anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A58

ROZWIĄZANE
Simon_PL
Poszukiwacz

Sony A58

Cześć Wszystkim,

 

Kupiłem A58. :slight_smile: W związku z zakupem mam dwa pytania:

 

1. Czy ktoś z Was spotkał się już może z gripem do tego aparatu??? Widziałem, że pojawiały się do A200, A300, A350 - więc do amatorskich rozwiązań. Szukam zamiennika, chyba, że SONY wypuści coś takiego.

 

2. Sunpak PZ42x - co o niej sądzicie?

 

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Szymon

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Gripa do SLT-a58 nie ma i raczej nie zanosi się by Sony wypuściło takie akcesorium. Z tego co widzę, niezależni producenci też nie pokusili sie o produkcję jakiegoś zamiennika.

 

O lampie wiele napisać nie mogę, bo nie miałem z nią nigdy do czynienia. Polecam zakup systemowej. Z niezależnymi producentami nie zawsze jest różowo. 

 

Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Gripa do SLT-a58 nie ma i raczej nie zanosi się by Sony wypuściło takie akcesorium. Z tego co widzę, niezależni producenci też nie pokusili sie o produkcję jakiegoś zamiennika.

 

O lampie wiele napisać nie mogę, bo nie miałem z nią nigdy do czynienia. Polecam zakup systemowej. Z niezależnymi producentami nie zawsze jest różowo. 

 

Pozdrawiam.

Simon_PL
Poszukiwacz

Hmm...Rozumiem, jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie użyteczność tych samych modeli akumulatorów w różnych typach lustrzanek Sony. Np. ten sam akumulator pasuje do A58 i do A77. I do A77 grip występuje. Ciekawi mnie czy grip od A77 pasowałby w gniazdo aku i statywu w A58....Nikt przypadkiem takich eksperymentów nie praktykował? :tongue:

 

EDIT: No i jeszcze nurtuje mnie pytanie czy A58 ma wbudowane styki w gnieździe baterii by grip mógł działać bez zewnętrznych przewodów? Szukam na zagranicznych stronach, znalazłem opcję na ebay ale battery pack jest z kablem stąd moje pytanie.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Bateria to jedno, aparat to drugie. Bateria może pasować bo wielkościowo to jest niewielka część aparatu natomiast grip musi być dopasowany, jak sam napisałeś, w kilku punktach. Osobiście nie próbowałem dopasować gripa od A77 do A58 ale nie wydaje mi się, aby pasowało. A58 jest zdecydowanie mniejszym aparatem niż A77 więc nie wydaje mi się, aby było O.K.

Co do gripów nieoryginalnych to są produkcje naśladujące oryginalne baterypacki czyli wsuwane w miejsce baterii aparatu i gripy podłączane za pomocą kabelka. Taki grip jest mocowany tylko jednopunktowo (do mocowania statywowego) więc nie wymaga aż tak precyzyjnego dopasowania.

Oczywiście jest jeszcze kwestia estetyczna i ergonomiczna. Nawet gdyby można było podpiąć grip od A77 do A58 to wystawałby on z każdej strony. Nie byłby naturalnym przedłużeniem korpusu tylko jakimś doczepionym tworem.

starider
Poszukiwacz

Mam gripa Meike do A77 i przymierzyłem go do A58. Mechanicznie pasuje nie najgorzej, gniazdo statywu i baterii zgrywają sie idealnie, grip odrobinę wystaje poza korpus, ale nie jest to przeszkodą. Aparat się włącza, po czym wyświetla info o niewłasciwej baterii, czyli finalnie nie działa 😞

 

Co do Sunpaka - testowałem przez weekend, wolałbym jednak Metza 44AF-1 z uwagi na tryb pracy zdalnej, którego nie ma Sunpak

Marko-70
Poszukiwacz

Poszukaj na ebay

Ownuser Battery Holder Grip for Sony Alpha A65 A57 A58 Ownuser OG3499-3 :yahoo: