anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8308C problem z przełączaniem kanałów + zawiesza się TV (dotyczy również KD-43X z tego co wyczytałem na forum)

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

KD-49X8308C problem z przełączaniem kanałów + zawiesza się TV (dotyczy również KD-43X z tego co wyczytałem na forum)

Często podczas przełączania kanałów TV się zawiesza. Nie można przełączyć kanałów nic zrobić .... Tv się nie chce nawet wyłączyć.  Czy można rozwiązać ten problem ?

- brak możliwości przełączenia kanału podczas oglądania;

- brak możliwości włączenia/wyłączenia odbiornika

- odbiornik wyłącza się a fonia pozostaje (dźwięk jest słyszalny przez dobre kilka minut);

- zawiesza się menu TV

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Pablos83
Poszukiwacz

Potwierdzam problemy częstego zawieszania się TV. Po wyłączeniu TV ciągle jest dzwięk, musze ciągle wyjmować kabel zasilający, strasznie mnie to denderwuje. Czy mam wadliwy TV? 

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

Oczywiście, że tak. Podobnie jak ja i inni użytkownicy. Czy ktoś z działu technicznego Sony wie na temat planowanej aktualizacji oprogramowania, która by naprawiła problem ???

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Z całym szacunkiem, Filippousis, ale to pytanie wywołuje u mnie tylko śmiech. Miałem w TV przeprowadzane w sumie już 3 aktualizacje. Żadna nie przyniosła oczekiwanego efektu (nie wspomnę juz o przekładanej co chwila dacie wypuszczenia aktualizacji umozliwiającej nagrywanie HDD i włączającej Twin Tuner). W serwisie rozkładają ręce, w salonie mają wszystko w pompie.

 

Jestem zdania, że ta seria TV to bubel. Zamiast pozwalać swobodnie oglądać, wywołuje tylko złość, zdenerwowanie i frustrację. Jedyny pozytywny aspekt sytuacji, to ćwiczenia gimnastyczne przy kilkukrotnym wyciąganiu wtyczki z gniazda zasilania...

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

Rozumiem. Masz większe "doświadczenie" w temacie, ja dopiero się z tymi problemami zaznajamiam, stąd moje pytanie.

Patryk281
Poszukiwacz

KD-55X8509C- ten sam problem, masakra jak można takie dziadostwo wystawiać na półki w sklepach. Zamiast cieszyć się z zakupionego produktu to się boję pilota dotknąć. SKANDAL, mam nadzieję że ruszą dupy i problem zniknie!!!

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Niestety, jak poczytasz fora, to zobaczysz, że od ok. pół roku nikt z SONY dupy nie rusza.

Niestety, jak kupowałem TV, to był na tyle nowy, że opinii było bardzo mało.

Mam zamiar doprowadzić do wymiany TV na nowy (bo przeciez w salonie "zwrotów nie przyjmują"), a jako że z nowym będzie to samo, to po kilku ponownych wizytach serwisu, bedę chciał zwrot gotówki.

Niestety do TV był dobierany soundbar Sony (wymiary i kolor), a co do niego na razie nie mam zastrzeżeń, więc pewnie za kilka lat, po rozprawie sądowej zostanę z soundbarem Sony i TV innej firmy... :slight_smile:

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

Otrzymałem meila od Sony - może się każdemu z nas przyda i pomoże. Aktualizacja mozliwa tylko z pendrive'a.

  • Nazwa: Firmware update to v2637 for TV
  • Data wydania: 17-11-2015

 

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

W odpowiedzi na przesłaną wiadomość, jeśli problem z działaniem urządzenia nadal występuje proszę o zainstalowanie poniższej aktualizacji.

http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/prd-tvhc/bravia-kd-4Kmodels-firmware-update-v2637-eub...

profile.country.PL.title
filippousis
Użytkownik

Po ostatnie dostępnej aktualizacji, 2 krotnie w ciągu tygodni tv się zawiesił i grał dźwięk mimo wyłączonego ekranu ... Problem powrócił ....

Dziś przywróciłem ustawienia fabryczne - wyczyściłem dane - zresetowałem soft. Aktualizacje mam najświeższą - póki co jest ok, ale mam rękę na pulsie.

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Ja resetowałem, aktualizowałem i zerowałem juz kilkukrotnie.

Jest lepiej, ale niestety co jakiś czas to samo: zawieszanie się, samorestartowanie, brak wyswietlania obrazu itp.

 

Sprzedawca łaskawie poinformował mnie juz 2 razy, że to oczywiście wina kablówki i "brak koordynacji zawnetrzengo sygnału operatora" :)))))))))). I mam spadać na drzewo.

Nie pomogły nawet opinie od serwisu i argument wymiany płyty głównej.

Nie chce mi się sądzić ani chodzić do UOKiKu, a aktualizacja wprowadzająca nagrywanie HDD i Twin Tuner po raz setny została przesunieta (na 29.02.2016) z malutkim zastrzeżeniem, ze byc może termin nie bedzie dotrzymany :)))))))))))

W lutym bedzie pół roku jak mam TV, zatem nie za bardzo mogę zgodzic się ze wszystkimi, którzy wypisują, że skoro sprzęt jest taki dobry, to na dobre oprogramowanie do niego trzeba cierpliwie poczekać.

 

Podtrzymuję to, że kupiłem niedopracowany i nieprawidłowo działający produkt (bubel) i z tego powodu pewnie  nigdy więcej nie kupię już Sony.