Ja także, ale nieco wcześniej zadałem to pytanie, kaszanka ale niestety zero odzewu.

Aby nie pojawiały mi się te pliki, po prostu wyłączyłem automatycznie ładującą się bibliotekę, Jednak po uruchomieniu programu ponownie pliki zaczęły się tworzyć, Znowu więc usuwałem pliki, wyłączałem usługę, aż w końcu się wpieniłem i nie dokonałem aktualizacji programu. Tak naprawdę dla mnie ona nic nie wnosi, a i możłiwości edycyjne oprogramowania Sony są bardzo marne.


Trzymam ten program na dysku tylko dlatego, że dosyć szczegółowo odczytuje mi dane z Exifa - te specyficzne dla Sony.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Myślisz, że nikt nie wie, o co tutaj chodzi? Sprawa plików modd jest irytująca. Może one nie są duże wagowo, ale podwajają ilość plików na dysku. Można też ustawić je z atrybutem "ukryty" i ich nie widzieć, ale z kolei trzeba pamiętać o ich usuwaniu, gdy kasuje się pliki właściwe. Czy ktoś wie jak wyłączyć tworzenie się plików modd i po co one są?

[α77]
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Raczej się chyba nie dowiemy, bo to forum jest w zasadzie "martwe". Ja na Twoim miejscu nie dokonywałbym aktualizacji i już. Te nowe funkcje/poprawki naprawdę, bynajmniej w moim przypadku, są kompletnie nie przydatne. Pokuś się o inny program, np  ACDSee 7.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Zawartość pliku można podejrzeć otwierając go w notatniku. Ja podjąłem decyzję o odinstalowaniu PMB, ręcznie usunąłem wszystkie pliki modd i... od razu jakoś dziwnie poczułem się lepiej.

[α77]
profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Pliki Moff to niebardzo wiem ,lecz Modd zawieraja date stworzenia filmu oraz czas.

chloropikryna1961
Poszukiwacz

Cześć. Też mnie dotknoł problem tajemniczych plików "modd". Zadałem sporo pytań na ten temat "specjalistom "z SONY POLSKA i niczego nie dowiedzialem sie. Poza genialną podpowiedzią - jak Panu nie pasuje to nie musi Pan tego używac można to (PMB) odistalowac i zastosowac inny program. Tak odpowiedzieli znawcy tematu z SONY POLSKA. Wielkie brawka dla kompetencji, Pliki te sa denerwujace bo nie wiadomo do czego sa,co robia i za co odpowiadają. Jako urzytkownik chce to wiedziec. Tym bardziej że pojawiła sie program do edycji tych plikow w wersji płatnej. Czy może chodzi o kase? Bo jesli nie wiadomo o co chodzi... . Ale co do kompetencji geniuszy z SONY POLSKA to postanowiłem obsmarowac ich w Tokio. Licze na to ze japońce mnie nie oleją. Choc moga jestem tylko owca z europy ktora ma kupowac i nie pytać.

chloropikryna1961
Poszukiwacz

Zrobiłem to samo. Wywliłem wszystko recznie i nie dokonałem aktualizacji programu.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik


chloropikryna1961 napisali:

Zadałem sporo pytań na ten temat "specjalistom "z SONY POLSKA i niczego nie dowiedzialem sie. Poza genialną podpowiedzią - jak Panu nie pasuje to nie musi Pan tego urzywac można to (PMB) odistalowac i zastosowac inny program.


A tak z drugiej strony. Jeżeli SONY nie potrafi rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytania i co dziwniejsze, sugeruje, że jeżeli coś Ci nie pasuje, to możesz sobie odinstalować narzędzie, które jako główne dołączone jest do zakupionego sprzętu, mające służyć do importowania zdjęć, katalogowania, przeglądania i wprowadzania korekt, i skoro to narzędzie nie zachowuje się poprawnie, mnożąc pliki na dysku i go zaśmiecając, to może powinno się reklamować zakupiony sprzęt z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową? Oczywiście sobie teraz temat ironizuję i lekceważę, bo pomysł taki nie ma racji bytu. W moim przypadku pozbycie się PMB nie zaszkodziło mi i sam się sobie dziwię, że tak długo ten program siedział u mnie na dysku.

[α77]