anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ogólnopolski Plener Fotograficzny

gustaf------
Początkujący

Ogólnopolski Plener Fotograficzny

W dniach 17-19.02.2012 r. Ja oraz kolega znany na tym forum jako Fatamorgana postanowiliśmy, że zorganizujemy wspólnie plener fotograficzny. Miejsce - http://www.ukubicow.pl/

Idea jest prosta - wspólne spotkanie koleżanek i kolegów, których łączy pasja fotografowania oraz używania wszelkiej maści sprzętu fotograficznego.

Aby przedsięwzięcie się powiodło chcieli byśmy najpierw uzyskać informację od was czy w ogóle chcieli byście spotkać się, porozmawiać, pooglądać zdjęcia, sprzęt fotograficzny, pobiesiadować :)

Z wstępnych informacji jakie uzyskałem jest duża szansa na przyjazd na tą imprezę naszych przyjaciół z SONY Foto Team.

Spotkanie będzie miało nie tylko charakter towarzyski ale także warsztatowy.

Zaproszeni goście postarali by się odpowiedzieć na pytania odnośnie sprzętu fotograficznego, a także techniki wykonywania zdjęć.
Ja osobiście chętnie przygotuję materiał na temat fotografii ślubnej i odpowiem na pytania jakie ewentualnie się pojawią w tej materii.
Planowane będzie także slajdowisko i pokaz fotografii jakie wykonali uczestniczy "Tajnych Plenerów" na przestrzeni ostatnich 3 lat. Chcemy także umożliwić wam wszystkim podzielenie się z nami waszymi zdjęciami i powiedzenie o nich kilku słów.

Plan jest fajny i tak naprawdę to od nas wszystkich zależy czy taki plener się odbędzie i czy ma rację bytu.

Planowany koszt pleneru to około 50-65 zł od osoby za dzień.

Planujemy także zaprosić osoby z forum KKM, Canona, Nikona, Pentaxa, Olympusa.

Najważniejsze jest miejsce i termin.
Miejsce daje wiele możliwości wyjazdowo-wycieczkowych.

Na pewno będzie zorganizowana piesza wycieczka w góry (np. do Bacówki na Rycerzowej po ciepłego grzańca lub np. na Babią górę, Pilsko - to jest do ustalenia). Dla osób, które chcą wypocząć niekoniecznie chodząc po górach w okolicy jest wiele atrakcji, o których napiszemy. Postaramy się dać wam do wyboru kilka ewentualności, tak by każdy mógł miło i owocnie spędzić czas, a wieczorem podzielić się wrażeniami na wspólnej biesiadzie

Proszę zatem o wpisywanie się w tym wątku gdyż tak naprawdę dziś do godziny 18.00 musimy podjąć decyzję czy ów plener w ogóle się odbędzie.

Pozdrawiam i zapraszam. Mam nadzieję, że uda się nam wszystkim wspólnie zrobić coś pozytywnego...

23 ODPOW. 23
gustaf------
Początkujący

Są dwie listy więc osoby z forum SONY mogą wybrać gdzie się zapisują :) Ważne by osoby na listach się nie dublowały.

Po świętach więcej na temat pleneru gdyż teraz jesteśmy zabiegani mocno :).

Fatamorgana-----
Początkujący

Trwa intensywna korespondencja organizacyjna. Zwłaszcza w kwestii zapraszania gości.
Bo chcemy aby byli to goście znamienici....
:c20 :D
Aby każdy mógł podejrzeć dorobek naprawdę zaawansowanych i doświadczonych.
Chodzi o to, aby było coś dobrego, ciekawego dla każdego, dlatego program będzie zróżnicowany, na pewno nie monotonny.

Co do zapisów- jeśli ktoś jest zalogowanym na KKM i tutaj- niech się wpisze na KKM. Jeśli tylko tutaj, no to oczywiste, że dopisuje się do listy tu- w osobnym wątku.
Dziękujemy za dobrą współpracę.
Pozdrawiam i zapraszam. Zwłaszcza nowych. :c10

Fatamorgana-----
Początkujący

Wstępnie mogę potwierdzić uczestnictwo jednego z zaproszonych gości.
:D :nauseated_face:

Program oraz propozycje wycieczkowo -fotograficzne wraz z mapką przedstawię ok. połowy stycznia, jako że jest jeszcze parę ciekawych spraw do ustalenia i upewnienia się.

Pozdrawiam.

Fatamorgana-----
Początkujący

Podaję dokładny cennik.

Piątek: obiadokolacja- 20 zł.
nocleg ze śniadaniem- 45zł.
Sobota: obiad- 20zł
Kolacja biesiadna: 35zł.
nocleg ze śniadaniem niedzielnym- 45zł.

Suma dla osoby dorosłej: 165zł
Jeżeli nie uda się załatwić sponsora, będzie zrzuta na pokrycie kosztów przyjazdu gości specjalnych, drobnych gadżetów. - po 5 zł/os.
Cennik nie obejmuje alkoholi, atrakcji dodatkowych (ogniska itd).
Śniadania są w formie stołu szwedzkiego.

Cennik dla dzieci.
0-2,99lat - bezpłatnie
3-10,99lat - 35zl/nocleg ze śniadaniem - wyżywienie 50% - połowa porcji
od 11 osoby liczone jako dorosłe.
Łóżka dostaje każda osoba, na życzenie łóżeczko dla dziecka.

Przypominam, że wszystkie pokoje mają łazienki.
UWAGA: ze względów logistyczno-organizacyjnych uprasza się nie rezerwować na czas pleneru poszczególnych pokoi na własną rękę- dysponujemy pełną listą pokoi i będziemy je przydzielać według:
- kolejności zapisów
- dokonanych wpłat (tu szczegóły podam niebawem- jest oczywiste, że rezerwacja bez dokonanej wpłaty jest tylko deklaracją bez potwierdzenia)
- potrzeb uczestników (osoby z małymi dziećmi, osoby starsze itp.- tj. osoby takie zostaną ulokowane na najniższym piętrze w pokojach wg. ich pojemności). Z tym przydzielaniem zawsze jest trochę zachodu- ale mamy to już przećwiczone na poprzednich licznych (po 80-90 osób) plenerach tak, że nikt nie wyląduje na schodach...

Jeżeli ktoś zechce przyjechać wcześniej/zostać dłużej- nie ma problemu- proszę jednak wszelkie ustalenia w tym zakresie czynić z gospodarzami obiektu- takimi sprawami organizator już się nie zajmuje.

Z wpłatami i kontem ruszymy za chwilę.
Pozdrawiam.

Fatamorgana-----
Początkujący

PROGRAM RAMOWY IMPREZY.

PIĄTEK 17.02
- przyjazd uczestników i zakwaterowanie
- zajęcia w plenerze wg. własnego uznania

- 17:00- 18:00 Obiadokolacja

- 18:00 Oficjalne otwarcie pleneru
- powitanie gości, informacja wstępna, przedstawienie gości specjalnych

Program wieczorny (blok prezentacji autorskich)
- 18:30 Prelekcja gościa. Andrzej Baturo (ZPAF, fotografia reportażowa i dokumentalna, laureat World Press Photo, Grand Press Photo) "Powrót do przeszłości" oraz dyskusja z udziałem obecnych.
(zdjęcie grupowe)
- 20:00 Prelekcja gościa. Zbyszek Podsiadło (ZPAF, fotografia dokumentalna "Ocalić przed zapomnieniem") oraz dyskusja z udziałem obecnych.

- 21:30 Prelekcja gościa (Polska Agencja Prasowa, fotoreportaż codzienny) oraz dyskusja z udziałem obecnych.
-od 23:00 czas wolny


SOBOTA 18.02

- poranne focenie (dla zapaleńców wyjście grupą w góry na pobliskie wierchy, cel do ustalenia wg. pogody i warunków).
- 8:00 - 9:00 śniadanie

- od 9:15 zajęcia w terenie (wg. pogody), wyjazd na punkty widokowe… Ochodzita, Koczy Zamek, fotografia krajobrazu górskiego, wizyta w pracowni rękodzieła ludowego w Koniakowie (słynne w Europie koronki koniakowskie) - koszt ok. 1.50zł/osobę oraz w słynnej Chacie Kawuloka w Istebnej gdzie z udziałem prawdziwego górala można obejrzeć, dotknąć, sfotografować a nawet i może zagrać na ludowych instrumentach takich jak trombita, skrzypce (koszt wstępu dla grupy 30-40 osób = ok. 120zł. )

- 14:00 - 15:00 obiad

- 15:00 – 16:30 sprzęt, dyskusje, wymiana doświadczeń.

- 16:30 – 19:00 Poradnik fotografii ślubnej- czyli mini warsztaty i dyskusja z udziałem profesjonalisty (Sławek Nakoneczny). Dla niezainteresowanych- czas do dowolnego zagospodarowania.

- 19:30 – 23:30 Biesiada i zabawa z konkursami (konkurs wiedzy o fotografii oraz konkurs niespodzianka), (foto grupowe)

NIEDZIELA 19.02

Poranne fotografowanie w terenie (w trybie dowolnym).
8:00 - 9:00 śniadanie i foto grupowe

9:30 – 10:00 Oficjalne zakończenie pleneru.

Od 10:00 indywidualne wyjścia w teren oraz wyjazd uczestników

(wykwaterowanie do godz. 14:00).


Organizator zastrzega możliwość dokonania zmian i korekt w zależności od warunków - najbardziej prawdopodobna zmiana dotyczy zajęć sobotnich (może zostać wymuszona pogodą).


Informacje dodatkowe: Na podstawie inspekcji dokonanej przeze mnie w niedzielę 15.01 i zebranych informacji potwierdzam że:

- zasięg WiFi- jest na terenie całego obiektu - zasięg telefonii komórkowej- poza jadalnią i barem ogólnie jest. Najlepiej na zewnątrz i na piętrach. Najlepiej odbiera Orange, Play bardziej przy oknach i na zewnątrz.
- temperatura w pokojach- naprawdę ciepło! Bez obaw, będziecie nie raz wietrzyć...w nocy tez ciepło.
- każdy pokój ma szklane kubki dla gości chcących sobie zrobić kawę czy herbatę. Czajniki są na korytarzu. Jeden jest w recepcji.
- każdy uczestnik imprezy po przybyciu winien wpierw zgłosić się w Recepcji, która znajduje się w budynku A na I piętrze przy klatce schodowej (plan budynków, wejście itd. będzie tu do wglądu). Po zgłoszeniu swych danych, podpisze się na liście oraz uiści opłatę 6 zł tytułem pokrycia kosztów organizacyjnych. Otrzyma też regulamin imprezy (treść podam do wcześniejszego zapoznania się) oraz kartę gościa do wypełnienia.

Zaopatrzeniowo przydatne:
- najbliższa stacja paliw (czynna do godz. 22) w Milówce przy rzece (niskie ceny!) oraz dalej w Ciściu (Slovnaft), całodobowa w Węgierskiej Górce w centrum przy drodze (Bliska).
- Sklepy: Biedronka- w Milówce (od 7-21), sklepy prywatne w centrum, sklep ogólnospożywczy- tam gdzie punkt apteczny poniżej, pizzeria - w Milówce.
- Apteki: Milówka centrum oraz najbliższy nam punkt apteczny w Milówce Szarem- przy rozstaju dróg do naszego pensjonatu i Kamesznicy.
- kościół (jeśli ktoś zapragnie strawy duchowej w niedzielny poranek)- blisko w Kamesznicy- o ciekawej bryle.


Poniżej przedstawię jeszcze opisy miejsc, plany dojazdu i zobrazuję okolicę oraz podam wykaz opcji wycieczkowych. Podane zostaną także zagadnienia orientacyjne naszego obiektu, parkingu i okolicy.

W tym wątku nie prowadzimy dyskusji- od tego mamy wątek ogólnoplenerowy.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Fatamorgana napisał(a):


Program wieczorny (blok prezentacji autorskich)
- 18:30 Prelekcja gościa (ZPAF, fotografia reportażowa i dokumentalna, laureat World Press Photo, Grand Press Photo) "Powrót do przeszłości" oraz dyskusja z udziałem obecnych.
(zdjęcie grupowe)
- 20:00 Prelekcja gościa (ZPAF, fotografia dokumentalna "Ocalić przed zapomnieniem") oraz dyskusja z udziałem obecnych.

- 21:30 Prelekcja gościa (Polska Agencja Prasowa, fotoreportaż codzienny) oraz dyskusja z udziałem obecnych.



Czyżby prelegenci prosili o anonimowość? :c7 :c6 :o

Fatamorgana-----
Początkujący

Nie, ale wszystko w swoim czasie. Nie widzę sensu teraz wyjaśniać kto i o której wystąpi, skoro to jest jeszcze ustalane.
A przede wszystkim- autorom zostanie poświęcony osobny tekst.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Fatamorgana napisał(a):

Nie widzę sensu



To, że Ty go nie widzisz nie znaczy, że go nie ma.
Wyobraź sobie, że te nazwiska są w stanie jeszcze kogoś ściągnąć na plener, wiem, że lista jest pełna, ale jest jeszcze sporo czasu aby zorganizować sobie, czas i miejscówkę na nocleg w pobliżu, atak ...

Fatamorgana-----
Początkujący

Tomku, wiem co myślisz. Ale nie lubię określać z góry że coś/ktoś będzie jak za chwilę się może okazać, że czegoś jednak nie będzie.
Myślę, że jak ktoś jest laureatem World Press Photo, to mówi samo za siebie...

Tymczasem zaszła jednak jedna zmiana- trzeci prelegent (miał nim być Andrzej Grygiel z PAP) musiał zrezygnować z przyjazdu- NIESTETY!

Na temat pozostałych mogę powiedzieć, że są to:
Zbyszek Podsiadło i...Andrzej Baturo- chodząca historia polskiego reportażu.
Zapraszam.
Info o naszych gościach.
http://photman.prv.pl/
http://zpaf.pl/pliki/b1.pdf

UWAGA, jeśli będą kolejni chętni- proszę zapisywać się!
Mamy w budynku obok dodatkowe miejsca (50m, w cenie 40zł za osobonoc ze śniadaniem), zaś restauracja i tak wszystkich pomieści.

Zapraszam.

Fatamorgana-----
Początkujący

Plany dojazdu i updatowany program jest tu:
http://www.klubkm.pl/forum/showthread.php?t=42013

Pozdr.