anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

andoidtv aktualizacje tv

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

andoidtv aktualizacje tv

jako ze w dziale tv nikt z sony nie odpowiada kopiuje watek tutaj 

oryginalny temat https://community.sony.pl/t5/telewizory/pip-pap-nagrywanie-na-dysk/td-p/2072876

 

 

polityka sony to sa jakies jaja 

w sierpniu kupilem tv z funkcja pip/pap i nagrywaniem na dysk zewnetrzny, przynajmniej taka informacja widniala na pudelku i broszulce 

jakie bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze funkcji tych w ogole nie sa dopiero w planach w kolejnej aktualizacji

teraz wspaniala informacja ze bubel ktory sprzedalismy okazal sie wiekszym bublem niz przewidywalismy i funkcja ktora widniala jako dzialajaca i obcena na pudelku (na pudelku nikt nie napisal ze funcja jest dopiero w planach) bedzie dostepna byc moze dopiero w marcu (lepiej wyglada ostatni luty niz pierwszy marzec przeciez ludzie z sony znaja sie na marketingu) czyli przez 7 miesiecy jestem pozbawiony jednej z podstawowych funkcji tv

jakies zadosc uczynienie jakas rekompensata? na argument ze nie beda ludzi po domach szukac odpowiadam ze rownie dobrze mozna udostepnic dostep do jakiegos vod za darmo

ale nikt sie glosno nie dopomina = nie ma problemu 

 

nie pozdrawiam zawiedziony uzytkownik sony 50w755c

 

dodatkowo 

kazda aktualizacja obiecuje naprawe problemow zadna ich nie rozwiazuje

ostatnia aktualizacja z 21grudnia rozwiazuje w koncu jeden w wielu problemow

bylo

zacina sie i reaguje tylko na zmiane glosnosci

jest

zacina sie i nie reaguje na nic (dioda na tv mruga reagujac na pilota)

 

fantastyczna poprawka 

jeszcze kilka poprawek i za rok moze dwa mozna bedzie plynnie zmieniac kanaly i regulowac glosnosc bez resetu tv w miedzyczasie

 

offtop

3 dzien po aktualizacji i

-dalej kanaly przelaczaja sie losowo i skokowo raz plynnie zeby po chwili przeskoczyc o 10 kanalow 

-dalej nie dziala info o kanalach (tak wiadomo nie wina tv wina calego swiata ale na lg, samungu problem nie wystepuje)

-rzutowanie dziala w kratke 

-sam sie resetuje jak mu sie podoba przy czym chce zmiana glosnosci kanalu itd

-zegar dziala jak chce dodaje badz odejmuje sobie +-10 min w zaleznosci od niczego (ustawienia z sieci)

kdl50w755c

 

 

czuje sie oszukany kupujac polprodukt na ktorym sony eksperymentuje od 7 miesiecy robiac ze mnie darmowego testera

 

nie ma takiej opcji ze taki ogrom problemow nie wystepowal w dniu wyslania tv do sprzedazy problemy dotycza praktycznie kazdej funkcji 

 

jezeli ktos kupuje tv to nie po to zeby doktoryzowac sie w jego oprogramowaniu i przyrwacac ustawienia fabryczne co pare dni wgrywac nic niepoprawiajace aktualizacje i znowu przywracac ustawienia fabryczne marnowac mnostwo czasu normanie brak mi slow 

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
seba842005
Użytkownik

Resetowales soft po aktualizacji? Nie ma zadnego z tych problemow, a mam ten sam model tv. 

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

w jaki sposób zresetować soft ?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Seba ma rację. Ludzie jak mało wiecie o systemach operacyjnych, a kupujecie sprzęt ponad Wasze progi/wiedzę. Android nie lubi śmieci. Przywracanie do fabryki ustawień inaczej resetowanie to wgranie softu na czysty dysk. I nie znaczy to że hardware pobierze software stare, lecz najnowsze dostępne na serwerach producenta. Jestem ciekawy jak użytkownik obecnie narzekajacy na android tv powiedział by o Windowsie pierwszych wersjach? Czy wtedy użytkownicy też byli krolikami testujac nowe technologie....

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

skoro problem u ciebie nie wystepuje to masz mega szczescie albo malo z niego korzystasz, dzial z ktorego przekleilem temat jest pelny ludzi ktorzy maja takie same problemy z roznymi modelami (szczescie w nieszczesciu ze nie tylko moj jest zly) 

 

 

robie dokladnie tak jak sugerujesz mi zebym zrobil, wszystko na nowo na czysto (nadmienie ze nie instalowalem zadnych apek zeby nie bylo ze cos mi zasmieca dysk)

kazda z aktualizacji wykonuje na czysto na nowo przywracajac ustawienia fabryczne (na poczatku czyscilem recznie dane aplilacji pozniej wipe all data)

 

 

 

androida uwazam za w miare prosty system (tv wymusil poglebienie wiedzy)

nie jestem jakos bardzo zielony jezeli chodzi o system (xda sie klania)

a nawiazujac do windowsa to android 5.1.1 nie jest pierwszym windowsem polecam (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android) telefon jakos mi nie resetuje sie co chwile bez problemu i reaguje na polecenia kompletnie olalbym sprawe gdyby na tv konkurencji wystepowaly te same problemy 

 

pozatym co tu porownywac zlozonosc samego systemu vs sprawne przelaczanie kanalow i nie resetowanie sie podczas tego

 

btw nikt na pudelku nie pisze ze wymaga doktoratu z informatyki i bezrobocia zeby miec czas to ogarnac na wlasna reke 

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

masarka, temat bez odpowiedzi od nikogo kompetentnego przeniesiony z dyskusji ogolnej (gdzie w innych tematach przedstawiciele sony sie wypowiadaja na bierzaco) przeniesiony do subforum telewizory gdzie nikt od sony nie odpowiada.

 

powrot z pracy wlaczenie tv zmiana kanalu nie dziala, mozna tylko regulowac glosnosc mija 20 sec kanaly skacza jak glupie dopiero zaczynam powoli przelaczac kanaly (zeby sie gdzies po drodze nie zresetowal) 

 

oczekiwanie od tv reagowania na przelaczanie kanalow to chyba nie tak wiele to nie jakas zaawansowana funkcja smart nie jest to jakis niedopracowany ficzer ktory jest nowinka 

 

do tej pory 0 reakcji od supportu 0 reakcji od przedstawicieli sony 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

tomxxx89,

Oto informacje, jakie udało mi się uzyskać na ten temat:

oficjalne stanowisko Sony dostępne jest pod poniższym linkiem:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/77122/related/1 Warto też śledzić stronę z aktualizacjami dotyczącymi funkcji Android TV pod linkiem:

http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-hn/prd-tvhc/android-tv-features-update-roe-21-dec/KDL-50W7

Wiele przydatnych informacji znajduje się także na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/android-tv

 

Uprzejmie przypominam, że nasze forum jest miejscem służącym do wymiany informacji i porad między użytkownikami. Nie jest ono natomiast platformą bezpośredniego kontaktu z działem obsługi klienta, czy też Supportem Sony.

Każdy wpis ma większe szanse na uzyskanie odpowiedzi od użytkowników forum, będąc zamieszczonym w odpowiednim dziale.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Tomix nie mam tylu problemów. Android Tv jest nową platformą mimo że na bazie 5.1.1 to jest dziewiczym systemem dlatego porownalem do Windowsa z niebieskimi ekranami.... Jak tak się znasz dzięki xda to zainstaluj Android Assistant na tv i go odpowiednio ustaw a może u Ciebie nastąpi minimalizacja zawiasów. Pani Agnieszko powinna być większa weryfikacja klienta by mógł pisać na takich forach, np potwierdzony zakup danego sprzętu by coś napisać na danej lokalizacji fora. A tak to jak na fb wchodzi konkurencja i pisze co chce....

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

moje oczekiwania - sprawna zmiana kanalow, przy ktorej tv sie nie wiesza ani resetuje

wasze rady -

reset, jak nie pomoze to reset 

akutalizacja, jak nie pomoze to aktualizacja i reset i akutalizacja

to jest nowy system ciesz sie ze nie masz bsod na windowsie kiedys byly

sciagnij apke do przyspieszania androida na pewno ci pomoze (goly system trzeba boostowac?) 

 

chyba jednak nie tedy droga bo co bedzie jak zainstaluje cos w koncu ? jakiegos esa? jakas apke w tle? 

ale NIC nie mam uruchomionego GOLY wasz system nie daje rady z samym soba i mam go usprawniac hobbystycznie? 

 

dziewiczy system? w reklamie tv nikt nie reklamuje ze to dziewiczy system i ze maja z nim problemy co jest w sumie dziwne patrzac ze sony potrafi w smartphone wsadzic adroida ktory dziala wiec tutaj sie nie zgodze ze to jest technologia nowa nie znana jest czyms zupelnie nowym jak wspominiany windows w czasie swojego debiutu

 

support sony - poprosili o imei i na tym kontakt sie urwal 

 

 

oficialne stanowisko sony - Darmowe i atrakcyjne usługi będą niedługo dostępne dla serii telewizorów Sony z systemem Android 

 

szczegoly beda dostepne latem 2016? wprowadzone jesienia 2016? z opoznieniem do wiosny 2017?