anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia poklatkowe

griszaGDA
Początkujący

Zdjęcia poklatkowe

Stwierdziłem, że czas zmienić aparat.
Mam pytanie czy któryś z aparatów SONY ma funkcje robienia zdjęć po klatkowych.
Posiadam kompakt Canon IS1 (Intervalometer )i tam mogę ustawić 1-60 minuty 2-100 zdjęć.
Czy jeśli NIE , to czy jakaś inna lustrzanka ma podobna funkcję ??? (ok.3200zł)

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

griszaGDA napisał(a):

Stwierdziłem, że czas zmienić aparat.
Mam pytanie czy któryś z aparatów SONY ma funkcje robienia zdjęć po klatkowych.
Posiadam kompakt Canon IS1 (Intervalometer )i tam mogę ustawić 1-60 minuty 2-100 zdjęć.
Czy jeśli NIE , to czy jakaś inna lustrzanka ma podobna funkcję ??? (ok.3200zł)


Nie, aparaty SONY nie mają takiej funkcji. Ale można do lustrzanki (np. a580) dokupić pilot, który ma taką funkcję :D

Np takie:
http://allegro.pl/pixel-tc-252-sony-rc-1000-wezyk-spustowy-interwal-i1528537063.html
http://allegro.pl/radiowy-wezyk-spustowy-pixel-tw-282-sony-rc-1000-i1522948481.html

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
griszaGDA
Początkujący

OK dzięki wielkie

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

griszaGDA napisał(a):

W akcesoriach A580 znalazłem pilot RMT-DSLR1 ( niestety nie ma tam instrukcji w jęz. polskim :(.
Chodzi mi o to aby zaprogramować, a nie żeby stać koło aparatu i np. co30 minut robić zdjęcie przez 7dni/24godziny.

proszę o pełniejsze informacje...


Pilot RMT-DSLR1 nie ma takiej funkcji jak interwał.
Podałem wyżej linki do przykładowych pilotów producentów niezależnych. Jest ich więcej. Wystarczy poszukać.
Szczegóły działania podane są w opisach aukcji, do których linki podałem wyżej. Jeśli nadal mało - pisz do sprzedawców.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
griszaGDA
Początkujący

nie zobaczyłem linków ....

Już wszystko gra....te wężyki to jest to. Już wiem jaki aparat kupie :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zastanawia mnie czy ta funkcja filmów poklatkowych jest podstawowym kryterium wyboru aparatu - jeśli tak to sugerowałbym kupić używany sprzęt do 1000 zł i męczyć tą migawkę.

griszaGDA
Początkujący

Nie czami na imprezie nie ma komu robić zdjęć stawiam na barku mały statyw i aparat robi co 10 minut zdjęcie ( niespodziankę) , może jedno ujecie ale czasami złapie się fajne ujęcie. lub rozkwitający się kwiatek , lub tego podobne( ale tu już filmik)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Zastanawia mnie czy ta funkcja filmów poklatkowych jest podstawowym kryterium wyboru aparatu - jeśli tak to sugerowałbym kupić używany sprzęt do 1000 zł i męczyć tą migawkę.


Najlepiej dopaść gdzieś Minoltę D7D - miała taką funkcję zaimplementowaną. Ale to "tylko" 6MPx i dość wiekowy sprzęt już. No i nie najlepsze wysokie czułości (jeśli potrzebne) - 800 ISO jeszcze używalne, powyżej... już nie bardzo.

------------------------------
fotoamator
griszaGDA
Początkujący

Dzięki za rade ale zamierzam kupić nowy aparat, i przymierzam się do Sony DSLR-A580L +Sigma AF 70-300 mm f/4,0-5,6 APO DG Macro, a za jakiś czas jakieś szkiełko do portretu f1.4