anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-65X90J - problem (?) z listami kanałów.

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

XR-65X90J - problem (?) z listami kanałów.

Witam.

Mam pytania odnośnie tv model XR-65X90J. Od trzech miesięcy działa u mnie z listą kanałów naziemnych i operatora Canal+. Dziś chciałem dorzucić kanały z Astry. Sygnał jest, zmieniłem ustawienia DiSEqC anteny na prawidłowe, paski sygnału się pojawiły dla obydwu satelitów.

Po pierwsze - na liście Canal+ kanałów z Astry nie ma.

Po drugie - utworzyłem listę kanałów o nazwie "Ogólny satelita" z programami z HB i Astry. I tu mam problem ponieważ za nic nie mogę jej wywołać - widać ją w ustawieniach (fot. 2), w edycji kanałów (fot. 1), po zgraniu listy jest widoczna w programach do edycji natomiast nie mam możliwości przełączenia się na tę listę na telewizorze.

Pytania:

1. jest możliwość aktualizacji listy Canal+ o kanały z Astry (w dekoderze jest to jak najbardziej wykonalne)?

2. jak przełączyć się na listę "Ogólny satelita" żeby oglądać z niej programy?

20230122_141814.jpg20230122_141924.jpg20230122_143330.jpg

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Marcin-1910
Poszukiwacz

Jest również problem z wbudowaną listą kanałów C+, niestety zauważyłem ze nikt s Sony nic sobie nie robi z uwag użytkowników zwyczajnie nas olewając , więc nie liczyłbym na pomoc.

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

Problem się rozwiązał poprzez ponowne uruchomienie systemu android. Za to przy przeglądaniu listy "Ogólny satelita" telewizor sam zaczyna bardzo szybko przełączać kanały i konieczny jest kolejny restart...

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

Mam od jakiegoś czasu nowy problem z listą kanałów. TV działa normalnie, oglądam jakikolwiek program i nagle pojawia się na krótką chwilę kółeczko oczekiwania na środku ekranu i znika. Po tym fakcie nie można przełączyć na inny kanał ponieważ pojawia się komunikat o braku listy kanałów i konieczności zainstalowania nowej. Reset całego systemu powoduje powrót na jakiś czas do normy.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj barwsek
czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Dawidos70
Użytkownik

Witam,

Mam te same objawy z listami kanałów.

Wyłączone zostały opcje zastępowania kanałów, automatycznego dodawania i widzę że problem jest dalej ale może z mniejszą częstotliwością.

Tv XR50X90SAEP kupiony został w październiku 2022r.

Reset do ustawień fabrycznych też problemu nie rozwiązał. 

profile.country.PL.title
Dawidos70
Użytkownik

Witam,

Czy u Pana "barwsek" problem się rozwiązał, czy konieczny był serwis?

Bo ja już od pół roku się męczę z takim samym problemem, i sam nie wiem czy zgłaszać te zjawisko. Zauważyłem że pojawienie kółeczka oczekiwania na środku ekranu i po tym fakcie braku możliwości przełączenia na inny kanał, pojawienia się komunikatu o braku listy kanałów, występuje tylko raz po restarcie tv (po wyłączeniu TV z prądu). Zaznaczam że w menu "kanały-ust.zaawansowane" dalej  przełączniki automatycznego dodawania kanałów i śledzenie wprowadzania zmian przez operatora są w pozycji wyłączonej. Kiedy były w pozycji włączonej to "tv" cały czas rozsypywał listę kanałów naziemnych a wspomniane kółeczko i komunikat, potrafiły się pojawiać prawie co chwilę.

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

U mnie jest dalej tak samo. Aby nie resetować tv można wywołać kafelki z programami na dole ekranu (przyciskiem OK) i przełączyć na jakikolwiek inny, lista wtedy wraca.