anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CLOUDING!!!

tdrk14
Początkujący

CLOUDING!!!

Jestem posiadaczem 40W4500 od miesiąca,model został wyprodukowany w sierpniu w Hiszpani niestety widać jasne plamy-chmurki po obu stronach matrycy w ciemnych scenach przy wyłączonym świetle w pokoju. A czerń miała być czarna a tak nie jest. Wiem,że ten problem ma z tym modelem wiele jego posiadaczy, podaje nr seryjny mojego modelu: 4312441 Co mam z tym fantem dalej począć?

37 ODPOW. 37
profile.country.pl_PL.title
spolSEBASTIAN1nstlh
Początkujący

Ja również mam CLOUDING. Pan w serwisie stwierdził,że podłączył go pod generator czerni i jest ok.A plamy są na pół ekranu. robiłem zdjęcia, odwołałem się od decyzji, no i czekam na odpowiedż od sony. CLOUDING jest dla mnie nie do przyjęcia.

Ravi-----
Początkujący

A można coś dokładniej, np. w jakim modelu problem występuje? Bo z tego co się orientuje seria 5500 została pozbawiona tego problemu... Załącz od razu zdjęcia czy to na pewno clouding.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zależy od telewizora, ale profesjonalna kalibracja pomaga. Są również sposoby jak położenie telewizora w pozycji poziomej, masowanie miejsc. Opisz dokładniej, może wspólnie coś poradzimy.

profile.country.pl_PL.title
spolSEBASTIAN1nstlh
Początkujący

http://img22.imageshack.us/img22/8972/clouding.jpg" target="_blank
Więc powyżej link do zdjęcia. Jest to model kdl-40v3000.
Na zdjęciu nie widać tego tak jak jest na prawdę. W każdym razie zamiast cieszyć się odbiorem, zastanawiam się czy widzę te plamy. Pomocy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Proponuję zmniejszenie podświetlenia ekranu i jasność, jeśli masz możliwość to kalibrację. Na zdjęciu widać w dolnym lewym rogu jakiś napis od kanału czy portu, który jest bardzo jaskrawy (aż oczy bolą), tzn że masz za bardzo rozświetlony ekran. Na pewno zmniejszenie tych wartości zmniejszy również ten efekt. Są sposoby o których pisałem wcześniej, też można spróbować, chociaż po skorygowaniu ustawień powinno być ok.

profile.country.pl_PL.title
spolSEBASTIAN1nstlh
Początkujący

To co widać to jest zegarek. Hmm obraz nie jest aż taki jasny. Po prostu mój aparat był mocno rozjaśniony. Pan z serwisu wprowadził ustawienia w postaci wyłączenia podświetlenia plus oszczędność energii na słabe. Cóż faktycznie zredukowało to problem (ale dalej występuje), natomiast jest zbyt ciemno....
A co pan myśli na temat pozostawienia matrycy na 5 godzin w poziomie ?Czy to działa?
No i co z tym wygładzaniem scierką ? jakiś sens ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

SEBASTIAN napisał(a):


A co pan myśli na temat pozostawienia matrycy na 5 godzin w poziomie ?Czy to działa?
No i co z tym wygładzaniem scierką ? jakiś sens ?



Osobiście nigdy w życiu nie próbowałem takich sposobów, ponieważ nie miałem takiej potrzeby. Jednak słyszałem, czytałem i słuchałem relacji ludzi, którzy próbowali czegoś takiego i efekt znikał, albo zmniejszał się, albo nic się nie działo. Nigdy nie zaszkodzi spróbować.

Ravi-----
Początkujący

Najpierw polecam spróbować metodę z leżakowaniem telewizora, zanim spróbuje się DELIKATNEGO masowania ściereczką, ze skutecznością ciężko powiedzieć, sporo osób ograniczyło bądź zniwelowało clouding tymi sposobami, ale 100 pewności nigdy nie ma. Jeśli chodzi o zdjęcie to prawdę powiedziawszy nie wygląda to źle tym bardziej, że aparat zazwyczaj wyolbrzymia clouding...