anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY na Targach Video Foto Łódź 2012

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

SONY na Targach Video Foto Łódź 2012

:c37

z przyjemnością w imieniu Administratora, Moderatorów oraz własnym mam zaszczyt poinformować oraz zaprosić Was na stoisko SONY, które będzie można odwiedzić w dniach 29 - 31 marca 2012, podczas tegorocznych Targów Video Foto 2012

http://img856.imageshack.us/img856/1641/31997523948627609678413.jpg

Ekipa moderatorska oraz Administrator na targach pojawi się w Piątek oraz Sobotę. Zapraszamy :thumbsup:

Dzięki Administratorowi mamy dla Was łącznie 45 firmowych wejściówek, takich jakie mają wystawcy, czyli do wykorzystania w PT i SOB, z możliwością wielokrotnego wchodzenia i wychodzenia. Więcej na ten temat tutaj: LINK.

Na stoisku SONY - tak samo jak i w zeszłym roku - stacjonować będzie serwis CSI Foto i Video, którego przedstawiciel będzie miał możliwość sprawdzenia stanu przebiegu migawki i innych informacji diagnostycznych.

W obrębie stoiska SONY, planowane jest utworzenie stoiska salonu SONY Centre, z możliwością pozyskania informacji na temat produktów SONY oraz i ich sprzedaży, a także ze sprzedażą wybranych produktów. Zaznaczam, że stoisko takie na tę chwilę jest jedynie planowane.


Chciałbym również poinformować o spotkaniu Foto Klubowiczów, które odbędzie się w Piątek (30.03.2012r.), w Peronie 6, o godzinie 20:00


Zdjęcie grupowe na tegorocznych targach będzie wykonane przy stoisku SONY:
- Piątek godzina 17:30
- Sobota godzina 14:00


Zapraszamy Wszystkich :c22

edit:
Starosta założył wątek dotyczący wspólnych dojazdów na Targi: LINK


edit2:
Na stoisku SONY będzie możliwość zakupu wybranego sprzętu w cenach hurtowych :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
55 ODPOW. 55
profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Dzięki Lajam za wejściówkę. Było warto się poszwędać po hali, zaspokoiłem swoją potrzebę wiedzy. I teraz mam szacha, czy kupić A580 czy A55?Ale to swoją drogą.Nie mam zdjęć bo tymczasowo brak aparatu foto.Mam kilka filmików, i gdzie można podłożyć linki?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

stanley76rsko napisał(a):

Mam kilka filmików, i gdzie można podłożyć linki?



Nie wiem, czy zgodzą się ze mną moderatorzy ale wydaje mi się, że jeżeli filmiki dotyczą targów FVF to najlepszym wątkiem dla nich będzie galeria zbiorowa. Jeżeli filmiki miałyby dotyczyć poszczególnych kamer czy aparatów pokazujących ich możliwości czy też techniczne oceny sprzętu to sądzę, że dla takich filmików dobre miejsce będzie w wątkach sprzętowych dotyczących poszczególnych urządzeń.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Trochę posprzątałęm ten wątek z niepotrzebnych dyskusji ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Chciałbym w kilku zdaniach opisać tegoroczną edycję targów.
Nowa Hala
Fajnie, że nie trzeba było przechodzić z hali do hali, zwłaszcza, że pogoda była iście zaskakująca i zmieniała się częściej niż światła na pobliskim skrzyżowaniu.
Zdecydowanie polepszył się standard toalet. Pojawiła się szatnia (wcześniej była w drugiej hali). Więcej też było miejsca na warsztaty/prelekcje. Generalnie duży plus za zmianę. Nie da się odnieść innego wrażenia, jak to, że hala jest nieco za mała w stosunku do potrzeb. I mimo wielkich nieobecnych (o nich niżej) było ciasno! A im bardziej na lewo, tym ciaśniej.

Wielcy Nieobecni
SAMSUNG, FUJI, LEICA, LOWEPRO, K-CONSULT, Foto ...
Naprawdę szkoda. Chciałem wziąć do łapek X-PRO1, M9, NX200 z naleśnikami. Chciałem kupić lenscase. Wypożyczyć coś szerokiego od sigmy(k-consult). Kupić gazetkę FOTO. Drogie wymienione i nieobecne firmy: szkoda, że zrezygnowaliście z targów :(

Modelki
Ja wiem, że targi to nie miejsce na niekończące się sesje foto. Niemniej jednak do tej pory nie brak było modelek lub innych ciekawych tematów do focenia (jak np.rok temu stoisko z 'menelem' pod śmietnikiem, czy bodypainting Avatara). Flamenco na stoisku SONY, znudzona piłkarka na Fomei, jedna smutna, a druga nadrabiająca modelka na DigitalFotoVideo, długo i dziwnie pomalowana na Phottix - pozostawia pewnego rodzaju rozczarowanie. Co dzień te same twarze. Podobno było też troszkę "tematów" na stoisku Nikona i dystrybutora Canona, ale mimo szczerych chęci na nic się nie załapałem, a przecież byłem dwa dni na targach.
Czy ktoś z was pamięta scenerię safari na SONY, modelki Samsunga, PinUp gazety FOTO, czy Avatary ? Było więcej i lepiej.
Na dodatek panowała jakaś taka ciemność i badziewie w tle. Na wyrazy uznania zasługuje stoisko SONY. Częste wejścia (o każdej pełnej). Światło ciągłe. Tło tematyczne, bez chamskiego logotypowania. Dało się? Dało. Mam nadzieję, że za rok SONY również będzie i będzie kontynuowało prowadzenie sesji dla ludzi. W sam raz by sprawdzić sprzęt i swoje umiejętności fotografii reportażowej ;)


Czwartek. Czyli zaróbmy więcej.
Jak wiadomo dzień ten jest dniem dla profi. Z tego co słyszałem, to było okropnie dużo ludzi tego dnia. Nie zazdroszczę profesjonalistom, którzy przyszli dowiedzieć się czegoś, przetestować sprzęt (np. "premiery targów" 1DX, 5dMKIII itd.), zdobyć kontakty. Dopóki MTŁ nie zrozumie, że musi wprowadzić ograniczenie wejść na podstawie: legitymacji prasowej, KRS/REGON itd. oraz dopóki nie zwiększy ceny dla pozostałych (wielokrotnie, co zniechęci i zmusi do przyjścia w PT, SOB), dopóty będzie mi żal PRO. Żal MTŁ.

Zabrakło mi swego rodzaju targowej wypożyczalni sprzętu. Czyli wypożyczenie aparatów, szkiełek itd. na czas targów. Z tym będzie problem tak długo, jak długo trudem będzie ubezpieczenie sprzętu itd.
Bardzo się cieszę, że SONY sprzedawało sprzęt. Wszak są to targi. Widziałem, że sporo foto klubowiczów udało się na zakupy. A to nowe a77, a65, a to akumulatory. Troszkę tego kupiliście. Fajnie. Oby w przyszłym roku również była taka możliwość.
Zapewne widzieliście info na jednym ze stoisk, że mają taniej (a77, nex7) niż stoisko SONY. Kto się zagłębił i porównał ceny, ten wie, jak bardzo to była promocja na poziomie "promocji nie dla idiotów" :c20


Mimo wszystko cieszę się, że byłem. Spotkałem się z wieloma fajnymi osobami, do których mordka sama się uśmiecha. Mogłem chwilę pofocić ciekawym sprzętem. No i co nieco kupić. Dodatkowo uzyskałem fachową pomoc na stoisku EIZO, dzięki czemu mój nowy nabytek zyskał w moich oczach. A dzięki uprzejmości SONY, mogłem prezentować swoje foty na telewizorach przy stoisku, a nawet przez chwilę dać kilka rad podczas fotografowania modelki.

Niemniej jednak tegoroczne targi będą kojarzyć się z przykrą sprawą kradzieży sprzętu Lajama :|
Zatem pozostaję z myślą "Oby!"

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Mam podobne spostrzeżenia jak kris, szczególnie jeśli chodzi o stoiska i organizację targów.

Pomimo dotkliwej straty nie żałuję samej wizyty na targach.
Fajnie było się z Wami spotkać. Dziękuję :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Wywołałem krisa do "odpowiedzi" to i sam napiszę kilka słów.
Targi przeniosły się do jednej, nowoczesnej hali. Fajnie. Salki konferencyjne, bufet i kawiarnia, miejsce aby usiąść czy stanąć z boku i porozmawiać ze znajomymi a wszystko to w przeszklonej, widnej hali. Super. Szatnia, toalety, wszystko w jednym miejscu. Ale już dla wystawców za mało miejsca. Nie wiem, czy zmiana miejsca była podyktowana mniejszą liczbą wystawców czy mniejsza powierzchnia spowodowała mniejszą ilość firm prezentujących sprzęt ale na pewno ilość firm i ilość miejsca wymusiły zmniejszenie powierzchni przypadającej dla poszczególnych firm (no chyba, że to firmy nie chciały dla siebie więcej miejsca ale tego nie rozumiem). To są sprawy zakulisowe. W każdym razie mniejsza ilość wystawców, mniejsza powierzchnia stoisk spowodowały mniejszą ilość sprzętu prezentowanego na targach (chyba, że firmy nie mają co prezentować ale w to raczej nie wierzę), panował większy ścisk między stoiskami, mniejsza powierzchnia to mniej miejsca do ustawienia sceny, mini studia czy podobnych atrakcji. Tam gdzie była możliwość fotografowania modelek ścisk był duży, trudno było zająć dobre miejsce aby kadr był "czysty". No i nieobecność na targach kilku firm, które w latach ubiegłych były bardzo aktywne i widoczne.
Stoisko Sony było największe (a właściwie było kilka tematycznych stoisk Sony ułożonych blisko siebie). Na ustawionej scenie było sporo atrakcji bo to i modelka w stroju ludowym hiszpańskim, i para tańcząca flamenco. Można było sprawdzić przebiegi aparatów, zakupić sprzęt, poznać fotoklubowiczów, wydrukować zdjęcie no i zapoznać się z gamą produktów Sony - aparaty małe i duże, kamery amatorskie i profesjonalne, laptopy, telewizory. Oferta prezentowana z rozmachem.
Sobie ponarzekałem bo się trochę zawiodłem. Chciałem zobaczyć i przymierzyć niektóre sprzęty a się nie udało (bo to albo kolejka, albo brak firmy/sprzętu). Natomiast towarzysko bardzo duży plus. Spotkałem wielu znajomych i nieznajomych, dzięki większej przestrzeni "towarzyskiej" gdy obejrzało się wszystko można było usiąść w większym gronie i pogadać.
W tym roku szykuje się jeszcze jedna impreza targowa: Foto Media w Kielcach. Jest to impreza debiutująca na rynku targowym, nie ma jeszcze żadnych danych poza terminem, na temat wystawców. Ponieważ impreza będzie po raz pierwszy nie wiem czego się spodziewać ale raczej się pojawię. Kto wie, czym skończy się rywalizacja dwóch podobnych tematycznie imprez.