anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wyłączony x95j sam uruchamia na około minutę amplituner yamaha

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

wyłączony x95j sam uruchamia na około minutę amplituner yamaha

Cześć

Problem znany i dość szeroko opisywany po ostatniej aktualizacji niestety się nasilił mianowicie kiedy wyłączam tv ten po jakimś czasie samoczynnie uruchamia amplituner czasem nawet odtwarzając dźwięk z dekodera..... jest to szczególnie irytujące kiedy człowiek próbuje zasnąć ostatnio telewizor "pyka" (dźwięk podobny do uruchamiania tv) bez odpalania matrycy  tak długo aż nie odpali i nie wyłączy amplitunera 
Sony niestety nie jest w stanie rozwiązać tego problemu od pierwszego tv z androidem  cierpliwość konsumenta kiedyś się kończy..........

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ano znany problem... Android nie wyłącza TV tylko usypia system. Rozumiem że Bravia Sync. próbowałeś wyłączyć?

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Nie mam tej opcji włączonej próbowałem wszystkiego i problem od lat(czyli od modelu x8309c) jest ten sam i na 100% jest po stronie tv ponieważ jak 3 miesiące nie miałem tv to amplituner się sam nie odpalał...... ja rozumiem że google tv ma swoje wady i zalety  ale przynajmniej ten problem powinni rozwiązać już nie wspomnę o poborze prądu na wyłączonym tv......po  prostu wyłączony tv ma być wyłączony a nie wyłączać tylko matryce..... tak trudno dodać taką opcje nawet niech się dłużej uruchamia ale wyłączony ma być wyłączony wziąłem sony bo żaden inny tv nie miał wszystkich opcji których potrzebowałem  a nie chciałem oleda........ 

profile.country.PL.title
rafakow73
Poszukiwacz

Jaka Yamaha? U mnie (RX-V685) pomaga wyłączenie w Setup>Video/HDMI>HDMI Control>Off
Oczywiście po tym zabiegu nie ma możliwości sterowania Amplitunerem z poziomu TV, ale dzięki temu zabiegowi nie uruchamia on Yamahy.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Rx-v781 dzięki za podpowiedź sprawdzę choć lubię swojego jednego pilota....

profile.country.PL.title
Tomi790
Użytkownik

Witajcie

u mnie ostatnio pojawiło się kilka problemów na raz tzn.

1. mój TV KD55XE8599 sam włącza amplituner Yamahy RXV779 - czasami nawet w nocy, na kilka minut po czym się wyłącza, w ciągu dnia na opcji TUNER potrafi przełączyć apmli na AUDIO (i po tym ampli się wyłącza bo nie ma źródła na audio)

2. od pewnego czasu TV po włączeniu sam się wyłącza i restartuje (z pojawieniem się kolorowych kółek i napisu android na ekranie) - i dopiero po tej akcji można dalej oglądać

3. do tygodnia mam problem z oglądaniem aplikacji (m.in. Youtube, netflix) z dźwiękiem z ampli - tzn. TV po uruchomieniu aplikacji przełącza ampli w tryb audio i brak dźwięku, dźwięk idzie jedynie z głośników TV.

 

Ktoś miał podobne problemy i jej rozwiązał?

Będę wdzięczny za info, ponieważ nie uśmiecha mi się wysyłanie TV (na min. 2 tyg, do serwisu i płacenie za usługę ponieważ TV po gwarancji).

profile.country.PL.title
jaremaa
Poszukiwacz

muszę powiedzieć że mam dokładnie to samo, tylko na innym modelu: cykliczne bezsensowne włączanie amplitunera, samoczynne restarty, muszę przyznać że jestem ekstremalnie zawiedziony tym telewizorem i na pewno to już będzie ostatni mój tv i cokolwiek od sony 

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Mam ten sam problem z Yamaha RX-A4A i TV A95K, amplituner włącza się o różnych porach, zrobiłem test i wyłączyłem prąd dla TV zostawiając amplituner w trybie stand-by, gdy włączyłem prąd w TV to nie uruchomił się on, słyszę tylko, ze dysk zaczął pracować i po jakieś 1-2 minucie kino włącza się bez jakiejkolwiek ingerencji.

 

Nie chciałbym wyłączać sterowania HDMI Control, bo zależy mi na tej opcji. 

 

Czy wina leży po stronie TV (czy może po samym podłączonym dysku, który uruchamiając się wysyła sygnał do kina, emitując włączony TV)? Bo po rozmowie z serwisem Yamaha stwierdził on, że to TV tworzy ten problem lub kable HDMI, które odbierają jakieś zakłócenia.

profile.country.PL.title
GrzegorzBus
Poszukiwacz

U mnie to samo  Mam kd-75xh9096  i Amplituner Arcam AVR10. Próbowałem wszystkiego  ( wymiana przewodów HDMI, włączanie i wyłączanie funkcji w tv i amplitunerze....nic nie pomogło.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Niestety tak to już jest od pierwszego modelu tv sony z androidem i nikt nic z tym nie robi....... problem leży po stronie TV bo kiedy przez miesiąc nie miałem tv to wtedy amplituner sam z siebie się nie włączał podejrzewam że jest jakiś proces w google tv który sprawdza złącza hdmi i daje prąd który uruchamia amplitunery, co gorsza u mnie często tv jest wyłączony a amplituner się uruchamia i przez minutę słychać dźwięk z dekodera tv......
trzeba będzie następny tv kupić u konkurencji.