anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kd65x8505c - aktualizacja error 2123

trtami
Poszukiwacz

kd65x8505c - aktualizacja error 2123

Proszę o pomoc. Kupiłem telewizor 3 tygodnie temu i w piatek wyszła aktualizacja która nie da się zainstalować. Przez internet dochdziło do 99% pobierania i wystakiwał błąd 2123. Potem dochodziło do 18% i to samo potem do 12% i tez błąd 2123.  Sciągnąłem aktualizacje na pendrive i po podłaczeniu do USB telewizor sie restartuje zaraz po włazenieu i nic sie nie aktualizuje. Zalezy mi na przeglądarce stron www bo taki byl cel zakupu smart TV.   

 

 

Pomocy bo walczę już 3 dnień i nic nie pomaga. Telewizor też po przywroceniu danych fabrycznych nie widzi pilota dotykowego i nie da sie go też sparować - działa to losowo.  Ponadto telewizor potrafi sie włączyc i np 10 razy uruchamiac ponownie aż wkoncu jest aktualizacja androida do jakiejs wersji ale starej .   POMOCY !!!!!! bo mam ochotę wyrzucić ten telewizor za okno .....:(

10 ODPOW. 10
trtami
Poszukiwacz

Spoiler
 

Dodam tylko żę przy sciąganiu aktualizacji przez internet aktualizacja się sciągała do 99% i nagle błąd że serwer aktualizacji nie odpowiada bład numer 2123.  Pprzy próbie aktualizacji przez USB plik się kopiował do 99% i nagle restart. Wyglada tak jakby brakowało miejsca alebo coś z uprawnieniami. Po kilku restartach udawało sie kopiowac plik do 18% potem do 12% a aktualnie wogóle juz pliku nie chce kopiowac z aktualizacją Aktualnie po wielu restartach zarówno przez internet jak i przez USB odrazu się zacina kopiowanie i w zalezności czy przez internet czy przez USB  odpowiednio wyswietla się bład 2123 albo restart telewizora. Przywracanie i restart do ustawień fabrycznych nic nie pomaga. 

 

Jerzyk15
Poszukiwacz

Witam,

Po rozpakowaniu pliku otrzymujesz nazwę :  sony_tvupdate_2015_2287_eub_auth 

Jeżeli tak , to w miejsce tej nazwy proszę wpisać nową nazwę :  upgrade_uploader.pkg

i skopiować na pendrive , jego włożyć do portu USB telewizora i zainstalować aktualizację .

Powodzenia,

Pozdrawiam,

trtami
Poszukiwacz

Po rozpakowaniu otrzymuję katalog(folder) o nazwie sony_tvupdate_2015_2287_eub_auth

a w tym katalogu jest plik o nazwie sony_dtv0FA50A09A0A9_00014100_08EF000A.pkg który własnie kopiuje bezpośrednio na pendrive.   Jeżeli ten plik znajduj sie na pendrive w katalogu sony_tvupdate_2015_2287_eub_auth  lub jak podałeś w katalogu upgrade_uploader.pkg to TV nie znajduje wogole aktualizacji i nic sie nie dzieje.

Sniper10000
Użytkownik

Żeby sparować pilota multimedialnego, trzeba wykonać z nim taki trick:

1. Wyłącz TV z gniazdka (koniecznie, bo nie zadziała).

2. Otwórz pokrywę baterii pilota. W okolicy karteczki z numerami jest dziurka. Siedzi w niej dioda...

3. Wciśnij jednocześnie na pilocie przyciski VOL-, środek touchpada i POWER (w prawym górnym rogu) i przytrzymaj kilka sekund. Dioda w dziurce powinna zamigać na czerwono.

4. Włącz TV i sparuj pilota wciskając jednocześnie VOL- i mikrofon (w lewym górnym rogu).

 

U mnie trzeba wykonywać tą czynność po każdym przywróceniu do ustawień fabrycznych. 😕

Jerzyk15
Poszukiwacz

Witam,

Napisz więc proszę e-mail do supportu firmy Sony , w którym szczegółowo opisz swój problem , że

 ani przez Internet , ani przez USB telewizora , nie można dokonać aktualizacji oprogramowania telewizora .

Pozdrawiam,

 

trtami
Poszukiwacz

Napisałem do supportu sony jednak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

 

Mam jeszcze tak, że jak przywrócę tv do ustawien fabrycznych i telewizor jest podpiety przewodem do internetu to po wyłaczeniu telewizora z tyły obudowy (przycisk przytrzymuje az tv się wyłaczy)  następuje restart telewizora i optymalizacja aplikacji   nn(kolejny nume) z 183  i taki restart działa w nieskończoność. Czekałem 3 godziny i w koncu odpiecie przewodu internetowego pomogło.  Ten błąd jest u mnie powtarzalny za każdym razem.

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Ten plik .pkg skopiuj na sformatowany pendrive 2 razy:

 

- z oryginalną nazwą

- z nazwą zmienioną na upgrade_uploader.pkg

 

Obydwa "na wierzchu" nie w żadnym katalogu. Następnie pendrive z nagranymi dwoma plikami włóż do TV i gotowe. 


Co nie zmienia faktu że ten błąd 2123 to jakiś mega BUBEL u mnie jest to samo 😞

trtami
Poszukiwacz

Tak też zrobiłem i aktualizacja się powiodła. Dodatkowo trzeba wlozyc pendrive do portu USB o numerze 2.

Te informacje wyczytałem na forum z SONY_UK

dex7512
Poszukiwacz

Witam ,trik zadziałał w modelu 65x9305c dzeki teraz zaktualizacją muszesie uporać bo mam to samo błąd 😞