anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy istnieje książka, która podbiła Wasze serca na wsze czasy?

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Czy istnieje książka, która podbiła Wasze serca na wsze czasy?

W niedzielę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji. Aby uczcić ten dzień, pomyślałam, że zachęcę Was do podzielenia się Waszymi ulubionymi tytułami.
 
Kiedy mowa o książkach, które podbiły serce, mam problem z wyborem tej jedynej. To chyba niemożliwe - w pierwszej klasie podstawówki obiecałam wierność Tosi i jej "Plastusiowemu pamiętnikowi". Później oczarowali mnie wojowniczy Kmicic i gawędziarz Zagłoba z "Potopu". Na stałe jestem zakochana w Królestwie Lailonii Leszka Kołakowskiego. Widzicie? Nie potrafię wybrać jednego utworu.
 
A Wy?
Tagi (1)
2 ODPOW. 2
ola195
Nowicjusz

Ja też uwielbiam "Bajki z królestwa Lajlonii". Poza tym cięzko mi wybrać jedną ulubioną książkę, ostatnio pochłonęłam całą serię "Igrzysk śmierci". Polecam! :slight_smile:

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

W liceum zaczytywałam się "Mistrzem i Małgorzatą"; trudno powiedzieć ile razy do niej wracałam : )  Teraz pochłaniam wszystko autorstwa Olgi Tokarczuk, kiedy tylko pojawi się w księgarniach. "Prawiek i inne czasy" oraz "Dom dzienny dom nocny" to moje ulubione książki wszech czasów! A ostatnio do tej listy dodałam thriller moralny "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Jakaż była moja radość, kiedy okazało sie, że Agnieszka Holland przygotowuje się właśnie do ekranizacji tej powieści! Nie mogę się doczekać!