anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A77 II - jaka lampa ktora sie nie przegrzewa?

paul123-----
Użytkownik

Sony A77 II - jaka lampa ktora sie nie przegrzewa?

Mialem z A700 lampe Sony HVL-58. Obecnie do A77mk2 uzywam HVL f43m.

W obu lampach jest to samo ograniczenie - wylaczenie/zablokowanie flasza kiedy sie przegrzeje.

Denerwuje to strasznie a nie wiem jak jest u producentow niezaleznych z ktorymi nie mam doswiadczenia jesli chodzi o lampe wlasnie np metz czy sigma.

Mozecie cos polecic?

13 ODPOW. 13
paul123-----
Użytkownik

@pawelszy, tak jest wlasnie robione. w klubach jest tak ciemno iz uzywa sie bardzo wysokiego iso, tuz na granicy uzytecznosci, gdyz kolejny stopien, wyzszej czulosci to nieakceptowalne i widoczne ziarno. nie trzeba mi tez proponowac wiekszej lampy z duza moca bo nie o to chodzilo. wystarczy taka jaka jest ale bez tego zabezpieczenia.

 

@Lajam,  nie wiem jak to rozwiazali w canonie, ale skoro problem spalenia lampy bylby na tyle powazny i realny to pewnie by takie zabezpieczenie u siebie dali a tymczasem nic takiego sie nie dzieje. wiec nie jest to dla mnie przekonujacy argument. Kupowac HVL60 + zenwetrzny battery pack to juz duzy koszt i nieco przerost formy nad trescia jak na takie zlecenia bo tutaj spokojnie moge na chwile odlozyc aparat i poczekac. problem w tym, ze tych chwil jest duzo i dosc czesto co jest cholernie wkurzajace. A skoro o backupie mowa to rownie dobrze moglbym kupic jeszcze jedna HVL43 i uzywac naprzemiennie. Mimo to, wolalbym przetestowac sobie innego producenta i zobaczyc jak to jest z tym przegrzewaniem na prawde, skoro inni nie musza dawac takiego zabezpieczenia a Sony musi.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak dla mnie sytuacja jest prosta - skoro HVL43 się za szybko grzeje to znaczy, że zbyt często wali pełną mocą. W tej sytuacji problem przegrzewania na pewno zmniejszy używanie baterii zamiast akumulatorów, a rozwiązaniem jest mocniejsza lampa, która nie będzie błyskać na pełnej mocy. 

 

Ostatecznie zawsze można zmienić system na taki, w którym praca z błyskiem jest zwyczajnie przyjemniejsza (system pomiaru błysku to nie jest i nigdy nie była mocna strona bagnetu A). 

 

Wracając jeszcze do lamp w innych systemach, to nowe lampy mają już zabezpieczenia przed przegrzewaniem więc nie wiem na jakich danych się opierasz. 

 

 

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

Jak kolega napisał :slight_smile: tylko że ja mam Genesisa 180 polecam

Daro
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Miałem kiedyś podobny problem.

Problemem z lampami Sony jest to, że po nagrzaniu się-wyłączają się na ok 10 minut. Tak miałem z HVL58.Miałem, bo spaliła się i w przeciwieństwie do innych lamp nie wymienia się w niej żarówki (tak, tak, wiem…) tylko cały moduł palnika. Koszt ok 800zł.W Canonie czy Nikonie koszt takiej naprawy to-90zł.A więc kupiłem lampę Metz 58-tutaj jak lampa się przegrzeje, to nadal błyska, tylko, że rzadziej. No to kupiłem Elinchroma ELC 1000 ProHD i wreszcie mam spokój.