anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65X8505C - kabel optyczny nie przesyła dźwięku DTS-HD do amplitunera

ROZWIĄZANE
nismonet
Poszukiwacz

KD-65X8505C - kabel optyczny nie przesyła dźwięku DTS-HD do amplitunera

Witam. Przeczytałem już sporo wątków na temat tego, że telewizory Sony nie są w stanie przesyłać dźwięku DTS-HD po kablu optycznym oraz po kablu HDMI (ARC) do amplitunera. Czy w tym modelu TV również ten dźwięk nie przejdzie? Podłączyłem kabel optyczny i dźwięk DTS-HD jest przesyłany jako PCM czyli zwykłe stereo do mojego amplitunera. Dolby Digital 5.1 z kolei przechodzi bez problemu. Dodam, że amplituner obsługuje dźwięk DTS-HD.

 

W instrukcji jest napisane, że zarówno po kablu HDMI jak i po kablu optycznym dźwięk DTS powinien przechodzić. Chyba, że jest różnica pomiędzy dźwiękiem DTS a DTS-HD? Proszę o informacje.

 

W instrukcji jest napisane:

DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) - Cyfrowe gniazdo optyczne (dwukanałowe liniowe PCM, Dolby Digital, DTS.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
nismonet
Poszukiwacz

Wygląda na to, że musiałem zmienić opcję w odtwarzaczu Blu-Ray (Sony BDP-S5100) aby wysyłał dźwięk DTS-HD. Teraz mam podłączone do nowego amplitunera i mam już dźwięk DTS-HD. Przed zmianą opcji w odtwarzaczu na amplitunerze wyświetlał się napis Multichannel. Teraz jest wszystko OK i pewnie teraz też by było dobrze po kablu optycznym przy połączeniu, które opisałem w pierwszej wiadomości. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

A testowałeś jakiś materiał ze zwykłym DTS?

 

Pozdrawiam

nismonet
Poszukiwacz

Dzięki za odpopowiedź. Czyli jest róznica pomiędzy DTS a DTS-HD? Poszukam ale nie wiem czy uda mi się znaleźć sam DTS.

 

Tak czy inaczej z informacji technicznej Sony otrzymałem informację, że ten telewizor nie obsługuje DTS/DTS-HD. Prześlę im skan instrukcji to dowiemy się czy to przypadkiem nie jest błąd w instrukcji obsługi.

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

co do dzwięku DTS-HD  to pujdzie tylko przez hdmi.ja odtwarzam filmy z usb i mi tez nie dekoduje dzwięku dts.ale odziwo niedawno oglądałem filmik gdzie był lektor lub wersja oryginalna z napisami do wyboru i amplituner dekodował dzwięk dd ex 7.1 kanałów.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Testowałeś DTS po HDMI?

DD Ex to nie DTS. Poza tym z DD nie ma problemów.

 

Pozdrawiam

nismonet
Poszukiwacz

Wygląda na to, że musiałem zmienić opcję w odtwarzaczu Blu-Ray (Sony BDP-S5100) aby wysyłał dźwięk DTS-HD. Teraz mam podłączone do nowego amplitunera i mam już dźwięk DTS-HD. Przed zmianą opcji w odtwarzaczu na amplitunerze wyświetlał się napis Multichannel. Teraz jest wszystko OK i pewnie teraz też by było dobrze po kablu optycznym przy połączeniu, które opisałem w pierwszej wiadomości. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.