anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49x8309c i moduł cam

ROZWIĄZANE
ZbyszekKieliszek
Poszukiwacz

KD-49x8309c i moduł cam

Witajcie.

 

Mam pytanie dotyczące modułu CAM. Otóz ostatniego dnia zeszłego roku umówiłem technika na wymianę dekodera na moduł CAM i po pierwszym zachwycie z braku drugiego pilota jestem nieco rozczarowany.

Są takie dni oraz kanały kiedy i na których zacięcia obrazu są mówiąc delikatnie irytujące.

Momentami wręcz przez kilkanaście sekund nic nie widać.

Mało tego: przełączanie kanału trwa kilka sekund, poza tym często pojawiał się komunikat brak usługi a za chwilę obraz się pojawiał.

Wezwany ponownie technik sprawdził sygnał i ponoć jest ok. Wymienił rownież sam moduł na inny. Problem niestety pozostał.

Technik stwierdził, że jest słaba komunikacja pomiędzy TV a modułem i nic nie moze na to poradzić.

Poradził aby poszukać modułu, który będzie się lepiej komunikował z telewizorem.

Dostawcą telewizji jest Multimedia, pierwszy moduł to był Technisat, drugi nie wiem. Oba pracują w systemie CONAX CAM7.

 

W związku z powyższym problemem mam pytanie o ten nieszczęsny moduł.

Jaki kupić aby działało to jak należy. Może jest jakiś dedykowany do TV Sony?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
ZbyszekKieliszek
Poszukiwacz

Dokładnie tak się stało.

Zostałem poproszony o przywrócenie tv do stanu fabrycznego z włożonym modułem CAM.

 

Jak łatwo się domyślić nic się nie zmieniło.

 

Na szczęście z braku czasu niewiele oglądam telewizję, ale wczoraj znów mnie mało szlag nie trafił.

Kilka dni wczwśniej, okolo środy , odkryłem narzędzie do diagnostyki sygnału.

Jakość sygnału była w większości czasu 100- czyli full.

Za to siła sygnału nie przekraczała 40 (procent?), a wręcz w chwilach największych zacięć obrazu i dźwięku spadała do 23.

Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem pogrzebać w kabelkach.

Sygnał z kabla był rozdzielony dwoma spliterami jeden po drugim.

Pierwszy był spliter z dwoma wyjściami: jedno zwykły sygnał tv a drugie data.

To drugie wyjście było rozdzielone kolejnym spliterem na dwa kable data. Jeden podłączony do modemu a drugi do TV.

Na szczęście miałem gdzieś w garażu jakiś spliter. Okazało się że miał dwa wyjścia data i jedno do sygnału analogowego - model Technetix trix 307p.

Poczytalem o tym urządzeniu i na rożnych forach elekrtonicznych pisali że to rewelacyjny sprzęt. 

Postanowiłem go zamontować i zobaczyć efekt.

Wywaliłem dwa splitery i wpiąłem ten Technetixa i co?

Bajka. Siła sygnału przekracza 60, żadnych zacieć- jest super!!!

I co w takiej sytuacji mam myśleć o zarówno o technikach z firmy Multimedia Polska jak i pomocy technicznej firmy SONY?

Mam pokusę żeby zmontować to wszystko jak było i znów wezwać technika z MM. A potem kolejnego. I następnego... Aż nie rozwiążą mojego "problemu".

 

Tak czy inaczej rozwiązanie znalezione. 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Najlepiej skontaktuj się z supportem Sony:

https://www.sony.pl/support/pl/contact

 

Pozdrawiam

stojak123
Użytkownik

Nie kontaktuj sie z nimi bo usłyszysz stały tekst "proszę przywrócić ustawienia fabryczne"

ZbyszekKieliszek
Poszukiwacz

Dokładnie tak się stało.

Zostałem poproszony o przywrócenie tv do stanu fabrycznego z włożonym modułem CAM.

 

Jak łatwo się domyślić nic się nie zmieniło.

 

Na szczęście z braku czasu niewiele oglądam telewizję, ale wczoraj znów mnie mało szlag nie trafił.

Kilka dni wczwśniej, okolo środy , odkryłem narzędzie do diagnostyki sygnału.

Jakość sygnału była w większości czasu 100- czyli full.

Za to siła sygnału nie przekraczała 40 (procent?), a wręcz w chwilach największych zacięć obrazu i dźwięku spadała do 23.

Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem pogrzebać w kabelkach.

Sygnał z kabla był rozdzielony dwoma spliterami jeden po drugim.

Pierwszy był spliter z dwoma wyjściami: jedno zwykły sygnał tv a drugie data.

To drugie wyjście było rozdzielone kolejnym spliterem na dwa kable data. Jeden podłączony do modemu a drugi do TV.

Na szczęście miałem gdzieś w garażu jakiś spliter. Okazało się że miał dwa wyjścia data i jedno do sygnału analogowego - model Technetix trix 307p.

Poczytalem o tym urządzeniu i na rożnych forach elekrtonicznych pisali że to rewelacyjny sprzęt. 

Postanowiłem go zamontować i zobaczyć efekt.

Wywaliłem dwa splitery i wpiąłem ten Technetixa i co?

Bajka. Siła sygnału przekracza 60, żadnych zacieć- jest super!!!

I co w takiej sytuacji mam myśleć o zarówno o technikach z firmy Multimedia Polska jak i pomocy technicznej firmy SONY?

Mam pokusę żeby zmontować to wszystko jak było i znów wezwać technika z MM. A potem kolejnego. I następnego... Aż nie rozwiążą mojego "problemu".

 

Tak czy inaczej rozwiązanie znalezione.