anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Imprezy lotnicze - 2012r.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Imprezy lotnicze - 2012r.

Kolejny rok się zaczął i jak co roku planowanych jest kilka imprez lotniczych w naszym kraju. Więc dla tych co lubią fotografować z aparatami uniesionymi w górę jak również opuszczonymi w dół, na niebie i na ziemi podaję terminy imprez lotniczych zaplanowanych w 2012 roku w Polsce:

Festyn lotniczy Ostrów 2012 - 26-27.05 Michałków (Ostrów Wielkopolski)
Air Fair - 1-2.06 Bydgoszcz
VI Płocki Piknik Lotniczy - 23-24.06 Płock
Mazury Air Show - 4-5.08 Giżycko
IX Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy - 1-2.09 Bielsko-Biała

82 ODPOW. 82
profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Podrzucę kilka zdjęć z SIAF 2012.
Wrzućcie sobie tą imprezę w kalendarze na przyszły rok bo warto (o ile nie zazębi się z Radomiem).

grzybki z barszczem
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

wow! to ostatnie wymiata :D

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

marcin napisał(a):

Podrzucę kilka zdjęć z SIAF 2012.
Wrzućcie sobie tą imprezę w kalendarze na przyszły rok bo warto (o ile nie zazębi się z Radomiem).



Nie powiem ciekawie to wygląda. Zanotuje datę. Nawet jeśli pokryje się z Radomiem wybiorrę się na Slovakię.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

A jak wyglądała sprawa terminów w latach ubiegłych? Teraz SIAF byl w pierwszy weekend września, AirShow jest w ostatni, "pełny" weekend sierpnia więc nie powinni się "zazębić". Poza tym sprawa aktorów pokazów - kto gdzie poleci.

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

SIAF i Radom w zeszłym roku się nałożyły na siebie.

grzybki z barszczem
Fatamorgana-----
Początkujący

To kto jedzie do Ostravy?
SIAF nie było dla mnie niestety... pierwszy weekend akurat wracałem z wakacji.
Widzę że szkoda. Ale...dzięki Marcin za wszystkie dane. Przydadzą się.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja będę w Ostravie na 100%

profile.country.pl_PL.title
jacej92
Użytkownik

Ja również się w Ostravie zamelduje :) mam tylko nadzieje że 70-200 będzie wystarczające! :)

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Ponieważ zaliczyłem tegoroczną edycję berlińskiego ILA to podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i zrobię małe podsumowanie.

1. W powietrzu - słabiutko. Na otarcie łez w piątkowy wieczór latał polski Mig-29, a dzień wcześniej fiński F-18. Pozostałe pozycje z programu wypadały dość przeciętnie i na dodatek było ich jak na lekarstwo. Czasem pomiędzy lotami było przydługie pauzy kiedy nic się nie działo. Przyloty (np. naszej pary Migów czy też Bieługi) odbywały się także na pasach starego lotniska przez co odpadały możliwości złapania lądowań. Ojroffajtery daleko, wysoko i bez szaleństwa. Żelaźni bardzo dobrze choć szkoda, że skład nie zawiera jeszcze przynajmniej jednego samolotu uczestniczącego w pokazie bo trochę giną na tak dużej imprezie jak ILA. Iskry mnie rozczarowały, ale to nie z winy pilotów tylko specyfiki imprezy (pokaz obcięty i wyżej prowadzony). Tureckie Gwiazdy wypadły blado i nudno (w porównaniu do pokazów jakie widziałem na zeszłorocznym AirPower).
2. Na lądzie - statyka na szczęście bardzo dobra. Z kilku ujęć już teraz jestem zadowolony. Dobrze zorganizowana ekspozycja i łatwy dostęp do samolotów trzeba pochwalić. Ja nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń - statyka świetna.
3. Miejscówka pod płotem poza terenem lotniska spalona. Zorganizowano strefę bezpieczeństwa do której nie tylko nie można było wjeżdżać autem, ale też zwiedzanie piesze było zakazane. Policja skutecznie pilnowała przestrzegania granic strefy. Pierwszy raz spotkałem się czymś takim a pokaz (jak to na ILA) odbywał się bardzo wysoko i daleko od publiki.
Suma sumarum na kolejną edycję ILA trzeba mnie będzie wołami ciągnąć. Jednakże jest jedno zastrzeżenie: jeżeli pojawi się silna reprezentacja rosyjskiej myśli lotniczej w pokazie dynamicznym lub Raptor to pojadę z miłą chęcią.


Żeby nie być gołosłownym i udowodnić ;-) moją obecność na ILA wrzucam trzy zdjęcia Fina.

grzybki z barszczem
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Marcin wielkie dzięki za opis! Myślę, że nie tylko mnie się przyda. Fajnie, fajnie :thumbsup:



Pojawił się plan pokazów w Ostravie:
Sobota
Niedziela

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer