anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55W809C napisy podczas odtwarzania z USB

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

KDL-55W809C napisy podczas odtwarzania z USB

W jaki sposób mogę zmienić (zwiększyć) rozmiar napisów w aplikacji Wideo (lub Video)? Napisy są na tyle małe, że ja, 26-latek z dobrym wzrokiem mam problem z ich czytelnością...

Uprzedzając proponowane rozwiązania: na Play Store dostępne są aplikacje do odtwarzania filmów (VLC, Kodi itd.) jednak część z filmów nie jest odtwarzana płynnie... Pełną płynność zapewnia jedynie wspomniana aplikacja, która jest bardzo uboga.

Uważam, że w telewizorze za takie pieniądze nie powinno mieć to miejsca - są tańsze, starsze modele innych firm, które nie mają z tym problemu. Wychodzi na to, że telewizory bronią się tylko jakością obrazu.

 

Jeszcze jedna uwaga i PRZESTROGA dla potencjalnych kupców: telewizor nie czyta napisów po DLNA... szkoda, że 5-cio letni LG sobie z tym radzi!

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Spóbuj skorzystać z MX Player.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź, należy jednak zwrócić uwagę na to, że:

1. MX Player to zewnętrzna aplikacja, na platformę Android. Porządna aplikacja do odwtarzania multimediów powinna być dostępna od razu (jako aplikacja wbudowana, bo podejrzewam, że tak jest w przypadku aplikacji Video).

2. MX Player nie zawsze wspiera sprzętowe dekodowanie, co oznacza, że materiał może nie być płynny. 

3. Nie rozwiązuje to braku napisów w przypadku DLNA. Standard jako taki tego nie wspiera, niemniej inni producenci zdołali to obejść.

4. KODI, na którego najbardziej liczyłem nie potrafi płynnie odwtorzyć filmów, zarówno po sieci, jak i z USB. Może to wida aplikacji, może dość wolnego procesora. Zobaczymy w przyszłości, jak wyjdzie nowa wersja KODI i / lub aktualizacja oprogramowania telewizora.

 

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Podaj np. jako prywatna wiadomość o jaki materiał, ogólnodostępny w internecie chodzi to sprawdzę :wink: jak z tą płynnością jest u siebie

Sniper10000
Użytkownik

Tu masz mnóstwo materiałów demo w 4K jeśli chcesz się pobawić i ocenić ile Sony potrafi wyświetlić:

http://www.demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hevc

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Tu nie chodzi o odtwarzanie materiałów 4K na telewizorze FullHD, tylko że na jakiś filmach odtwarzanie się przycina i coś jest nie tak - pierwszy post

Sniper10000
Użytkownik

OK, sorry, nie zauważyłem że tu problem z TV FHD jest. Ale to ten sam procesor co w modelach 4K, a ja też miałem problemy z płynnością filmów FHD na playerach innych niż Video.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

W najnowszym sofcie powiększyli napisy - jest lepiej.

Jeżeli czyta to ktoś z Sony: dodajcie jeszcze obsługę napisów po DLNA lub z lokalizacji sieciowych (np. SMB) w wbudowanym playerze (aplikacja Video) i wtedy telewizor będzie godny polecenia.