anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony bravia a upc horizon

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Agatahas
Nowicjusz

Sony bravia a upc horizon

Witam właśnie zakupiłem sony bravia 65xf z androidem i nie chce mi skanować programów z upc pytanie też czy pilotem od sony można sterować dekoderem horizon 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Agatahas  Co to oznacza dla Ciebie,że nie chce skanować programów z UPC ?  Po podłączeniu kabla antenowego do gniazda telewizora , to nawet po wybraniu inny operator telewizor powinien wyszukać około 30 kanałów pakietu Start. Nieraz po wybraniu UPC należy wpisać inną częstotliwość (np. 146000) i powtórzyć wyszukiwanie. Kilka prób i powinno załapać.

Pełne sterowanie można uzyskać tylko z urządzeniami oznaczonymi BRAVIA  Sync. Żaden z dekoderów u naszych operatorów nie posiada takiego oznakowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam, 

Jeśli chodzi o obsługę dekodera Horizon pilotem od TV, w większości przypadków kwestia zależy od dekodera. Niemniej jednak najnowsze dekodery posiadają taką funkcję. Ustawienia w TV dotyczące tej funkcji znajdują się w następującym miejscu: Ustawienia -> Zewnętrzne wejścia -> BRAVIA Sync.

 

W kwestii braku kanałów w przewodniku, to pojawiają się one tylko wtedy, gdy sygnał telewizyjny dociera bezpośrednio do TV (np. kabel kablówki podłączony do TV, antena naziemna/satelitarna). Dekoder UPC Horizon ma własny wbudowany przewodnik i do TV wysyła jedynie obraz za pośrednictwem kabla HDMI.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Agatahas  Co to oznacza dla Ciebie,że nie chce skanować programów z UPC ?  Po podłączeniu kabla antenowego do gniazda telewizora , to nawet po wybraniu inny operator telewizor powinien wyszukać około 30 kanałów pakietu Start. Nieraz po wybraniu UPC należy wpisać inną częstotliwość (np. 146000) i powtórzyć wyszukiwanie. Kilka prób i powinno załapać.

Pełne sterowanie można uzyskać tylko z urządzeniami oznaczonymi BRAVIA  Sync. Żaden z dekoderów u naszych operatorów nie posiada takiego oznakowania.

profile.country.PL.title
Agatahas
Nowicjusz

Acha ok dzięki A jak bym podpial kartę z upc zamiast dekodera to chyba by chciało wtedy bo sony ma slot na te karty 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Agatahas  Prawie wszystkie telewizory posiadają obecnie gniazda na moduły cam. Moduł CI+ z kartą od UPC służy tylko do odkodowania kanałów z pakietu jaki posiadamy. Natomiast kanały bez modułu(chyba ponad 200) musi wyszukać odbiornik telewizyjny. Instrukcja jest na stronie UPC. Główna zaleta ,to własna lista kanałów. Więcej o module z UPC można poczytać np. na forum media świat UPC.

Zawsze polecałem moduł zamiast dekodera. A np. Horizon GO jest do pobrania ze sklepu google w telewizorach android tv.

 

profile.country.PL.title
wobiern
Poszukiwacz

Witam

zakupiłem tv sony xh9096 i mam problemów kilka:

 

1) dekoder UPC Horizon (ten czarny dość spory), nie ma możliwości używania pilota sony z dekoderem, robiłem już wiele rzeczy i nadal nie działa, podłączone do HDMI 2

 

2) wykrywa konsolę PS5 ale....jak ją odpalę to nie ma sygnały haha, no proszę, jest podłączona do HDMI 1

Tagi (3)
profile.country.PL.title
akisielewski
Poszukiwacz

Działa działa tylko trzeba trochę cierpliwości

profile.country.PL.title
Mikolajska
Poszukiwacz

To nie jest żadna odpowiedź. UPC się sprzedało, skończyła się ich pomoc techniczna. Wszelkie opisane w Internecie sposoby parowania pilotów TV z dekoderami UPC i na odwrót zostały przez nabywcę UPC firmę  Play, bezmyślnie, z czystej chytrości, skasowane z Internetu.  Znając Play, wiem że żadnej pomocy od nich nie będzie. Zanim upadnie im ten biznes ( mają prawie monopol w Polsce) może to trochę potrwać. Dlatego teraz liczymy na prawdziwą pomoc techniczną ze strony Sony. Chyba, że ze strony Sony możemy spodziewać się tego samego co ze strony Play, czyli udawania pomocy technicznej.