anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6000 filmowanie/zdjecie

DominikDe
Nowicjusz

Sony a6000 filmowanie/zdjecie

Witam serdecznie,

Mam pytanie, zakupiłem sony a6000 z dwoma szklami, sprzedawca powiedział że można podczas kręcenia filmu robić zdjęcia, niestety ale mi się to nie udaje.

Ktoś mógłby mi pomóc i doradzić jak to zrobić?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, w jednym z hx-ów była funkcja dual rec i można było robić zdjęcia podczas filmowania, w takim przypadku w menu wybierając format/rozmiar zdjęcia była opcja rozmiar zdjęcia w przypadku dual rec. Nie mam a6000 więc nie mam jak sprawdzić, czy taka funkcja jest w menu, jeśli nie ma to się nie da i pracownik w sklepie wprowadził Ciebie w błąd, jeśli jest to wystarczy podczas filmowania wciśnąć spust migawki i zdjęcie zostanie wykonane.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kompakt HX-50 miał taką możliwość. Pózniejsze pewnie też.
Żaden bezlusterkowiec Sony, takiej opcji nie przewiduje. Sprzedawca wprowadził Cię w błąd, jeś tak powiedział.

------------------------------
fotoamator
DominikDe
Nowicjusz

Dziękuje za odpowiedzi.

Oddałbym sprzęt bo bardzo mi zależało na takiej funcji ale serce chyba by mi pękło bo robi rewelacyjne zdjęcia.

No nic, będę wycinał klatki z filmów 😕

mare37
Użytkownik

Z całym szacunkiem, ale a6000 robi beznadziejne zdjęcia na kitowym jak i tele obiektywie. Ja się tego pozbyłem i nie żałuję. Kupiłem RX10 i różnica jest kolosalna. Zdjęcia jak żyleta w różnych warunkach a w a6000 nie ma szans na takie chyba, że dokupisz zeissa za ponad 3 tys.

https://www.flickr.com/photos/26806374@N05/albums

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Z całym szacunkiem, ale a6000 robi beznadziejne zdjęcia na kitowym jak i tele obiektywie. Ja się tego pozbyłem i nie żałuję. Kupiłem RX10 i różnica jest kolosalna. Zdjęcia jak żyleta w różnych warunkach a w a6000 nie ma szans na takie chyba, że dokupisz zeissa za ponad 3 tys.

 

Pozostaje pogratulować. Ważne, aby fotografowanie sprawiało radość i satysfakcję :slight_smile: Trafiłeś na sprzet, którym potrafisz się posługiwać i który spełnia Twoje oczekiwania. To bardzo dobrze. Życzę Ci wielu udanych kadrów.

:slight_smile:

 

 

Jednak nie generalizowałbym. Używałem zarówno RX-10, jak i A6000 - z kitowym 16-50, a jakże. Jednak po porównaniu jakości zdjęć, z żalem stwierdziłem, że RX-10, to nie jest aparat dla mnie 😞

Z drugiej strony, RX-10 to po prostu Zeiss (tańszy, bo do mniejszej matrycy przeznaczony), z zatyczką w postaci obudowy z matrycą i elektroniką...

Wyższość A6000 jest jeszcze w tym, że lepszego (jak potrzeba) obiektywu można się dorobić i kupić, zaś RX-10 jest konstrukcją zamkniętą - żadnej wartości dodanej.

 

Reasumując - każdemu wg potrzeb i możliwości :thumbsup:

------------------------------
fotoamator