anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR-55X90L i subwoofer SONY SWF-BR100

profile.country.PL.title
Pitero44
Poszukiwacz

Sony XR-55X90L i subwoofer SONY SWF-BR100

Czy subwoofer SWF-BR100 https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/4488/44885167M.pdf działa z TV Sony XR-55X90L?

Kupiłem nowy TV i chciałbym podłączyć do niego subwoofer SWF-BR100. Urządzenie nadawczo-odbiorcze subwoofera podłączyłem zgodnie z instrukcją do TV ale nie mogę nawiązać połączenia. TV nie widzi subwoofera. Z tego co wiem oba urządzenia mają profil bluetooth A2DP.

Czy subwoofer powinien działać z XR-55X90L, a jeśli tak, to jak go podłączyć? Jestem w tym totalnym laikiem więc proszę mieć to na uwadze przy odpowiedzi:)

Subwoofer do tej pory świetnie działa i wygląda więc szkoda go wyrzucać.

Niestety oficjalne wsparcie Sony nie pomogło.

 

Tagi (4)
6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Obawiam się że to się tak wprost nie uda. Ten TV nie ma analogowego wyjścia audio po kablu jack 3,5mm a do tego wyjścia trzeba podłączyć transmiter (ten który wkłada sie do USB w TV) To ze subwoofer działa po profilu A2DP nie wiele wnosi bo korzysta z dedykowanego połączenia bezprzewodowego, a wiec nie da się podłączyć po BT.

Jedyna opcja bardziej kombinowana to dodatkowy konwerter cyfrowo/analogowy podłączony do wyjścia optycznego TV z wyjściem analogowym, ale to w tym TV zadziała tylko z głośnikami telewizora bo jak masz jakiś system audio podłączony do HDMI, w momencie uruchomienia dźwięku przestrzennego wyłączy się sygnał na optyku.

 

profile.country.PL.title
Pitero44
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź. Nie mam żadnego dodatkowego systemu audio. Planuję tylko TV i subwoofer + mam podłączony do TV po HDMI dekoder UPC. Spróbuję wersję kombinowaną - zawsze to jakaś możliwość do sprawdzenia.

Czy mógłbyś podesłać przykładowy link, jak taki konwerter wygląda i jak go podłączyć, bo nie wiem czy chodzi o kabel z różnymi końcówkami czy też o jakieś urządzenie.

górne złącza w TVgórne złącza w TV

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Najprostszy i najtańszy jaki widzę na Allegro:

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-dac-coaxial-toslink-rca-cinch-11512828588

Ważne że to musi być konwerter z WEJŚCIEM cyfrowym (optyk na przykład) i WYJŚCIEM analogowym.

Do tego konkretnego będziesz potrzebował dodatkowo kabel 2x Chinch na jack 3,5mm bo transmiter od subwoofera ma wejscie audio na małego jacka 3,5mm ale taki kabelek to banał - pełno tego wszędzie.

profile.country.PL.title
Pitero44
Poszukiwacz

Podłączyłem wejście konwertera kablem Toslink z wyjściem optycznym TV oraz wyjście konwertera 2x cinch do jacka transmitera i nic. Nie załapało i subwoofer nie łączy sie z TV. Jakiś pomysł dlaczego dalej nie działa?

 

IMG_8249.jpg

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No to sprawdzamy po kolei:

  • Podczas odtwarzania materiału na TV wypnij kabel optyczny z konwertera i zobacz czy jest sygnał (końcówka kabla ma swiecić na czerwono)
  • Czy jest zasilanie na konwerterze i na module transmitera od subwoofera
  • Czy jest sygnał na wyjsciu z konwertera (mozesz podłaczyc cokolwiek co ma wejscie jack 3,5 mm - głosnik, słuchawki i ma grać)
  • Czy sygnalizowane jest na subwooferze połaczenie bezprzewodowe (pewnie jakas diodka bedzie świeciła światłem ciagłym)

Generalnie po kolei trzeba wykluczać żeby ustalić co nie działa: łaczność bezprzewodowa czy podawanie sygnału audio

 

profile.country.PL.title
Pitero44
Poszukiwacz

  • Podczas odtwarzania materiału na TV wypnij kabel optyczny z konwertera i zobacz czy jest sygnał (końcówka kabla ma swiecić na czerwono) tak, świeci
  • Czy jest zasilanie na konwerterze jest, kontrolka power się świeci i na module transmitera od subwoofera jest, na transmiterze jest przycisk secure nad którym po naciśnięciu miga na pomarańczowo kontrolka
  • Czy jest sygnał na wyjsciu z konwertera (mozesz podłaczyc cokolwiek co ma wejscie jack 3,5 mm - głosnik, słuchawki i ma grać) nie mogłem podłączyc słuchawek bo na wyjściu konwerter ma tylko 2 cinche, ale podłączyłęm ten kabel jackiem do głośnika przenośnego; niestety z głośnika nie wydobywa się żaden dźwięk; kabel 2xcinch – jack jest nowy więc nie wiem o co chodzi
  • Czy sygnalizowane jest na subwooferze połaczenie bezprzewodowe (pewnie jakas diodka bedzie świeciła światłem ciagłym) niestety brak ciągłęgo świecenia; po włączeniu przcisku power na subwooferze miga on na zielono, albo stale albo przez chwile i przechodzi w kolor czerwony