anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka lampa zewnętrzna do Sony NEX-7

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Jaka lampa zewnętrzna do Sony NEX-7

Jestem niedawno szczęśliwym posiadaczen Nex-7, z uwagi na zakup apaatu i dodatkowego obiektywu nadszarpnąłem trochę budżet domowy :wink: Rozglądam się za lampą zewnętrzną lecz na razie nie mogę sobie pozwolić na zakup zalecanej - marki Sony. Pogubiłem się trochę w różnych typach stopek lamp w przypadku Sony - prosze o informacje z jaką stopką mam zakupić lampę aby działała poprawnie z Nex-7?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

NEX 7 ma stopkę jeszcze sprzed ery multiinterface a więc jest to stopka Minolta/Sony. Ja to nazywam odwróconą stopką minoltowską. Nie wiem, czy istnieje jakaś specjalna nazwa dla tej stopki. Ale sprzedawcy powinni wiedzieć jeżeli będziesz mówił, że lampa błyskowa powinna pasować do aparatów Minolta Dynax.

Z lamp Sony to te oznaczone AM na końcu są lampami z tym typem stopki. Oczywiście i Metz, i Yongnuo, i Nissin, i Sigma, i Sunpak produkują / produkowali lampy z mocowaniem do Minolty (ze stopką Minolty).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

NEX 7 ma stopkę jeszcze sprzed ery multiinterface a więc jest to stopka Minolta/Sony. Ja to nazywam odwróconą stopką minoltowską. Nie wiem, czy istnieje jakaś specjalna nazwa dla tej stopki. Ale sprzedawcy powinni wiedzieć jeżeli będziesz mówił, że lampa błyskowa powinna pasować do aparatów Minolta Dynax.

Z lamp Sony to te oznaczone AM na końcu są lampami z tym typem stopki. Oczywiście i Metz, i Yongnuo, i Nissin, i Sigma, i Sunpak produkują / produkowali lampy z mocowaniem do Minolty (ze stopką Minolty).

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

dzięki :slight_smile: