anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

4K - technologia, informacje, nowości, opinie

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

4K - technologia, informacje, nowości, opinie

Zimny napisał(a):


(2) System optymalizacji obrazu o dużej rozdzielczości „4K X-Reality PRO”

Sony zoptymalizowało algorytmy systemu „X-Reality PRO”, wykorzystującego bazę danych do analizy wielu klatek obrazu o wysokiej rozdzielczości, przez dodanie bazy danych dla telewizorów LCD 4K. Wprowadzono także funkcję interpolacji obrazu do rozdzielczości 4K. Funkcja ta przetwarza różnego rodzaju obrazy — od filmów z Internetu o niskiej rozdzielczości po cyfrowe programy telewizyjne HD czy nagrania z płyt Blu-ray Disc — i umożliwia ich reprodukcję w postaci pięknego, żywego obrazu o rozdzielczości 4K.



Ten sam algorytm zastosowano w projektorze Sony VPL-VW1000ES. Na targach, które w zeszłym tygodniu prezentowały w/w projektor można było zobaczyć możliwości tego algorytmu. Obsługa Sony prezentowała różne ustawienia, włączała i wyłączała różne funkcje aby pokazać różnice w obrazie, jego ostrości, płynności etc.
Upscalowanie obrazu z płyty Blu-Ray do rozdzielczości 4k dawało niesamowity efekt. Spodziewałem się efektu podobnego do konwersji obrazu 2D na 3D, który daje wiele do życzenia. Ku mojemu zdziwieniu nie było widać tej "sztuczności" i wymuszonego obrazu, który zatrzymał się gdzieś pomiędzy 1080 a 4096.
O ile X-Reality PRO w projektorze musi obsługiwać wyższą rozdzielczość o tyle w TV ma jeszcze spory zapas mocy przy śrubowaniu obrazu do granic możliwości. Jestem ciekaw w jaki sposób może zostać jeszcze udoskonalony X-Reality, bo z roku na rok ta poprzeczna jest podnoszona coraz wyżej. Mam nadzieję, że algorytm zostanie napisany od początku na nowo, bo bazując na dotychczasowym czuję że zbliżyli się do granic kodów tego algorytmu.

Z niecierpliwością czekam na pierwsze opinie użytkowników z PL. Zastanawiam się jaka będzie "żywotność" matrycy, która również ma niemały wpływ na prezentowany obraz.
P.S. Gorilla Glass i Panel OptiContrast nie niszczą jakości obrazu.


Edytowano 6.11.2012
Wydzieliłem post do nowego (tego) tematu.
Zimny.

Pozdrawiam Stubb
0 ODPOWIEDZI 0