anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wyłączony x95j sam uruchamia na około minutę amplituner yamaha

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

wyłączony x95j sam uruchamia na około minutę amplituner yamaha

Cześć

Problem znany i dość szeroko opisywany po ostatniej aktualizacji niestety się nasilił mianowicie kiedy wyłączam tv ten po jakimś czasie samoczynnie uruchamia amplituner czasem nawet odtwarzając dźwięk z dekodera..... jest to szczególnie irytujące kiedy człowiek próbuje zasnąć ostatnio telewizor "pyka" (dźwięk podobny do uruchamiania tv) bez odpalania matrycy  tak długo aż nie odpali i nie wyłączy amplitunera 
Sony niestety nie jest w stanie rozwiązać tego problemu od pierwszego tv z androidem  cierpliwość konsumenta kiedyś się kończy..........

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
jaremaa
Poszukiwacz

To wina telewizora z android tv Sony , nie wiem jak w innych markach może jest lepiej 

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Czy nie można gdzieś napisać, aby Sony coś z tym zrobił? Może napiszmy wszyscy, że mamy ten problem jako błąd w TV i przekażą to wyżej?

 

Mam jeszcze drugi irytujący problem - zmiana głośności przy pomocy pilota od TV, muszę klikać co 0.5dB nie da się trzymać, aby szybciej zmienić poziom głośności - czy u was jest podobnie?

profile.country.PL.title
Tomi790
Użytkownik

Do Sony możesz pisać równie skutecznie jak na Berdyczów.

Totalna olewka.

U mnie po roku samoczynnie wrócił dźwięk na amplituner przy ogladaniu YT czy Netflixa, podobno jakiś problem zewnętrzny.

Z odpalaniem ampli przy wyłączonym tv, czy w trakcie słuchania radia (przełącza na audio i nie wraca na tuner) jest problem od ponad roku.

Nie sądzę aby SONY cokolwiek zrobiło w tej kwestii bo to nie ich problem tylko użytkowników TV. 

I zgodnie ze starą zasadą: TV gwarancja i problem do bramy, potem się nie znamy.

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

U mnie X9J też się uruchamia samoczynnie(ciemny ekran) i do tego jeszcze ampli ONKYO

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Czyli to nie wina amplitunera, bo różnych firm i są te same problemy. Ja już problem zgłosiłem do Sony, niby dali to gdzieś dalej. Jak więcej nas napisze to może faktycznie coś z tym zrobią. 

 

A czy w waszych amplitunerach możecie zmieniać głośność pilotem od TV i trzymać? Bo u mnie muszę każdorazowo klikać co jest irytujące. 

profile.country.PL.title
jaremaa
Poszukiwacz

Aktualnie na aplitunerze Maranz a wcześniej Pioneer nie muszę klikać żeby zmienić głośność , wystarczy przytrzymać ale działa to jakoś wolniej niż pilotem od ampli czy samym tv 

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Od pierwszego telewizora z androidem nic z tym nie zrobili więc nie sądzę żeby pisanie gdziekolwiek cokolwiek zmieniło...... co gorsza TV potrafi odpalić amplituner z dźwiękiem dekodera satelitarnego w środku nocy......naprawdę bywa to męczące.   

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Ja tam piszę do Sony i Yamaha - Yamaha zgłosiła problem wyżej, ale twierdzą, że to wina Sony, a na testowanych przez nich TV zmiana głośności działa prawidłowo - nie wiem czemu u mnie nie mogę płynnie zmienić głośności, to niby Sony sprawdza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

profile.country.PL.title
aripex
Poszukiwacz

Mam dokładnie to samo.

TV: SONY XBR-65A8F (wersja USA),

AMPL: SONY STR-DN850 (wersja EU).