anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CES - Najwięskze targi elektroniki konsumenckiej ruszyły!

scarface-----
Początkujący

CES - Najwięskze targi elektroniki konsumenckiej ruszyły!

Dzisiaj ruszają wreszcie długo oczekiwane targi CES (przynajmniej przeze mnie :) )! Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji o tym co pokażą producenci w tym Sony oczywiście. A zapowiada się ciekawie, sporo nawet w tym roku o tym mówi się w polskim internecie.

Wieczorkiem wrzucę kilka ciekawostek z targów (niestety nie ma mnie tam więc z drugiej ręki ;() a póki ci krótka notka z gazety.pl

Historia CES (za http://technologie.gazeta.pl/technologi ... onics.html" target="_blank" target="_blank)

Pierwszy CES miał miejsce w czerwcu 1967 roku w Nowym Jorku. Od 1978 roku CES odbywał się dwa razy w roku: raz w styczniu w Las Vegas pod nazwą Winter Consumer Electronics Show (WCES) oraz w czerwcu w Chicago pod nazwą Summer Consumer Electronics Show (SCES). W 1998 roku połączono je w jedną imprezę i ustalono, że będzie odbywać się w Las Vegas.

W 1996 roku przedstawiono na CES format DVD, a w 1998 telewizję HD. Rok później, w 1999 roku, pokazano tam Personal Video Recorder (PVR), a w 2001 roku premierę miała tam konsola Microsoft Xbox.

13 ODPOW. 13
Razak-----
Początkujący

Sorka, że dwa posty pod rząd, ale apropo CES
http://nt.interia.pl/raport/ces2009/pro ... ji,1241734

Dla leniwych: czyżby zbliżały się okulary 3D?
"Jednym z naturalnych obszarów działania obrazu 3D mogłyby być gry - do takiego wniosku doszła Nvidia, prezentując okulary 3D Vision. Nie obędzie się bez specjalnie dedykowanych monitorów, ale technologia jest już na rynku. Przynajmniej teoretycznie.

Najlepiej w praktyce sprawdza się jednak technologia Real3D autorstwa Sony - wraz z PlayStation3 i stosownymi okularami możemy mówić o prawdziwym oddaniu uczucia zagłębienia się w przedstawionym świecie. Od lecących w naszym kierunku strzałów na spadających głazach kończąc. Jeśli uda się dostarczyć odpowiednio ciekawe materiały, bez konieczności kupowania nowych telewizorów - 3D rzeczywiście wróci do akcji."

Taka ciekawostka, fajnie by było jakby tego typu rozwiązanie zagnieździło się na stałe, na razie ciekawostka, ale za parę lat kto wie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja sobie nie wyobrażam technologii 3D. Nigdy nie widziałem żadnego programu ani filmu w 3D, nawet nie wiem czy są takowe... Na czym to polega, widzisz wszystko wokół siebie? Dosyć dziwne :o

scarface-----
Początkujący

Jeśli byłeś kiedyś w iMaxie na filmie przyrodniczym albo Beowulfie (fajny film w oparciu o techniki animacji komputerowej SD) to efekt ma być podobny. Technologia 3D tv również z użyciem okularów jak w kinie.

Razak-----
Początkujący

Tylko, że tego typu filmy to jedynie prowizorka jeśli chodzi o 3D , "obraz wyskakuje" na Ciebie, ale to jeszcze nie to, czyżbyśmy widzieli pierwsze przymiarki do wirtualnej rzeczywistości? :)Za okularami prób już było kilka, patrząc na rynek widać, że były raczej nie udane ciekawe jak będzie tym razem.