anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prośba o pomoc w wyborze małego telewizora

Winyl-----
Początkujący

Prośba o pomoc w wyborze małego telewizora

Szukam małego telewizora..jakieś 19-20 cali. przeglądając stronkę sony znalazłem dwa modele: KDL-20S4000 i KDL-19L4000. Czy ktoś może mi wyjaśnić różnicę pomiędzy tymi modelami? (poza oczywistym rozmiarem ekranu) w szczególności chodzi mi o różnicę między serią s i serią L. A może ktoś ma pomysł na podobnych rozmiarów telewizor innej firmy? Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
scarface-----
Początkujący

wszystkie różnice masz pod tym linkiem http://www.sony.pl/comparison/kdl20s4000k/kdl19l4000k

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Winyl napisał(a):

Szukam małego telewizora..jakieś 19-20 cali. przeglądając stronkę sony znalazłem dwa modele: KDL-20S4000 i KDL-19L4000. Czy ktoś może mi wyjaśnić różnicę pomiędzy tymi modelami? (poza oczywistym rozmiarem ekranu) w szczególności chodzi mi o różnicę między serią s i serią L. A może ktoś ma pomysł na podobnych rozmiarów telewizor innej firmy? Pozdrawiam



A nie lepiej zastanowić się nad troszkę większym telewizorem? 20" to strasznie mało, nawet w małym pomieszczeniu. Zawsze większy ekran (mały też) możesz powiesić na ścianie, przez co zwiększasz odległość od niego, wygląda świetnie i jest bardzo wygodnie- zajmuje mniej miejsca. Zastanów się, mój bratanek (z którym mieszkam) ma monitor 19" i ciągle prosi o coś większego. A czasami jak z nim zagram w jakąś grę, to faktycznie wydaje się dosyć mały.
Obie serie są udane, tylko powiedz jakie wymagania stawiasz telewizorowi, na czym Ci zależy, co ma mieć i do czego będziesz go używał...

Winyl-----
Początkujący

Chodzi mi o mały telewizorek do bardzo zatłoczonego pokoju..szukam czegoś żeby mi buczało za uchem kiedy siedzę przed kompem, pracuje, tak żeby rzucić czasem okiem. W salonie(saloniku;) mam większy tv - 32'' więc jako drugie tvpudlo taki maluch mi wystarczy. Głównie kablówkę będę oglądać.
Przeglądając sieć i wypatrzyłem samsunga T200HD http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... 0TDDSUV/EN co o takiej opcji myślicie?

scarface-----
Początkujący

hmmm nie wygląda źle, tylko dziwi mnie że jest podane, że ma rozdzielczość full hd (1080p), znowu gdzie indziej 1680 x 1050 czyli tak jak większość monitorów, i chyba to jest właśnie monitor z tunerem a nie tv, wiec na tamtej stronie jest błąd. Tak mi się wydaje :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rozdzielczość 1680x1050 to na pewno nie jest rozdzielczością full hd która jak pewnie dobrze wiesz wynosi 1920x1080. Rozdzielczość w tym monitorze Samsunga to prawie full hd, z dużym naciskiem na prawie. Miałem monitor w takiej rozdzielczości ( jeszcze innej firmy) i nie ma co porównywać do full hd. Zresztą nie tylko rozdzielczość jest ważna (chociaż jest ona istotą tej technologii), ale też bardzo dużo zależy od innej elektroniki i oprogramowania w odbiorniku, co też wpływa na jego użyteczność. Zresztą możesz zauważyć wahania cenowe różnych firm i różnych modeli wybranych firm z taką samą rozdzielczością. Są ogromne. Jak porównasz jakość obrazu najtańszego modelu z tym najdroższym, to ostro się zdziwisz jak piękny i rzeczywisty może być świat w ekranie i jakie są możliwości takich telewizorów. Na pierwszy rzut oka wydają się podobne, ale różnice sa ogromne. W przypadku tv bardzo często cena jest swoistym wyznacznikiem jakości obrazu. Przekonałem się o tym na własnej skórze, jak jeszcze nie byłem takim zagorzałym fanem nowych technologii. A jak chcesz kupić odbiornik do odbierania telewizji, to nie kupuj monitora z dekoderem tv. Kup coś większego niż 20" i powieś na ścianie. Zajmuje dużo mniej miejsca, wygląda ślicznie.

scarface-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

rozdzielczością full hd która jak pewnie dobrze wiesz wynosi 1920x1080.

mały szczególik i mało ważny ale nadmienię tylko, ze nie koniczynie 1920 x 1080, bo w przypadku hd czy full hd liczą się linie w poziomie czyli 720 (hd) i 1080 (full)

oldguest
Początkujący

To raczej odnosi się to pierwotnego pojęcia HD i bardziej do sygnału (że określona jest tylko ilość linii 1080). Zwyczajowo przyjęto rozdzielczość 1920x1080 jako Full HD. A HD Ready to wyświetlacz o co najmniej 720 liniach. Ogólnie jest kilka nieścisłości w nazewnictwie.

Krzychu